אני אורית. אני בת 36, נשואה, אימא לשני בנים, יועצת חינוכית לגיל הרך. נורמלית בסך הכל, נכון? אז למה אני בכל זאת נראית לכם שונה? אני יודעת למה. כי יש לי שיער לבן.

עד לפני חמש שנים הייתי כמו כולן. צבעתי כל חודש את השיער, התרגלתי לתחושה השורפת בקרקפת. זה היה חלק מהחיים שלי, כמו שזה חלק מהחיים של רוב הנשים.

אבל אז החלטתי שדי. שאני לא רוצה יותר לבזבז זמן, כסף, אנרגיה ועצבים על צבע השיער שלי. פשוט נמאס לי. אז הפסקתי לצבוע את השיער. אחרי 12 שנים של שיער צבוע לא היה קל להסתגל למראה החדש. אבל התרגלתי.

אבל מי שלא התרגל הייתה הסביבה. מאז שהפסקתי לצבוע, לכולם יש מה להגיד. נכון, יש תגובות מפרגנות: נשים שמחמיאות על האומץ ועל הלוק האצילי, ילדים וילדות ששואלים אם אני קרובת משפחה של אנה ואלזה. אבל לרוב האנשים פשוט קשה לקבל את זה. זה לא מסתדר להם בעין.

מה לא אמרו לי מאז שהפסקתי לצבוע? אמרו לי שהלבן מבליט לי את הקמטים, שזה מבגר אותי ב-15 שנה. שאלו למה אני עושה את זה לעצמי. ניסו לשכנע אותי לחזור לצבוע. קראו לי מוזנחת. דיילות יופי ברשתות פארם היו מפנות אותי למבצעים על צבעי השיער.

הייתי בחתונה עם הבן שלי כשהיה בן שנתיים, ואחת האורחות שאלה אם אני סבתא שלו. הייתי בהלם. לא שיש לי משהו נגד סבתות. ואני גם מבינה שאני נראית יותר מבוגרת עם השיער הלבן. אבל אני עוד לא סבתא. זה פשוט מה שהתרגלנו לחשוב כשאנחנו רואים אישה עם שיער לבן – או שהיא מוזנחת, או שהיא סבתא. כי התפיסה שלנו לגבי יופי פשוט מעוותת.

תגידו, למה גברים יכולים להכסיף ונשים לא? למה גבר מאפיר הוא אטרקטיבי ומושך, אבל אישה מאפירה היא "לא מטופחת"? למה בסרטים ובפרסומות גברים יכולים להיות הגיבורים הנחשקים, אבל נשים מאפירות יהיו הסבתות? למה ריצ'רד גיר וג'ורג' קלוני מופיעים על שערי מגזינים כגברים הסקסיים ביקום, אבל כשצלם פפראצי מגלה שורשים לבנים אצל קייט מידלטון זאת שערורייה?

רוב הנשים מלבינות כבר מגיל 30. איפה הן? למה אנחנו לא רואות אותן?

אנחנו משקיעות ועושות מאמצים כבירים כדי להיראות "צעירות לגילנו". אבל לא משנה אם את בת 30 או בת 50 – הגיל שלנו הוא מה שהוא. הרווחנו כל שערה לבנה, קמט וצלוליט ביושר. ואנחנו לא חייבות להסתיר אותם.

***

בימוי: יעל רפופורט

צילום: דניאל בינסטד

עריכה: נעמה דעוס

תחקיר: מירב דוסטר

הפקה: יהל יעקב

עורך BOLD ודעות: ניב שטנדל

לעוד סרטוני דעה במדור

יש לכם דעה מעניינת, בווידאו או בטקסט? שלחו לנו: opinions@mako.co.il