בימים אלו, מתנהל סבב משפטי נוסף נגד הקומיקאי ביל קוסבי, שמואשם כעת בשלושה סעיפים של תקיפה מינית. כל זאת לאחר שבשנה שעברה בית המשפט לא הצליח להגיע להרשעה בגין עיוות הדין. כעת, אחת ההאשמות המרכזיות עוסקת בתקיפה, סימום וביצוע מעשה מגונה בביתו בשנת 2004 באישה בשם אנדריאה קונסטנד – שתעיד נגדו בשנית, כל זאת בזמן שעורכי הדין מטעם ההגנה של קוסבי יטענו כי המפגש התקיים בהסכמה.

עם זאת, בעקבות חשיפה של הניו יורק טיימס, מסתבר שבשנת 2006 שילם קוסבי לקונסטנד דמי שתיקה של כ-3.38 מיליון דולר כחלק מהסדר בין השניים ובעקבות תביעה אזרחית שהגישה נגדו קונסטנד בשנת 2005. פרטי התביעה עצמם לא נחשפו, אך השופט בהחלט הזכיר את קיום ההסדר בין השניים במשפט הנוכחי.

ג'ניס דיקנסון (צילום: dailymail.co.uk)
תעיד נגד קוסבי בבית המשפט, ג'ניס דיקנסון | צילום: dailymail.co.uk

קיום הסדר כספי לצורך השתקה, מהווה הוכחה בוטה והודאה כי קוסבי אכן מנסה להסתיר מה קרה בינו לבין קונסטנד לפני כ-14 שנים. בעוד שעורכי הדין שלו ימשיכו לטעון שמדובר ברדיפת בצע, הורה השופט לבדוק את חשבונות הבנק של חמש מתלוננות נוספות, על מנת להבין אם קוסבי ניסה להשתיק נשים נוספות באמצעות כסף. יצוין, שגם הדוגמנית ג'ניס דיקנסון תיקח חלק בהליך המשפטי ותעיד נגדו.

המפגינה במשפט של ביל קוסבי (צילום: Sakchai Lalit | AP)
"גם חייהן של נשים חשובים" | צילום: Sakchai Lalit | AP

אין ספק שרוח התקופה, קמפיין המחאה #METOO ו-Time’s Up והשיח הציבורי שהולך ומשתנה בהתאם, הולכים להשפיע במידה מסויימת על הזירה המשפטית בכל מה שקשור לעבירות מין, כשכוכבים הוליווידים מטרידנים נמצאים במרכז הדיון נחשפים בזה אחר זה ומוקעים. כבר אתמול (יום ד') דווח ב-mako תרבות על צעירה שהגיעה להפגין מחוץ לבית המשפט, ללא חולצה כשעל גופה כתוב: "גם חייהן של נשים חשובים". אם למישהי עדיין אין ספק שאנחנו בשיאה של מהפכה – שתחשוב שוב.