מחאת הנשים לא מפסיקה לרגע: אלמוניות המשיכות את עצמן לארגון לוט"ם (היחידה ללוחמה בטרור המגדרי) השחיתו הלילה את ציור הקיר המיתולוגי של רמי מאירי בחוץ מציצים בתל אביב, בו מופיעים גברים המציצים לשירותי הנשים.

הפעילות ציירו איקס גדול ואדום על הציור וכתבו מתחתית "תרבות האונס!". "אנחנו חיות במציאות שמנרמלת הטרדות מיניות ואונס" אמרו הפעילות, "אבל אין שום דבר נורמלי בתרבות האונס שפוגעת בכל אישה ואישה. שנים אנחנו רואות את הגרפיטי הזה ונגעלות. הגיע הזמן לפעולה - אנחנו לוקחות את המרחב בחזרה".

פעילות לוט
פעילות לוט"ם בחוף מציצים הלילה

בפעולה נוספת של חברות הארגון, שהתרחשה הלילה בירושלים, תלו הפעילות מיצג שיקבל את פניהם של שרי ושרות הממשלה, לקראת ועדת השרים בראשות רוה"מ בנימין נתניהו. המיצג כלל מודעת אבל גדולה הנושאת את הכיתוב "בצער רב וביגון קודר, אנו מודיעות על הירצחן של 25 נשים בישראל. ההלוויה תתקיים בכל יום עד שמדינת ישראל תיקח אחריות ותעצור את האלימות כלפי נשים".

פעילות לוט
פעילות לוט"ם מול משרד רוה"מ הלילה | צילום: פעילות לוט"ם

"ועדת השרים בראשות בנימין נתניהו מתוכננת להתכנס היום. אם וכאשר תתכנס, אנו מצפות שסופה יהיה העברת תקציבים מיידית למשרדים האמונים ליישם את ההמלצות של הועדה הבין משרדית למניעה וטיפול באלימות כלפי נשים" אמרה טליה גבעון, פעילת לוט"ם ומפיקת המיצג.

"בשם 25 הנשים שנרצחו השנה, ובשם 200 אלף נשים שחיות תחת אלימות יומיומית ומסוכנת, אנו מוסרות תודה לשרים שיכנסו היום בשערי החניון של משרדי רוה"מ. אנחנו משגיחות על הנעשה מקרוב, ומצפות להתגייסות הממשלה באופן בהול לטובת עצירת המחדל המתמשך הזה. לא נפסיק עד שימצאו פתרונות".