שבוע הספר, שבוע הגאווה ומשחקי המונדיאל – שלושת האירועים הגדולים מתנקזים לסופשבוע אחד וגדוש במיוחד, שכנראה כל אחד יצליח למצוא בו את הדבר שהוא אוהב. באיזה מבין האירועים הישראלים מתעניינים יותר? וגם - כמה ספרים אתם באמת קוראים בשנה, כמה כסף אתם מוציאים עליהם וכמה מהישראלים תומכים בקיום מצעד הגאווה? סקר השבוע של מכון המחקר "פאנלס פוליטיקס" ו-mako עושה סדר באירועים.

אז נתחיל עם השאלה הגדולה – כמה מכם מתעניינים במונדיאל, כמה בשבוע הספר וכמה באירועי הגאווה? והתשובות מפתיעות ביותר. מסתבר שגם בעידן הנוכחי הישראלים מוכיחים שהם עם הספר ו-71% מהמשיבים אמרו שהם מתעניינים באירועי שבוע הספר, הרשו לנו לתהות לגבי התוצאות האלו. רק 29% השיבו שהם שלא מתעניינים בו. 48% מתעניינים במונדיאל, לעומת 52% שאינם מתעניינים במשחקים ו-23% מתעניינים באירועי הגאווה, לעומת רוב של 77% שמוותרים על האירועים. וכמובן שיש לא מעט משתתפים בסקר שמתעניינים ביותר מאירוע אחד.

 

סקר השבוע - מה הכי מעניין

וכצפוי, כשבודקים את התוצאות לעומק מגלים ש-77% מהנשים מתעניינות בשבוע הספר לעומת 62% מהגברים. והכדורגל מעניין את 64% מהגברים, לעומת 32% מהנשים. 

למרות שרוב הישראלים מתעניינים בשבוע הספר, מסתבר שהם לא קוראים יותר מדי ספרים. 26% קוראים עד שני ספרים בשנה. 20% קוראים בין שלושה לחמישה ספרים. 19% כבר קוראים שישה עד עשרה ספרים בשנה ו-13% קוראים בין 11 ל-20 ספרים. 19% מהמשתתפים בסקר, אחוז בהחלט לא מבוטל, קוראים יותר מ-20 ספרים בשנה.

סקר - כמה קוראים

ובעידן של חוק הספרים החדש מעניין לבדוק כמה כסף הישראלים מוציאים על ספרים בשנה. הסופרים לא יאהבו את התוצאות: 27% מוציאים עד מאה שקלים בשנה, 24% יוציאו רק 100-200 שקלים בשנה, 27% מוציאים 200-500 שקלים ורק 15% מוציאים יותר מ-500 שקלים על ספרות בשנה. האם הגבלת המבצעים על הספרים תעזור לסופרים להתפרנס טוב יותר? ימים יגידו. בכל מקרה, 51% מהמשיבים בסקר אמרו שחוק הספרים לא שינה את הרגלי הצריכה שלהם, כך שיש לכך סיכוי.

סקר - הוצאות ספרים

בסקרים קודמים שערכנו גילינו שהציבור הישראלי מאוד סובלני בכל השאלות הנוגעות לשיוויון לזוגות חד מיניים. רבים מהישראלים תומכים בנישואים חד מיניים ובמתן זכויות שוות לחד מיניים בכל הנוגע לילודה – אימוץ ופונדקאות. עם זאת, כששאלנו השבוע האם אתם תומכים בקיום מצעד הגאווה, 49% מהמשיבים, שהם הרוב, ענו שהם מתנגדים לקיום המצעד. 32% אפילו מתנגדים מאוד. רק 14% השיבו שהם תומכים מאוד בקיום המצעד ובסך הכל רק 36% מהמשיבים בסקר תומכים בקיום מצעד הגאווה. כך שכנראה שהדרך לשיוויון עוד ארוכה והמצעד עוד יצעד.

סקר - מצעד גאווה