כל הורה רוצה את הכי טוב עבור הילדים שלו, אבל מה הייתם עושים אם הבן שלכם בן ה-5 היה רוצה ללבוש שמלות? דנה גולן בחרה בדרך אחרת ובפוסט שהפך ויראלי היא ריגשה הרבה מאוד אנשים ועשתה רעש ברשתות החברתיות.

"אמיר הנשמה הטהורה שלנו אוהב ללבוש שמלות. אוהב, זה גורם לו שמחה, העיניים והנשמה שלו נדלקות מאושר כשהוא יוצא מהחדר בעינטוזים, לבוש שמלה מפונפנת או חצאית צבעונית. "אמא תראי איזה יפה אני! תראי איך השמלה שלי מסתובבת!!" מחויך מאוזן לאוזן והאושר נוטף לו מהעיניים והלחיים המושלמות שלו. והסביבה? לסביבה זה קשה. שמלות זה לבנות. לא מקובל ולא ברור. זה בן או שזו בת?" כתבה בפוסט.

"הייתה לי לפני כמה ימים שיחה עם אדם קרוב על הנושא. שיחה שהייתה הארה עבורי. למולי הועלתה טענה שכמו הרבה דברים אחרים, יש נורמות בחברה. ואין מה לעשות, לפעמים צריך להתיישר עפ"י הנורמות של החברה בה אנו חיים. לא על כל דבר צריך להתעקש, למחות, לשאול שאלות ולהעלות קושי וספקות.

אז התשובה היא כזאת, למי שזה מעניין אותו - מעבר לזה שאם אני 'מתיישרת עם החברה עפ"י הנורמות שלה' ולא מאפשרת לאמיר ללבוש מה שעושה אותו מאושר אני בעצם אומרת לו "חמוד שלי, המחשבות והרגשות שלך לא מקובלים פה. אנא עשה לכולנו טובה והצנע אותם, שחלילה לא נפגע פה במישהו". מעבר לזה, אם זה לא מספיק בחיי כל הדברים הטובים שבעולם, הבנתי שחובה עלינו לשאול שאלות! להטיל בספק את כל המוכר! לא לזרום עם זרם הנורמות רק כי ככה לימדו אותנו, כי ככה כולם עושים וככה גדלנו!!

כי אם לא היו שאלים שאלות - ההומואים עדיין היו בארון, שחורי העור היו עדיין בבעלותם של הלבנים העשירים, ההמצאות הגדולות ביותר לא היו מתרחשות, האדריכלות (בין שאר תחומי העיצוב ובכלל) לא הייתה מה שהיא היום ועוד מתפתחת תוך כדי כתיבת שורות אלו.

אז עשו לי טובה, תשאלו! תטילו בספק! תצעקו! אל תגידו אבל זה לא מקובל... בשבילי, בשביל אמיר, בשביל כולנו והילדים העתידיים שלנו".

צפו בראיון המלא מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין