תיק 4,000, העוסק בין היתר בהתערבות משפחת נתניהו בפרסומים באתר "וואלה", מעסיק יותר מכל את ראש הממשלה בימים אלה. היום הוא פתח עם אתר החדשות הזה סיבוב שני, מזווית אחרת לגמרי. פוסט שעלה בשעות האחרונות לעמוד הפייסבוק הרשמי שלו, מציג כתבה שפורסמה באתר "וואלה", אלא שנתניהו יצר גרסה משלו לכתבה ועשה בה כמה שינויים.

בכתבה המקורית שפורסמה לפנות בוקר באתר "וואלה", נכתב בכותרת המשנה כי "ראש הממשלה הצהיר ביום שני האחרון כי במהלך חקירותיו הוא דרש להתעמת עם עדי המדינה וסורב. מאז, הרשתות החברתיות געשו בשיח פוליטי ומבדיקה של חברת Vigo, כ-54 אחוזים מהגולשים תומכים בגרסתו, 22 אחוזים קוראים להעמדתו לדין ו-11 אחוזים מכנים את נתניהו שקרן". 

 הפוסט בעמוד הפייסבוק הרשמי של נתניהו

בצילום המסך הערוך של נתניהו (שבו גם הפונט של כותרת המשנה הוא שונה), הושמט המשפט "22 אחוזים קוראים להעמדתו לדין ו-11 אחוזים מכנים את נתניהו שקרן". כמו כן התמונה הפותחת את הכתבה הוחלפה. בזאת שבחרו העורכים בוואלה נראה נתניהו מהורהר ולא ממוקד, ובזאת ששמו במקומה בפוסט הפייסבוק, הוא נראה נחוש ובמיטבו. 

 האייטם המקורי שפורסם באתר

נתניהו לא מציין מאיפה נלקחה הכתבה שאותה הוא מציג לראווה בפייסבוק, וגם לא משאיר לינק לאייטם עצמו. זאת בשונה ממנהגו הקבוע, לשתף כתבות בעמודו הרשמי תחת השם המלא של הכותב ותמונתו. כך למשל עשה שעתיים לפני שפירסם את הפוסט המדובר, כששיתף טור דעה שכתבה העיתונאית גלית דיסטל אטבריאן בעיתון "ישראל היום".

אנשי הדיגיטל של ראש הממשלה בנימין נתניהו סירבו להגיב.