גרושים נחשקים
עיבוד תמונה: נדב האופטמן

עבר שבוע מאז הוולנטיינז, אבל עבור הסינגלים שביננו הפצע עדיין טרי. ולא שלשבת לבד מול שידורי אולימפיאדת החורף בערב הכי רומנטי בשנה זה לא נחמד – אבל לפעמים כל מה שמתחשק זה שמישהו יישב לצדך ויסביר את החוקים של ענף הקרלינג. החיים אחרי פרידה כואבת, יודע כל מי שהיה שם, הם אולי הזדמנות נהדרת להכיר את עצמך מקרוב, אלא שאחרי כמה ימים אתה מגלה שעצמך הוא לא ממש מציאה – ועובדה, גם אף אחד אחר לא בעניין שלו כרגע.

האם זה קל יותר כשיש כסף שישטוף את הדמעות? לא בטוח. מהצד תמיד נראה שבעולמם של הריץ' אנד פיימוס גירושים הם מסע אינסופי של מסיבות קוקטייל וקוויקי בבריכה הפרטית, אבל המציאות היא הרבה פחות מיליון דולר בעו"ש משנדמה. אלו שמסתכלים מלמעלה על האלפיון העליון והגיעו לעמדות מפתח במשק ובכלכלה, בדרך כלל בעשור החמישי או השישי לחייהם ואחרי גירושים לא קלים, מתקשים למצוא את האחד או האחת שאיתו יעלו ליאכטה. זה לא רק כי בביצה המקומית כולם מכירים את כולם ומרכלים על כולם, אלא כי למשוואת השיקולים נכנסים עוד לא מעט אינטרסים: איך הרומן ייתפס במדורי הרכילות, האם יש לו משמעות עסקית או כלכלית ומה זה יעשה לסטטוס הציבורי שלהם. "אל תתבלבלו – התדמית של האנשים האלו חשובה להם לא פחות ממצב החשבון, והם מקפידים על מה שכותבים עליהם בעיתון, עם מי הם מצטלמים ומי עומד לידם בקוקטייל", אומר איש יחסי הציבור רון גרנות, לשעבר עורך מדור הרכילות הכלכלית "דיבידנדים". "בדיוק כמו עם סלבס מעולם הבידור, גם מהם היינו מקבלים לא פעם מידע לגבי הסטטוס הזוגי החדש שלהם, ממי הם נפרדו ואיפה נוכל למצוא אותם עם בת הזוג הנוכחית".

בסיטואציה המורכבת הזאת, טוענת פנינה רוזנבלום, ששירות השידוכים שלה "פנינה לאב" מתהדר גם בסקשן VIP לעשירים ולעשירות שבינינו, המרדף אחרי הזיווג משמיים הופך מאתגר הרבה יותר. בעוד רובנו מוכנים להתפשר קצת כדי להתכרבל עם מישהו, ללקוחות מהאלפיון יש דרישות שקשה לרצות. "כולם מחפשים אהבה – גם האנשים הכי עשירים", היא אומרת. "יש להם את כל הכסף שבעולם אבל הם לא מוצאים את מה שהם רוצים כי גרושים עשירים לא רוצים רק בחורה שתיראה טוב – הם רוצים גם אישיות. הם לא רוצים ילדה בת 20 אלא אישה בשלה שנראית מעולה ושיש לה אופי, שהיא פלפלית, מלאת חיים, פיקחית ומעניינת. הדרישות שלהם משמעותית גבוהות יותר".

הכסף של בת הזוג, אם תהיתם, לא משחק תפקיד במשוואה הזו, אבל המראה, מודה פנינה – בהחלט כן: "נשים מעל גיל 40 לא שומרות על עצמן מספיק טוב, ובעוד נשים מוכנות להתפשר על המראה של בן הזוג שלהן, גברים לא מוכנים לעשות את אותו הדבר. כלומר, נשים לא רוצות מישהו שנראה כמו סחבה, אבל לפי הניסיון שלי הן מוכנות לוותר – וגברים לא".

איפה הכסף בכל זאת משחק תפקיד? בתכנון לטווח הרחוק – מהלך שאין לאלפיונאים פריווילגיה להתעלם ממנו – החוק מדבר על חלוקה שווה של נכסים במקרה של גירושים אם שני בני הזוג התחילו בחוסר כל יחד. הסטטוס הזה משתנה כשאחד הצדדים מגיע למערכת היחסים כשהוא כבר מצויד בכיסים עמוקים. במקרה כזה, קובע החוק שהרכוש הנצבר עד לנישואים שייך רק לו ורק ההון שנצבר מתחילת הנישואים הוא זה שיחולק. במסגרת הסכמי ממון, כמובן, יכול הזוג להסכים הזוג על תנאים אחרים. "כשיש הסכם ממון מאבק הגירושים הוא בדרך כלל עליו", מסביר עו"ד זאב ולנר המתמחה בגירושים באלפיון העליון. "לפעמים בעל המאה מבריח חלק מהרכוש, מסתיר אותו בכל מיני ארצות, ואז לצד החלש מבחינה כלכלית אין ברירה והוא מוכן לוותר על הרכוש רק כדי להשתחרר מהנישואים. בכל מקרה – חשוב להבין שהגירושים הרגילים שכולנו מכירים, שמלאים באמוציות ומלחמות גם כך, מקבלים שדרוג באלפיון העליון. זה תיק פי עשר יותר מסובך מזה שבני זוג ממוצעים עורכים בגירושים, אבל יש גם יותר הנאה, יותר מקומות לבלות וכסף לחלק. הגירושים נלקחים בחשבון כבר בהתחלה".

אז מי נחשבים כיום לשמות החמים בעולם הרווקות של האלפיון? אלה שכולן רוצות לשים עליהן יד – בגלל הסטטוס, בגלל הממון, לפעמים אפילו בגלל האופי? אספנו עבורכם את הפרטים. עכשיו רק נשאר לבחור.

מסיבות בריכה, מודעות חברתית | מריוס נכט, ממייסדי צ'קפוינט, 51
מריוס נכט (צילום: תמר מצפי)
נכט. אפילו גר מספר ימים באוהל | צילום: תמר מצפי

מריוס נכט משתלב טוב ברשימות, בעיקר אם מעורב בהן כסף: הוא דורג במקום ה-113 ברשימת המיליארדרים של פורבס ל-2012, במקום ה-164 ברשימת היהודים העשירים בעולם של המגזין ובמקום ה-73 ברשימת העשירים של גלובס לשנת 2013 , כשהונו מוערך במיליארד דולר. לפי פרסומים, רכש בעבר שטח של 5.5 דונם בקו הבתים הנושק למים בארסוף תמורת כ-20 מיליון דולר – ובכלל, כנראה שמדובר בדייט לארג' למדי, כזה שלא מהסס לגהץ את האשראי.

מאיפה כל הכסף? משורה של צעדים נכונים. נכט ייסד את חברת אבטחת המחשבים צ׳ק פוינט עם שלמה קרמר וגיל שוויד, ואם להאמין לסיפורים – הוא גם האיש שתכנת את הקוד המקורי לחברה. לפני שהקים את צ'קפוינט הספיק ללמוד תואר בפיזיקה ובמתמטיקה באוניברסיטה העברית ותואר שני בהנדסת חשמל ומערכות תקשורת בתל אביב. ב-1990 הכיר את שוויד, ושלוש שנים לאחר מכן כבר ייסדו את החברה שהפכה אותם למצליחנים בקנה מידה עולמי.

ב-2011 התגרש נכט מענת אגמון (ממייסדות "דיאדה"), הצעירה ממנו בארבע שנים, אחרי 15 שנים יחד ו-4 ילדים משותפים. אם ציפיתם לסקנדל, טעיתם: אומרים שצריך לדעת ממי להתגרש, ועל פי מה שסיפרה אגמון בראיון ל"גלובס", נכט הוא כנראה האיש הנכון. לטענתה, הפרידה נעשתה באיטיות ובצעדים מדודים, והילדים של השניים אף לא צריכים לעבור מבית לבית. הם נשארו בביתם המוכר בתל אביב וההורים הם אלה שהתחלפו ביניהם, והם אפילו דואגים לארוחות משפחתיות משותפות. "אני מרגיש שהמשפחה שלנו הרבה יותר שלמה ומלאה ממה שהייתה קודם", סיפר בראיון לגלובס לאחר הגירושים, "אני תמיד אהיה האבא, וענת תמיד תהיה האמא, ובחודשים האחרונים גם אני מצאתי שלווה וגם ענת. חזרנו להרגיש...היא נשארה החברה הכי טובה שלי, ואני משוכנע שגם אני שלה".

למרות ההצהרות האלה, נכט בדרך כלל אינו חובב תקשורת גדול והיה שמח שלא תשמעו עליו כלל: ״אני מאוד מוקיר שקט, אושר ובריאות. שלא יכירו אותי. שלא ישמעו עליי. כורסה ומקטרת שלום", אמר ל"גלובס". הוא כן נחשף כמה פעמים בעבר, בעיקר בגלל "עורו" – תנועה חברתית פוליטית שהקים לפני המחאה החברתית במטרה לזעוק את זעקתו של מעמד הביניים (אגב, בתנועה מעורב חבר אחר ברשימה: רוני דואק). הוא ומשפחתו אפילו גרו כמה ימים במאהל המחאה ברוטשילד. כן, גם ממרום הונו נכט עדיין מרגיש חלק מהציבור הרחב, ובעבר אף הודה שהוא מקווה שהמחאה של קיץ 2011 היא רק "מחאה 1.0" ושהוא מחכה לגרסה הבאה. עד שזו תגיע, נכט מבלה את זמנו בחברת נילי אגסי, גרושתו של שי אגסי, איתה למד קבלה. לחגיגה הענקית שהרימו השניים ליום הולדתו הוזמנו כל המי ומי – והיא הסתיימה בכך שבעל השמחה השליך את עו"ד כנרת בראשי לבריכה. מיליארדים כנראה באמת נהנים יותר.

מה שטוב ליעל אבקסיס | רוני דואק, איש עסקים, 57

רוני דואק (צילום: אביב חופי)
דואק. יעבור לארמון שרכש? | צילום: אביב חופי

רוני דואק הוא המצטרף הטרי ביותר לרשימת הגרושים המבוקשים: כל כך טרי, שהוא עדיין גר עם בת הזוג האחרונה שלו, השחקנית והמפיקה יעל אבקסיס. כנראה שאחרי זוגיות ארוכה של כעשור, כזו שכללה גם נישואים בחתונה אינטימית בקפריסין וילד משותף (אריאל בן ה-8), לא כל כך פשוט להמשיך הלאה. "זו תקופה לא קלה, החלטנו להיפרד אבל נשארנו חברים", אמר לפני מספר שבועות ל"ערב טוב עם גיא פינס", "הנישואים הם חלק מהחיים המשותפים שלנו לתמיד, היה חשוב לנו לעדכן את הילדים. יעל נשארת חברה ואישה יקרה, אין בינינו קרבות, ובשלב זה אנחנו ממשיכים לחיות באותו הבית".

הבית המדובר, אגב, נמצא ברשפון, ודואק תועד בסביבה כמה ימים אחרי פרסום הפרידה, רוכב על אופניים עם בנו הצעיר. כשירצה לעבור למקום חדש ונטול זיכרונות, אולי יוכל להתיישב בנכס שרכש ב-28 מיליון שקלים: בית לודז'יה, הממוקם ברחוב נחמני 43 בתל אביב ומוגדר כבנין לשימור. דואק ואבקסיס רכשו אותו ב-2008 בכוונה לגור בו עם המשפחה המורחבת, כולל שלושת ילדיו מאשתו הראשונה, אוולין, לה היה נשוי 22 שנים: ג'ון, קורין ודניאל. כרגע, נראה כי יבחר לוותר על הבית ולהקים בארמון העירוני כמה דירות להשכרה.

את דרכו העסקית החל דואק בעסקים של חמו לשעבר, ליאון תמן, אביה של אוולין. הוא עבד באפריקה ובהמשך יצא לדרך משלו ביבשת, כשהוא צובר הון רב בתחום הספנות והנדל"ן והונו הוערך בעבר בכ-75 מיליון דולר. למרות התדמית הלא אכפתית של עשירי ארצנו, דואק מעורב ביוזמות חברתיות רבות – מייסוד תנועת "ציונות 2000", דרך חברות בוועד המנהל של "קרן רש"י", מעורבות בתנועה החברתית "עורו" ועד תפקוד כיו"ר "שיתופים – לקידום החברה האזרחית". הוא אפילו זכה ב"אות הנשיא למתנדב" על תרומה לקהילה וגם הדליק משואה בהר הרצל בערב יום העצמאות ה-60 של מדינת ישראל, בזכות תרומתו לעשייה לטובת ילדים ונוער. אם זה לא מספיק, דואק גם כיהן כיו"ר מועצת הרשות הלאומית למלחמה בסמים.

ואיך הוא בתור בן זוג? כנראה רומנטי מאוד. ב-2010 פורסם כי רכש את גבעת שחרות שבנגב הדרומי כדי לבנות בה כפר נופש. הסיבה לרכישה: אשתו (עכשיו לשעבר) יעל, גילתה לו שהיא אוהבת את המדבר. למען האהבה והציונות הוא הכריז אז שישקיע כ-15 מיליון דולר במלון במקום, ועל הדרך סיפק לאהובתו נוף מדברי קבוע. חוץ מהפינוקים, נרשמו גם יחסים טובים עם האקסים המיתולוגיים, כשדואק הגיע עם אבקסיס להופעה של להקת התבלינים בניהולו של ליאור מילר. פרגון לבעל הקודם? נקודת בונוס משמעותית.

לגור איתו, בפסגת כלבו שלום | יונתן (יויו) לייטרסדורף, יזם נדל"ן, 51
יונתן (יויו) לייטרסדורף (צילום: אביב חופי)
לייטרסדורף. המסיבות הכי טובות בעיר | צילום: אביב חופי

בשנה שעברה חגג יויו (יונתן לייטרסדורף) את יום הולדתו ה-50, אבל מי שהגיע למסיבה, שנערכה בדירה שלו על גג כלבו שלום, יכול היה בקלות לטעות ולחשוב שמדובר בחגיגות יום ההולדת ה-30 של האדריכל והיזם המוכשר. לייטרסדורף, אחיה של דושי (אנדראה), בעלת מסעדת דלאל בנווה צדק (ובקרוב גיסו של הדוגמן אנחל בונני), בנם של האדריכל תומס לייטרסדורף והמעצבת רינה מאיר ונכדו של משה מאיר, ממקימי מגדל שלום – לא רק נראה מעולה, אלא גם משדר משהו אחר מכל אנשי העסקים בגילו. קוראים לזה כיף.

על גג דירתו המפוארת בת שלוש הקומות, בה השקיע 12 שנה של תכנון וכ-20 מיליון שקלים, מתקיימות המסיבות הטובות בעיר. 400 האורחים המאושרים בחגיגת יום הולדתו, למשל, התכבדו בבר חופשי שניצב בלב הסלון, השתכשכו במי הבריכה בקומת הגג, נהנו מהופעה של מירי מסיקה וממטעמיו של השף אייל שני וזכו להתחכך בלא מעט דוגמניות וכוכבים. מי בכל זאת חסרה שם? רונית רפאל, אשתו עד לא מזמן של יויו ואימפריית יופי וממון בפני עצמה. בשנה האחרונה נפרדו דרכיהם של השניים לאחר עשר שנות נישואים ושני ילדים משותפים. ליונתן ילד נוסף ממערכת יחסים קודמת עם איריס קנר, מלכת יופי לשעבר.

הוא נולד באנגליה, עלה לארץ כילד וב-1990 סיים תואר באדריכלות בלונדון. את התואר השני עשה באוניברסיטת קולומביה, ומיד לאחר מכן הקים עם פיליפ וייסברג את חברת "סווטנה פרטנרז", שהתמחתה בשדרוג לופטים לדירות פאר. את הונו עשה בעסקאות נדל"ן וגם בהשקעות חכמות. התוצאה: איש עסקים מצליח, שהונו הוערך ע"י "דה מרקר" בכ-400 מיליון דולר. בקטנה. בין נכסי הנדל"ן של ליידסדורף תוכלו למצוא את פנטהאוז החלומות בכלבו שלום, שמשתרע על כ-1,800 מ"ר, וגם בית צנוע יותר, אם ניתן לכנות כך וילה עם בריכה בסביון. דירתו בניו יורק נמכרה לאחרונה ב-18 מיליון דולר, לא לפני ששימשה כלוקשיין לוהט לצילומים ל"סקס והעיר הגדולה" ולמגוון סרטים אמריקאים, כמו גם לחתונה של ג'רי סיינפלד. כיום נמצא יויו בעיצומו של פרויקט לבניית בית בניו יורק בעלות של 40 מיליון דולר, כולל תקרה בגובה של עשרה מטרים. היה לכם יותר מדי מהעיר הגדולה? יש לו גם בית כפרי בשוויץ, עם מכון כושר פרטי. רק את היאכטה שלו, ששווה 30 מיליון דולר, חטפו שודדים ב-2008. רואים, לא הכל מושלם.

איתו על האופנוע, לעבר השקיעה | משה גאון, איש עסקים, יזם ומשקיע במיזמי ניו מדיה ופרסום, 49
משה גאון (צילום: איל יצהר)
גאון. חופשות רכיבה במזרח | צילום: איל יצהר

משה גאון, בנו הבכור של איש העסקים בני גאון ז"ל, ידוע כ"הג'ינג׳י" בקהילה העסקית – ניתן לכם לנחש לבד למה. הוא יועץ אסטרטגי לשעבר ובעלים ב"גאון אחזקות", שהוערכה ב-88 מיליון ש"ח, וגם אחיינו של הזמר יהורם גאון, שזה פלוס מטורף. אחרי מות אביו הפך ליו"ר החברה, וכיום הוא מנהל אורח חיים היאה למנכ"ל מעודכן: מתגורר לסירוגין במגדל הסיטי טאוור ברמת גן ובבית עם בריכה במושב עין ורד בשרון (בקרבת ביתו של אחיו יואב), מעביר את זמנו בנגינה בגיטרה ונחשב בקרב חבריו לאוהד מושבע של אופנועים. בתמונת הפרופיל שלו בפייסבוק הוא נראה עם בגדי רכיבה וקסדה, ובעבר אף יצא לחופשות על אופנוע שטח במזרח.

גאון, בעל תואר ראשון במדע המדינה ותקשורת מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפרסום מאוניברסיטת נורת'ווסטרן, היה מנכ"ל משרד הפרסום באומן בר ריבנאי (בו הוא שותף עד היום) ושימש בעבר כראש מטה הבחירות של אהוד ברק. לפני יותר משש שנים התגרש מאשתו סירה, מעצבת ומפתחת תכשיטים ואם ארבעת ילדיו: ניצן, אור, שי ואביב. מאז נקשר שמו בשחקנית תאטרון בית לסין הדס קלדרון, אותה הכיר כששיחקה בהצגה "ברנז'ה" שכתב אחיו, המחזאי והעיתונאי בעז גאון, וגם בשחקנית אביטל דיקר ובאורנה דץ. בגזר החברים הטובים אפשר למצוא בעיקר את הכתב המדיני אטילה שומפלבי.

כמו גרושים לוהטים אחרים ברשימה, גם הוא ניחן בתודעה חברתית ואף סייע לתחזוק האוהלים הראשונים שעמדו ברוטשילד בימים העליזים של המחאה החברתית. בהתאם, לא תתפלאו לשמוע שהוא נחשב למיליונר עם ערכים, וביוני שעבר נמנע מהסדרי חוב ותספורות ומכר את השליטה בגאון אחזקות לקרן ויולה. המכירה הזו התרחשה כיון שהקבוצה נקלעה לקשיים על רקע הסתבכותה של רשת אייס-דיפו והירידה בהכנסותיה. כיום הוא לא מחזיק בתפקיד פעיל בחברה – מה שאומר שיש לו הרבה זמן להשקיע באהבה.

המחווה הרומנטית: מטוס פרטי למקסיקו | איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, 53
אייל ולדמן  (צילום: איל יצהר)
ולדמן. בואי איתו לריו | צילום: איל יצהר

נתחיל בטייטל המרשים: איל ולדמן הוא מנכ"ל חברת הטכנולוגיה הישראלית מלאנוקס, ששווה 18 מיליארד שקלים. עוד לפני הקמת החברה כבר הספיק בוגר הטכניון הזה להפוך למיליונר, כשמכר את חברת ייצור השבבים "גלילאו" תמורת 2.7 מיליארד דולר. כיום הונו מוערך בכ-500 מיליון שקלים, והיד עוד נטויה.

אלא שכידוע כסף לא פותר הכל, ולפעמים גם יוצר לא מעט בעיות. לצד ההצלחה הכלכלית, בזוגיות נראה שהולך לוולדמן קצת פחות: אחרי גירושים ממי שהייתה אשתו במשך 20 שנה (ואם שלושת ילדיו), הוא גם נפרד לאחרונה מבת זוגו זה מספר שנים שלומית פן, והשניים נמצאים כיום בעיצומה של סערה משפטית הכוללת תביעות הדדיות. פן תובעת מחצית מהדירה בה התגוררו ומחצית מהכנסותיו בתקופה בה היו בני זוג – וזאת לאחר שהגישה נגדו קובלנה פלילית שנסגרה בהיעדר אשמה. ולדמן מחזיר בתביעה משלו על נטילת חפצים בשווי 800 אלף שקל מהדירה המשותפת והוצאת לשון הרע. את העניינים בין השניים ניתן לבית המשפט להכריע, אבל נשמח לספר לכם שמהימים בהם הכל היה ורוד, אפשר להתרשם שוולדמן הוא בן זוג מפנק: מטוס פרטי בהפתעה למקסיקו, גיחות רומנטיות לריו דה ז'נרו, סקי בצרפת, נסיעת בזק לדאבוס וגם פינוקים בארץ – מאילת ועד מצפה הימים.

והכיף לא נגמר שם: בשעות הפנאי שלו ולדמן עסוק בצפייה בסרטי ג'יימס בונד, סקי, צלילה, שיט ורכיבה על סוסים, בנסיעה במכוניות היוקרה שהוא מחזיק ובשהות בבתים שלו ברחבי העולם. לצד הבית המפואר שהוא מחזיק בטבעון, הוא רכש לפי הפרסומים דירה של 395 מ"ר במגדל מאייר בשדרות רוטשילד, בסכום של 19 מיליון ש"ח. שלוש פעמים בשבוע הוא גם פוגש את המאמן האישי שלו לאימון בוקר בפנטהאוז הנוכחי שלו, המשקיף אל הים ברמת אביב. שוק הפנויים פנויות, אתם יודעים, לא עושה הנחות לאף אחד.

בעשור השמיני, בשיא הכושר | אלי פפושדו, איש עסקים, 76
אלי פפושדו (צילום: צ'ינו פפראצי)
פפושדו. את הספר שלו כבר קראת? | צילום: צ'ינו פפראצי

גם בגילו המתקדם אלי פפושדו (פפו) הוא גבר מבוקש. מאחוריו 4 חתונות ולוויה אחת של אשתו השנייה, אביה, שנרצחה על ידי בן הזוג של אחותה והפכה לטרגדיה האישית שלו – וחייו הפרטיים יכולים באמת לתחזק טלנובלה פרטית. פפו הוא אב לשלושה: יואב ואבנר, שני ילדיו מאשתו הראשונה דליה גורן שעובדים איתו בעסק המשפחתי, ובתו אליענה בת ה-15, מאשתו הרביעית, סיגל גרוס שאיתה התחתן למרות פער גילאים של שלושה עשורים. "אשתו השלישית, שמעונה שוורץ, הייתה אשת חברה אמידה וישראלית שגרה בלונדון. הוא התחתן איתה וכולם חשבו שזהו, אבל הזוג התגרש", מספרת מכרה.

את ההון העצום של פפושדו בחברת האחזקות שלו הוא התחיל לצבור בשנות ה-70, ברכישת מועדון באילת. עם הצלחת המועדון החליט להשקיע ולהפוך את המסעדה שהייתה צמודה אליו למלון, ולאחר שגם זה זכה להצלחה, הקים את מלון "סונסטה" המפואר בטאבה. "כשהחזירה ישראל את סיני הסתבר שהמלון שלו נמצא בצד המצרי והוא קיבל פיצוי יפה ששיקף את הפאר והפופולאריות של המקום", אומרת המכרה.

הפיצויים על סך 40 מיליון דולר סייעו לפפו להקים מלונות נוספים ברחבי העולם – מאיינדהובן בהולנד ועד מלון Park Plaza Westminster Bridge הלונדוני, שפתח ב-2010 בעלות של 340 מיליון ליש"ט. לחברת פארק פלזה, אם תהיתם, יש הון עצמי של 271 מיליון פאונד.

רוב העסקים שלו בחו"ל, אבל פפושדו גר פה: הוא מכר את הבית המפואר שלו בכפר שמריהו, בו גר כשהיה נשוי לאשתו הרביעית, לטובת מגורים בקומה ה-40 של המגדל בנווה צדק בתל אביב. עם הנחיתה בעיר שם דגש מרכזי על תזונה ואימון קבוע – ואורח חייו הקפדני אף הביא אותו להוציא ספר עצות לתזונה נכונה. כיאה למי שמקפיד על המראה, שמו נקשר בעבר לכמה וכמה דוגמניות: ענת זמיר הייתה צעירה ממנו ב-25 שנים בזמן שניהלו רומן, עם שירלי ריגר יצא כשהיא הייתה בת 20 והוא בן 58, ואחרי הגירושים מגרוס ניהל זוגיות גם עם רונית יודקביץ', שהייתה אז בת 36, בעוד הוא חגג 64. השיא היה כשיצא כמעט שנה עם הדוגמנית נטלי עטיה, ממנה הוא מבוגר ב-38 שנים. בראיון ל"אנשים" הסביר שלמרות שנראה שהוא בליין גדול, הוא בכלל אוהב להיות לבד וחי מאז ללא בת זוג, כשהוא שותף בגידול בתו הצעירה. "אפשר למצוא אותו מדי פעם באירועי חברה בישראל", מספרת המכרה, "אבל הוא בעיקר אוהב לשבת בבתי קפה ומסעדות בימים האלה". ואולי זה בכלל הגיל?

מבשל לילדים, או לפחות מזמין בורגר ראנץ' | אלדד תמיר, מנכ"ל בית השקעות תמיר פישמן, 52
אין תמונה
תמיר. למישהו יש המלצה למלון במחיר סביר?

את אלדד תמיר אתם אולי מזהים מהופעותיו ב"לילה כלכלי", לשם הוא מגיח לא פעם כפרשן. תמיר, מנכ"ל ומייסד בית ההשקעות תמיר פישמן, הוא בעל השליטה היחידי בחברה מאז 2013, כשהיקף הנכסים המנוהל בה עומד כיום על 15 מיליארד ש"ח. את דרכו המקצועית, אם תהיתם, הוא התחיל את דווקא בקטיפת ומכירת סברסים, אבל כנראה שהתואר הראשון בכלכלה והשני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב עשו את שלהם כי בגיל 32, כשהוא המנכ"ל הצעיר ביותר בהיסטוריה של שוק ההון, החליט לעזוב את אוורגרין שוקי הון ולשתף פעולה עם מי שהיה השותף שלו עד לשנים האחרונות, דני פישמן, בייסוד בית השקעות חדש. "החברה שלו לא נסחרת בבורסה אז קשה לומר כמה בדיוק הוא מרוויח", מסביר לנו כתב כלכלי, "אבל בתפקיד כמו שלו לא עושים פחות ממאה אלף שקל בחודש, זה גם יכול להגיע למאתיים – וזה בלי הבונוסים, כמובן".

תמיר מתגורר בתל אביב מאז 2011, אז נפרד מאשתו עידית אחרי זוגיות של 30 שנה שנמשכה מאז שהיה בצבא. לזוג 5 ילדים: גל, שיר, אור, בן ורן, איתם הוא מקפיד ללכת למשחקי כדורגל בשבתות. בימים האחרונים אף פרסם בעמוד הפייסבוק שלו שהוא מתכנן טיול בר מצווה לאחד מבניו, ומבקש המלצות על מלונות מרכזיים בלונדון ובניו יורק, במחירים סבירים. תמיר אף מנסה להקפיד ולבשל לילדים כשמתאפשר – אבל כשזה לא הולך, הוא מזמין בורגר ראנץ'. כשהוא לא איתם, ניתן למצוא אותו לא מעט בחוף הצוק בתל אביב או קורא ספרים. האחרון שהתלהב ממנו הוא "אני הלנה המופקרת" של פרנצ׳סקה פטריצו. בין הבילויים לעבודה, הוא גם מצליח להשתתף במרתונים. לא רע, תודו.

ספינינג, הליכון והרמת משקולות על הבוקר | יום טוב סמיה, אלוף במיל' ואיש עסקים, 60
יום טוב סמיה (צילום: אדוארד קפרוב, וויקיפדיה)
סמיה. הבונוס: פנסיה של אלוף | צילום: אדוארד קפרוב, וויקיפדיה

אתם מכירים אותו כאלוף פיקוד דרום, אבל מאז פשט את המדים בשנת 2000, יום טוב סמיה הוא איש עסקים. תפקידו הנוכחי הוא נשיא ומנכ״ל ICG הזרוע הירוקה של החברה לישראל, השייכת לעידן עופר ועוסקת באנרגיה סולארית. בעברו היה גם יו"ר המועצה לעידוד וקידום הספורט בישראל ויו"ר עמותת משפחת גבעתי, שזו דרך טובה להגיד שהגבר הזה לא שוכח את המורשת שממנה הוא בא.

סמיה, גרוש ואב לארבעה, סיים לאחרונה תואר שלישי במדע המדינה וסוציולוגיה ארגונית מאוניברסיטת חיפה, על בסיסו הוציא גם ספר פרי עטו. לפני הגירושים התגורר בבית ברמת פולג, שעל הגג שלו בנה מערכת סולארית, אבל מאז הספיק לעבור לפנטהאוז של 200 מ"ר וגג מרוצף בקומה ה-12 בבניין ברחוב לוי אשכול בצפון תל אביב, תמורתו שילם 5.7 מיליון שקל. "יש לו פנסיה של אלוף, וזה כבר מסדר אותו", מזכיר לנו כתב כלכלי, "לזה תוסיפו את העובדה שהוא מנכ"ל ושייתכן שיש לו גם אחזקות בחברה, כך שהוא מרוויח יפה מאוד. אני מעריך שבשנתי יש לו כמה מיליונים יפים".

בזמנו הפנוי אוהב סמיה להשקיע בעצמו, ובעיקר בכושר הגופני: הוא מתאמן בטריאתלון, אופני כביש וריצות שדה, ומשאיר אבק לצעירים ממנו בהרבה. ל"כלכליסט" סיפר בעבר: "אני עוסק בטריאתלונים כבר יותר מ־20 שנה. אני מתאמן כל בוקר במועדון הכושר הולמס פלייס בקניון עזריאלי: מתחיל את הבוקר ב־7:00 בשיעור ספינינג ואז עובר להליכון והרמת משקולות". אם זה לא עייף אתכם מספיק, נספר שסמיה, עכשיו כבר ד"ר סמיה, גם השתתף במסע האופניים Tour Trans Alpes, שכולל את חציית האלפים ברכיבה של 900 ק"מ. איך הוא לא מוצא שידוך ראוי? תעלומה. "הוא התגרש לפני הרבה זמן", מספרת חברה של המשפחה, "הוא גבר מאוד איכותי אבל הוא פשוט לא מוצא אהבה".

רכיבה על סוסים, חופשות סקי, חברים מפורסמים | קובי לפידות, מנכ"ל לוכסויז׳ן, 40
קובי לפידות (צילום: אלירן אביטל)
לפידות. יש או אין רומן? | צילום: אלירן אביטל

קובי לפידות הוא בדיוק הבחור שאתן רוצות לידכן: לא מדובר רק בגבר מצליח ומבוסס, אלא שביומיום שלו הוא משמש כמנכ״ל של לוכסויז׳ן - חברה המשווקת מותגי משקפיים יוקרתיים דוגמת ג׳יבנשי, רוברטו קוואלי, טום פורד, טימברלנד ואסקדה – וגם של "לפידות ספורט", המשווקת מוצרי ספורט ומחזיקה בחדרי הכושר והספא "סייבקס". החברות, אם תהיתם, הן חלק מ"קבוצת לפידות" הגדולה, ששייכת למשפחתו. מהעסקים המשפחתיים האלה שכיף להיות בסביבתם.

לפידות, אחד שבקושי סיים 12 שנות לימוד אבל הצליח להשתחל למשרה נחשקת, היה נשוי בעבר למיקה, אמנית במקצועה, ולשניים ארבעה ילדים – תאומות, בת נוספת ובן. כיום, למרות הכחשותיו, מקורבים מתעקשים שהוא מנהל מערכת יחסים עם השחקנית רונה לי שמעון. הוא מתגורר במגדל פיבקו ברמת גן ובסביבתו מספרים שהוא אחד שאוהב את החיים הטובים: רוכב על סוסים, נוסע הרבה לחו״ל – ורק עכשיו חזר מחופשת סקי. כנראה שכשאתה נולד ללייף סטייל הזה, הוא נשאר איתך לתמיד. "קובי גדל בקיסריה בבית עצום וניהל את רשת הכושר ׳סייבקס׳, כשחדר הכושר התל אביבי שלה בהילטון היה במשך שנים מעוזם של שלל מפורסמים", מספרת לנו מכרה. "הוא פשוט אוהב את החיים האלה".

אבל לא רק נוצצים יש ביומיום של לפידות: הוא יו"ר חוג הידידים של ארגון ללא מטרות רווח בשם ״אור שלום״, המטפל בילדים ונוער שהוצאו מבתיהם, וגם העניק חסות לגולשת הרוח הצעירה שחר טיבי. ״יש לו קשר מדהים עם המשפחה שלו, בעיקר עם אחותו, והם מסתובבים הרבה יחד", מספרת מכרה. "הוא מחובר אליה מאוד ונוסע איתה לחו״ל, רק בדצמבר הם טסו לחופשה משותפת בברצלונה. חוץ מזה, קובי חולה מוזיקה והוא תמיד מגיע להופעות. הוא בחור לארג׳, נדיב, כזה שאם הוא קונה כרטיס להופעה הוא יזמין גם את כל החברים על חשבונו״.
האהבה למוזיקה ניכרת גם במעגל החברים של לפידות: הוא מסתובב המון עם מוזיקאים, ונחשב לחבר טוב של הגיטריסט אבי סינגולדה ושל רמי קליינשטיין. כשהוא לא מתרועע איתם, הוא מסתובב בעיקר עם מכשירי כושר, אחרי שבשנה האחרונה עבר מהפך בדמות אורח חיים ספורטיבי ותזונה נכונה. "הוא חצי ממה שהוא היה. קרה לו משהו משמעותי השנה והוא רזה המון ונראה מדהים", אומרת החברה.

 אישה זהב

ומי הן הנשים הנחשקות באלפיון העליון?

עופרה שטראוס
עם שני הליכי גירושים מאחוריה,  מראה של מיליון דולר וחשבון בנק גדול הרבה יותר, ניצבת יו"ר קבוצת שטראוס בראש רשימת הגרושות השוות שלנו. עופרה (53), ביתו של מיכאל שטראוס, האיש שהפך את המחלבה הקטנה בנהריה לאימפריה, קיבלה ממנו את שרביט יו"ר חברת המזון הגדולה בישראל כבר בגיל 40. מאז הפכה לאחת הנשים החזקות והמשפיעות ביותר על המשק הישראלי ובשנת 2009 אף דורגה על ידי העיתון הכלכלי הבינלאומי "פיינישל טיימס" במקום ה-12 והמכובד ברשימת 50 הנשים המשפיעות בעולם.

אין תמונה
שטראוס. הקודמת של קייזמן

בעבר הייתה נשואה שטראוס במשך 18 שנים לעו"ד דן להט,  בנו של ראש עיריית ת"א לשעבר שלמה (צ'יץ') להט. לשניים נולדו שלושה ילדים – תום שמתגורר בימים אלה בניו יורק, מיכאלה האמצעית, ויסמין, תלמידת תיכון – אך לפני כעשור פירקו את החבילה והתגרשו. יורשת העצר לבית שטראוס מצאה במהירות אהבה חדשה -  איש העסקים עדי קייזמן, הצעיר ממנה ב-13 שנים -  אלא שאחרי חמש שנות נישואים ובת משותפת נפרדה גם ממנו. מאז הוא הספיק להנשא לאסתי גינזבורג, הצעירה ממנו ב-30 שנה, ושמה של שטראוס נקשר, לפחות על פי התקשורת הבריטית, בראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר. השניים דאגו להבהיר שבמדובר בקשר ידידותי בלבד. בכל מקרה, כרגע נראה ששטראוס פנויה - ואם היא מצליחה לנהל את העסק בהצלחה, לכהן כיו"ר לשכת המסחר ישראל- אמריקה, לעמוד בראש עמותת "מעלה" לקידום אחריות חברתית של עסקים בישראל ולגדל במקביל ארבעה ילדים, אפשר והיא תוכל לדחוס כמה דקות גם בשבילך, לדרינק בביתה המרשים שבצהלה.

רונית רפאל
ביטחון עצמי - כך מגדירה רונית רפאל, מי שגדלה במשפחה בת שבעה אחים במושב קטן של יוצאי עיראק והפכה לאימפריית יופי, את סוד הצלחתה. בת 47 והגרושה הטרייה ביותר ברשימה, היא חוזרת בכל מקום על מנטרת הביטחון העצמי כדחפור שסולל את הדרך להגשמת חלומות, ומוכיחה שכל התזה הזאת כנראה גם עובדת. רפאל, המעבירה את רוב זמנה בניו יורק, סיימה בשנה האחרונה הליך גירושים מבעלה לשעבר, האדריכל ואיש העסקים יונתן (יויו), יורש העצר למשפחת ליידסטדורף. לשניים שני ילדים משותפים – ג'וליאן (9) וסרה (7), ולרפאל בן בכור מקשר קודם - לי בן ה-19.

רונית רפאל (צילום: תמר מצפי)
רפאל. בעלה לשעבר גם ברשימה | צילום: תמר מצפי

למרות הגירושין הלא פשוטים, רפאל משדרת עסקים כרגיל. ובהחלט יש עסקים לנהל. מי שהחלה את דרכה כקוסמטיקאית במספרה בתקופת שירותה הצבאי ועברה לעסק משגשג בבית הרופאים בתל אביב, מנהלת בימים אלה את אימפריית L. REFAEL ברחבי העולם. בין עסקיה ניתן למנות מרכזי טיפולים יוקרתיים בז'נבה ובוורביר באלפים השוויצרים, מכוני ספא המארחים את מיטב שועי העולם במלון ארבע העונות בפריז ובמלון מרטינס שבקאן וספא נוסף שנפתח בימים אלה במלון יוקרתי במוסקבה.  במקביל לכל זה, מצאה רפאל גם זמן להשלים את לימודים גבוהים ולומדת קורסים במגוון תחומים באוניברסיטת ניו יורק.

אגב, אם תמיד חלמתם להישאר צעירים לנצח, זוגיות עם העומדת בראש ענקית הקוסמטיקה נראית כמו מתכון לא רע לכך. בתפריט: מגוון הטיפולים שהיא מציעה, החיים בניו יורק וגם אורח חיים בריא שרפאל עצמה מקפידה עליו ביומיום. כמי שאמורה להוות דוגמא, סיפרה בעבר שהיא מקפידה לשתות עשב נבט חיטה מדי בוקר, נמנעת מלקטוז, מפחיתה בכמות הקפה, ומשתדלת לאכול בעיקר חלבונים וירקות. את המראה היא מתחזקת כמובן עם אימונים בחדר כושר, ריצה וריקוד. ערב עם שוקו מתחת לפוך? כנראה שלא במקרה הזה.

שרי אריסון
האישה העשירה בישראל והישראלית היחידה שהגיעה לרשימת 100 הנשים החזקות בעולם של "פורבס" היא אחת הגרושות המפורסמות במדינה. ולא רק גרושה, אלא כזו שכבר סיימה את הסבב השלישי בחייה. את ה"איי דו" הראשון בחייה אמרה המיליארדרית כבר בגיל 22, לאחר שחרורה מהצבא ובעת לימודיה במאמי, שם פגשה את חוזה אנטוניו סווארס, קצין שעבד באחת מאוניות הנופש של אביה. לאחר שש שנים נישואים ומגורים בבית שבנה עבורה אביה טד במיאמי, ועם שלושה ילדים – ג'ייסון, דיוויד וקאסי – דרכיהם של השניים נפרדו. בעת ביקור בישראל עברה לפרק ב' בחייה, אז הכירה בעלה השני, מיקי דורסמן, אז סטודנט בווינגייט, ולימים מאמן והבעלים של הפועל חולון בכדורסל – וגם אב לבנה של אריסון, דניאל בן ה-18. אף נישואיה האחרונים של אריסון, כזכור, לא עלו יפה. לפני יותר מעשור ניסתה את מזלה בפעם השלישית כשנישאה לאיש העסקים, עופר גלזר. חודשים ספורים לאחר החתונה נחקר גלזר בחשד לביצוע מעשים מגונים בשתי נשים, הורשע וריצה ארבעה חודשי מאסר. אריסון עמדה לצדו בכל אותה תקופה, אלא ששנתיים לאחר שיחרורו, השניים התגרשו. לפני כשנתיים עלו תהיות סביב יחסיה הצמודים עם דן קספרס, בעליו של משרד חקירות, אלא שמאז הספיקו השניים להיפרד ואריסון חזרה לשוק.

שרי אריסון (צילום: איל יצהר)
אריסון. התגרשה שלוש פעמים | צילום: איל יצהר

אריסון (56), המנצחת על קבוצת אריסון כולה, שתחת "אריסון השקעות" מחזיקה בשליטה על בנק הפועלים, שיכון ובינוי, חברת התפלת המים Miya ותעשיות מלח לישראל, מוקמה על ידי מגזין פורבס במקום ה-308 ברשימת המיליארדרים בעולם והונה הוערך בשנה שעברה ב-4.2 מיליארד דולר. גם לפעילותה הפילנתרופית במסגרת הקרן שהקימה על שם אביה חלק לא מבוטל בהכרה העולמית שהיא זוכה לה בקהילה העסקית.

בן זוגה הבא אמנם כבר לא יוכל להנות מהיאכטה המפוארת שהייתה בבעלותה, אותה מכרה תמורת 103 מיליון דולר, אך בהחלט יתפנק בפנטהאוז בן שלוש קומות אותו רכשה ב-51 מיליון שקלים במגדלי G של גינדי ברחוב השופטים בתל אביב, מווילת הנופש שלה במושב בני ציון הזוכה לטיפול מסור מצד הצוות גם בחודשים בהם איש לא מבקר בה, מדירת הפנטהאוז ברחוב פעמוני שבשכונת בבלי ת"א ומכמה הטבות נוספות שאנחנו לפחות לא היינו מתנגדים לקבל.

ענת טמיר
אם השם לא מצלצל לכם מוכר, הגיע הזמן שתכירו את אחת הגרושות הבולטות בביצת המעושרות. טמיר, מעצבת פנים בשנות החמישים המאוחרות לחייה, היא גרושתו של הגינקולוג מייקי שילון – אבי ביתה נטלי (ליטי)- ואלמנתו של דוד טמיר ז״ל, מבכירי הפרסומאים בישראל. זה זכה בעבר לכינוי "הנסיך של עולם הפרסום", כשותף במשרד טמיר-כהן, והיה מעורב גם בענף העסקי כאחד הבעלים בחברת "דנה הפקות" ובעל זיכיון של רשת קופי בין. יחד התגוררו השניים בבית פרטי ברחוב האשל בהרצליה פיתוח ונהנו מחיים נוחים במיוחד, עד  שלפני כחמש שנים נפטר בגיל 65 וענת נאלצה להתחיל מחדש.

כיום מתגוררת טמיר בדירה מפוארת בת שלוש קומות במתחם סי אנד סאן בתל אביב. מאז שהתאלמנה הספיק שמה להיקשר בשמו של אורי יהודאי, מנכ״ל חברת "פרוטארום תעשיות" הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובלונדון, שהגיע למקום החמישי בטבלת שיאני השכר לשנת 2011, ועו"ד אמנון שיבולת, שותף במשרד שיבולת ושות' הפועל בישראל ובניו יורק. עכשיו, כאמור, נראה שהיא חזרה שוב לימי הרווקות. 

לורי רקאנטי
מבין כל הנשים ברשימה, הנישואים היציבים ביותר היו אלה של לורי רקאנטי (56), בעלת סטודיו למוזאיקה ואומנות, וגרושתו של לני רקאנטי, בעל השליטה ב"יקבי רקאנטי". אלא שאחרי שקצת אחרי שהשניים ציינו את חתונת הכסף בחברת שלושת ילדיהם - יסמין (25), סטודנטית לעיצוב פנים, יונתן (30) העובד בתחום המלונאות וטל (31) שהספיק להתגרש בעצמו – בחרו להפריד כוחות.

לורי רקנאטי (צילום: youtube, noon)
"הגבר שאני רוצה צריך לאהוב אשה שיודעת מה היא אוהבת ". לורי קרנאטי | צילום: youtube, noon
רקאנטי בכלל נולדה כשרייבר, ועבדה כסטייליסטית בניו יורק כשפגשה את לני. בעקבות ההכרות עלתה עמו לארץ, עבדה כסטייליסטית אופנה ופתחה סטודיו משלה. עם לידת הילדים, עשתה הפסקה מהעבודה על הסט והחלה לעצב בגדי תינוקות ייחודים, עד שפתחה יחד עם בעלה את היקב המפורסם. אחרי הגירושים החליטה לשנות תפאורה, והחליפה את היוקרה של הרצליה פיתוח בצלילי המואזין בשכונת עג'מי ביפו. כיום היא מחזיקה בסטודיו ברחוב רבי חנינא ביפו ומתמקדת ביצירות שלה. ומה עם אהבה? "לדעתי יש גבר ישראלי חדש שם בחוץ", אמרה בראיון לפני כשלוש שנים. "הגבר שאני רוצה צריך לדעת מיהו ומה הוא אוהב ולאהוב אשה שיודעת מה היא אוהבת ולא מפחדת לומר מה היא אוהבת. מראה חשוב לי, אבל יותר חשוב לי המבט בעיניים. אין לי אהבה עכשיו. אני פתוחה לאהבה ומאמינה בה".

אלינור פוקס

 >> לכל כתבות המגזין