"אירוע כמו המרמרה אתה מרגיש בדם" (צילום: דובר צה"ל)
למה הרמטכ"ל מתנהג כמו כוסית? אין לו צבא לנהל? | צילום: דובר צה"ל

צוללנים עוינים ומאומנים היטב חיבלו השבוע במדחף ספינה שאמורה הייתה לצאת בקרוב לכיוון עזה. אכן גאווה ישראלית. אם ראיתם את "מחץ הדלתא" אתם בטח יכולים לתאר לעצמכם איך זה נראה: עיניים של לוחמי קומנדו, מבריקות על רקע פנים מושחרים. התחמקות נועזת מתחת לאפו של שומר הנמל. צלילה במים המעופשים, מכה קטנה במדחף והביתה. עזבו את מבצע אנטבה, תאכלי אבק הפצצת הכור באיראן, הצוללים המאומנים עשו את העבודה ואפילו לא תפסו אותם.

זה לא שאני מזלזל במאמצים שלהם, חלילה. כמו כל מבצע צבאי, גם היכולת לפנצ'ר ספינת אויב מעידה על עוצמתה של ישראל. חבל רק שכל המבצע המפואר הסתיים בסך הכך בנזק לא גדול ליאכטה לא גדולה, שהייתה אמורה לשאת עליה בערך עשרים וחמישה איש. בשביל סירת דיג שכזו שווה לשלוף צוללים עוינים ומיומנים? לא עדיף לשים סוכר בדלק ולסגור עניין? למישהו כנראה מאוד חשוב שנפחד. שנרגיש שאנחנו במלחמה.

בכלל, נראה כאילו במקום ללמוד משהו מהטיפול במשט הקודם, הצבא ומקבלי ההחלטות, לא מפסיקים לעשות שטויות. "משט השנאה", קרא לו הרמטכ"ל והגדיר אותו כ"עוד דוגמא במסע הדה-לגיטימציה למדינת ישראל". מה, אתה כוסית? איך לך צבא לנהל? ממתי חיילים, בכירים ככל שיהיו, אמורים לעסוק בענייני לגיטימציה ומתן שמות למשטים? בשביל זה הרי קיים משרד ההסברה.

למה מפחדים מהעיתונאים?

אם כבר מדברים עליו, גם משרד ההסברה יצא למבצע מתוחכם ונועז. מסבירנים עוינים ומיומנים הפיצו סרטון שבו הומו אמריקאי אחד מתבכיין שלא קיבלו אותו למשט. על הדרך הוא גם מגלה שהחמאס לא ממש אוהב הומואים. כמה ציפורים במכה אחת, הא? גם הומואים, גם ערבים וגם סרטון ויראלי. זה מה שיראה לעולם לא להתעסק איתנו, ועל הדרך יוציא אותנו ענקים באינטרנט, אומרים שזה תפס אצל הצעירים.

חבל רק שהשקר הבוטה צף על פני המים תוך דקות. יכול להיות שהייתם צריכים ללהק לתפקיד הומו עם קצת פחות חברים בפייסבוק מאשר עומר גרשון? וזה עוד כלום מול האיום המטופש למנוע מעיתונאים שישתתפו במשט להיכנס לישראל למשך עשר שנים. אם ישראל באמת בסכנה קיומית, למה שלא יהיו עיתונאים שיספרו על כך לעולם?

"אין בכלל מצור על עזה", הם מספרים לנו, "כל שבוע מכניסים לשם טונות של סחורה. כל המשט הוא בגלל שנאת ישראל". אם אין מצור, אז למה לעשות רעש? שלוש מאות אנשים רוצים להיכנס לעזה? תעשו להם בדיקה ביטחונית ותנו להם להיכנס. ומה עם העניין הזה של שנאת ישראל? שונאים אותנו, תתרגלו לזה. אתם לא חושבים שהגיע הזמן להפסיק להתרגש? "במשט הקודם צעקו לחיילים שיחזרו לאושוויץ", הם מזדעזעים. אה, דיברו על השואה? עכשיו הם באמת הגזימו. צריך להיכנס בהם, בכל הכוח על הדרך להזכיר ליהודים המפוחדים שכל העולם רוצה להשמיד אותם.

זה עובד. זה תמיד עובד. תראו איך אנחנו באמת נמצאים במקום המפוחד הזה שבו הם רוצים שנהיה. תחשבו על זה: אם כמה מאות פעילי שלום, אתם יודעים מה, לא כמה מאות פעילי שלום, כמה מאות מחבלים חמושים בחומצה קטלנית עד השיניים, גורמים לרמטכ"ל להיבהל, למשרד ההסברה לשקר ולראש הממשלה לאבד עשתונות, מה לדעתכם יקרה כאן במצב של איום אמיתי?

>> הטור הקודם שלי: חמש סיבות לא לנסוע לאילת
>> "מהפכת האוטובוסים? עזבו, אני אלך ברגל"