"אם את חושבת שאת איזה זיון מרתק, אז את לא. את עושה טובה, את עצלנית ואת בקול רם מדי. את חושבת שאת סקסית אבל את סתם צורחת ואת כבדה. כבד לי שאת מעליי, את כבדה, יש כובד, שלך". החתום על המשפט הדוחה הזה הוא תומר, הדמות אותה מגלם ארז דריגס בסדרה "חזרות" שגם כתב אותה עם שותפתו נועה קולר. היום קשה להחליט אילו טקסטים סקסיסטיים מגעילים ומטונפים יותר, אלו שבסדרה או אלו ששלח דריגס לנשים במציאות: "אם אני אאנוס אותך רק תרוויחי מזה", כתב לצעירה בת 17 בפייסבוק. בהודעות אחרות כתב לה: "את חסרת ניסיון אבל גם בזה יש משהו מדליק... חוץ מזה בתולה זאת לא כזאת אטרקציה, לא חייבים ממש לעשות סקס", ואלו רק תמצית משלל הודעות מטרידות שפורסמו בתחקיר באתר "פוליטקלי קוראת".

לא ננסה להתיימר ולומר שתמיד ידענו, אבל בהחלט אפשר להגיד שכבר מהפרק הראשון משהו הסריח לנו בדמות של תומר, ולא בכדי הפכה נועה קולר לכוכבת הגדולה של הסדרה – ולא דריגס. משהו באמירות השוביניסטיות, הנרקיסיזם המופרז והקריפיות המסתורית הפכו את תומר לדמות הפחות אהודה, ונדמה שעכשיו כל הנקודות מתחברות. נראה שדריגס שתל רעל בדמותו של תומר הנרקיסיסט והאגרסיבי, תוך שאת הצדדים האפלים יותר מעצמו הסתיר דווקא בדמות שבחר שלא לגלם - בעופר מרציאנו, מכור למין ומטרידן.

כבר בפרק הראשון, לאחר שאמר לאיריס שהוא רוצה להיפרד ובעוד שהיא רוכנת על האסלה ומקיאה מכאב, תומר מניח לידה קלונקס ומתנדף: "די אין לך באמת להקיא, את תהיי חזקה. אני צריך אוויר, אם את צריכה משהו באמת תתקשרי, יהיה בסדר". במשך סדרה שלמה הוא ביטל אותה אל מול השחקנים בחזרות, החליף את הטקסטים שלה בהינד עפעף ורמס את כבודה פרק אחר פרק: "תדפיסי לי את כל ההערות שלך על דף כדי שאני אוכל לדחוף אותן לתחת", צעק עליה וסיכם בכך את כל דמותו העלובה.

"אתה גיבור על ילדות בגלל שאתה מפורסם?"

ובמקביל, במשך כל הזמן, מי שבאמת הביא את ארז דריגס אל המסך הייתה דווקא דמותו של עופר מרציאנו. נראה שהדיק-פיקס שמרציאנו שלח לנשים בסדרה קיבלו השראה מחייו של דריגס עצמם, מה שלא התקבל בברכה על ידי סביבתו לא במציאות ולא בסדרה. "איך מצלמים את הזין ושולחים למישהי בטעות? איזה מין ידידות זו? זה סחר באיברים. אני מציע לך להתרחק מזה, מאבדים היום עבודה בגלל זה", הטיח בו שלמה בשחקן הוותיק בסדרה, במילים שאפשר לעשות להן ממש קופי-פייסט ולשלוח לדריגס היום.

מתוך "חזרות" (צילום: כאן 11)
מרח את פשעיו על מסך הטלוויזיה של כמעט כל בית בישראל. תורג'מן בתפקיד מרציאנו | צילום: כאן 11

בסצנה אחרת, לאחר שמרציאנו שכב עם קטינה והוריה מגיעים כדי לחלץ אותה, אביה מטיח בו: "תגיד, אתה לא מתבייש? גבר בגילך. מה אתה גיבור על ילדות בגלל שאתה מפורסם? אני מאחל לך שתהיה לך בת ותמצא אותה אצל אחד כמוך". זה מעורר בחילה וצמרמורת לדמיין את דריגס כותב את השורות האלו ומביים את עברו, מורח את פשעיו על מסך הטלוויזיה של כמעט כל בית בישראל. אבל בכל זאת, ייאמר להגנתו של מרציאנו הבדיוני שהקטינה בסדרה טענה שהיא בת 18, בעוד דריגס ידע, שחור על גבי פייסבוק, שהוא מטריד ילדה בת 17, ללא מורא וללא בושה.

במשך תשעה פרקים התחרו תומר לב ועופר מרציאנו על תואר מי יותר דוש, כשכל אחד מהם מתעלל באיריס בדרכו. שיא הגועל מופיע בסצנה בה מרציאנו כמעט כופה את עצמו על איריס, מתפשט מולה בביתה ולא מוותר, "את מסכימה שאני פעם אחרונה אעשה לך לגמור? או שאני אגמור? בואי נעשה מקלחת בלי לגעת. תני לי רק לרחוץ אותך", ועוד ועוד אמירות פולשניות, בזמן שאיריס דוחה אותו על הסף. "יצא שהסתבכתי קצת לאחרונה בגלל הודעות ששלחתי בפייסבוק ובאינסטגרם, אולי הגזמתי טיפה, אולי קצת הלכתי לאיבוד", אמר מרציאנו בפרק בו הלך לטיפול בהתמכרותו למין. טוב יעשה דריגס אם ילך לטפל בעצמו גם.