העונה ה-3 של "בית ספר למוסיקה", סיפקה לא מעט רגעים בלתי נשכחים, כאלו שהעלו לנו חיוך וגם כאלו שגרמו לנו לדמוע כאילו שחתכנו בצל לצלילי שיריו של אבי ביטר. מה שבטוח הוא שאנחנו הולכים להתגעגע אל שישה עשר הילדים המוכשרים, שפתחו את הלב ונתנו למדינה שלמה לקחת חלק בתהליך הלמידה הכי אינטימי שלהם. כדי להקל על הפרידה, הכנו לקט קצר של מיטב הרגעים שהפכו את העונה הזאת לכל כך מיוחדת. הכינו את הממחטות, הנה זה בא:

1. עוזיה מבצע את "יא מאמא"

לכל התלמידים במחזור ג' של "בית ספר למוסיקה" אמנם היה מורה קבוע איתו הם למדו ברוב השיעורים, אך לצוות המורים האורגני התווספו העונה גם לא מעט אורחים מיוחדים. בין אותם אורחים היה גם את עידן רייכל, שהפגין יכולות הוראה מדהימות, והצליח להוציא מהתלמידים צדדים נוספים שלא הכרנו. אחד הביצועים הבולטים מאותו הפרק היה הביצוע לשיר "יא מאמא", ששר עוזיה צדוק בליווי נגינת הפסנתר של רייכל.

2.  הדואט של נדב לוי ועידן רייכל לשיר "עכשיו קרוב"

ביצוע נוסף שהוליד אותו פרק קסום בו הגיע עידן רייכל לעבוד עם הילדים, היה הביצוע המשותף שלו עם התלמיד נדב לוי. לוי בן ה-11 הכריז עוד בתחילת העונה שרייכל מהווה עבורו מודל לחיקוי הן כזמר והן כנגן פסנתר. השניים איחדו כוחות, ניגנו על הפסתנר בארבע ידיים והותירו את הקהל חסר מילים. 

3. "הבטחתם שלום בבית": ביסאן והאחים כלטוב מבצעים את "חורף 73"

בשלב הדואטים לקח המורה יהורם גאון החלטה אמיצה כשהחליט לשדך בין האחים כלטוב לבין ביסאן אבו-לבן, ונתן לשלושה לבצע את השיר "חורף 73". הביצוע יצא לרשת ובתוך פחות משבוע הגיע אל כמעט מליון צופים. לא ברור אם מדובר בחיבור המרגש בין שלושת הילדים שמגיעים מרקע כה שונה, או שמא בתזמון הרגיש בו יצא השיר, בלב גל הטרור הנוכחי - אבל מה שבטוח הוא שאף אחד לא הצליח להישאר אדיש לתפילתם של שלושה ילדים השרים יחד על ההבטחה לשלום אשר נדחקת הצידה דור אחר דור. 

4. נפגשים עם הנשיא לשעבר, מר שמעון פרס

הביצוע של ביסאן, נועם ואורי לשיר "חורף 73" הצליח תוך פחות משבוע לחדור אל ליבם של מאות אלפי אנשים. בין מי שהתרגשו מהביצוע שמסמל יותר מהכל את התקווה לעתיד טוב יותר, היה גם הנשיא ה-9 של מדינת ישראל, מר שמעון פרס, שהזמין את השלושה ואת בני משפחותיהם להתארח בבית פרס לשלום. 

>>פרויקט מיוחד: כל הפלייליסטים של התלמידים במתחם אחד

5.כשיאיר פגש את שירי

כבר בשיעור הראשון של יאיר נהון, כשהמורה קרן ביקשה להכיר אותו יותר ושאלה אותו על החלומות הכי גדולים שלו, היא הופתעה לגלות (ואולי גם נעלבה קצת) שהפנטזיה הכי גדולה של יאיר היא לפגוש את הזמרת המוערצת עליו - שירי מימון. הימים חלפו, יאיר הוכיח לעצמו שהוא מסוגל להגשים חלומות כמו לשיר מול קהל גדול ולעמוד זקוף מול מצלמות, אבל המורה קרן לא שכחה ורגע לפני סיום התכנית סידרה ליאיר מפגש אינטימי עם שירי בתל אביב. כראה שבאמת לפעמים חלומות מתגשמים.

6. כש"עץ השדה" ו"שישי בצהריים" התאחדו

אורחת נוספת שהגיעה לתרום מהידע והניסיון שלה לילדים המוכשרים היא נורית גלרון, אשר נחשבת כבר למעלה מארבעה עשורים לאחת הזמרות הטובות והמוערכות ביותר בישראל. גלרון והמורה שרית חדד בחרו עבור התלמידים נועם, אנאל ומישל את השיר "עץ השדה". מעבר לעובדה שקולותיהם של השלושה השתלבו יחד בהרמוניה מושלמת, שרית הפתיעה את כולם בעיבוד הייחודי שלה לשיר, שהכיל רמיזות מהלחן של הלהיט של אייל גולן "שישי בצהריים". מבולבלים? זה מסוג הדברים שצריך לשמוע כדי להאמין.

 

7. "ואולי יבוא יום ונהפוך שווים"

אחד הדברים הכי יפים בפורמט של "בית ספר למוסיקה" הוא שהיא מצליחה להביא למסך משהו אחר, מעין ריאליטי שירה נטול אגו, חופשי מתחרותיות וחף מהשפלות. ואם לא די בכך, ניכר כי בית הספר שם לו למטרה להביא לקדם ערכים כמו סובלנות, קבלת השונה ושוויון. דוגמה מצוינת לכך זכינו לראות בביצוע של עמית ברנר לשיר "שווים" של עילי בוטנר וילדי החוץ, במהלכו הצטרפו לבמה חמישה ילדים אורחים שליוו את השיר כולו בשפת הסימנים. 

8. לורן שורפת את הבמה: הביצוע של  "GIRL ON FIRE"

במסגרת פרק חילופי המורים, עברה התלמידה לורן יודיצקי מידיה האמהיות של קרן פלס אל הגרוב והקצב הצעיר של המורה רוני דלומי. למרות שלורן הוכיח לאורך העונה כולה את היכולות הווקליות שלה, בביצוע הזה היא הפכה לנגד עינינו מזמרת מצוינת לדיווה ברמה בינלאומית. 

9. טריו מקומי: "שוקולד מנטה מסטיק"

אחרי שהבעירה את הבמה עם הגרסה המוצלחת לשיר של אלישה קיז, נבחר הביצוע של לורן יודיצקי כביצוע המצטיין של הערב. בעקבות ההצלחה, התלמידה לורן זכתה להגשים חלום ולבצע יחד עם המורה המקורית שלה קרן פלס, והמורה המחליפה רוני דלומי,  את השיר "שוקולד מנטה מסטיק".

 

10. הקאמבק של המורה משה פרץ

אחרי שני מחזורים כמורה ב"בית ספר למוסיקה" משה פרץ החליט לפרוש מהוראה, אבל ניכר כי האהבה שלו לילדים עודנה חיה ובועטת. בפרק מיוחד שהוקדש כולו להגשמת חלומותיהם של התלמידים, החליטה המורה קרן החליטה להפגיש בין ליאן בירן לבין הזמר האהוב עליה ("בכל העולם!") - משה פרץ. המפגש בהחלט הוליד רגע טלווזיוני מרגש, אבל מה שבלט מעל לכל היתה האותנטיות שאפיינה את התגובה של ליאן.

 

>> זמן לפתחון לב: תרמו נס חנוכה למי שזקוק לו

 מסיבת הסיום של "בית ספר למוסיקה": יום חמישי ה- 10.12, 21:00