מאז שאני בת 30 קיבלתי משימה חשובה שאני צריכה לממש: להביא ילד לעולם. בגלל שלא הצלחתי להבין את זה בעצמי, אתם – האנשים סביבי – דואגים להסביר לי ולדאוג שזה יקרה.

בשנתיים האחרונות אני מנהלת שיחות על ילדים על בסיס יומי. "מה, את לא חושבת להתחיל?", "למה את מחכה? את הרי לא נעשית צעירה יותר!", "את בת 32, בטח תרצי יותר מאחד, כדאי שתתחילי להיכנס לקצב". ואני יודעת, אתם הרי אומרים את זה רק מתוך דאגה כלפי. וחוץ מזה, הרי אין דבר כזה אישה שלא רוצה ילדים. אולי עכשיו את לא רוצה, אבל זה יעבור. "יבוא לך, יבוא לך".

השיחות האלה מעייפות ומעיקות, אבל בעיקר – הן מכעיסות. תגידו, מי שמכם להחליט מה טוב בשבילי ומה הטיימינג הנכון? מי החליט שילדים הם צורת המימוש הגבוהה ביותר עבור אישה? אני יכולה לממש את עצמי בקריירה, בזוגיות, בלימודים. יש אינסוף אפשרויות. מי החליט שאני חייבת ילדים עכשיו, או בכלל? ולמה אתם בטוחים שילדים זה משהו שמתאים לכולם, ובכל זמן? יש לי חדשות בשבילכם: השעון הביולוגי שלי לא מצלצל. הרחם שלי מבסוט, נח לו בשקט.

אבל יותר מהכל, אני כועסת על הלכלוך שאתם מכניסים לשיח שלי עם עצמי ועם הגוף שלי, ולאינטימיות עם בן הזוג שלי. בגללכם השיח הזה כבר לא נקי. ההחלטה להביא ילד לעולם היא מורכבת, מפחידה וממש לא ברורה מאליה, ומרוב שאני עסוקה בלנער אתכם אני כבר לא שומעת את עצמי.

המון נשים מתמודדות עם השאלה הזאת, אבל הן עושות את זה לבד, בשקט ובחרדה, כי אין עם מי לדבר. החברות כבר ילדו, בן הזוג לוחץ, ההורים רוצים נכדים. להרבה נשים אין את מי לשתף באופן כן וחשוף. ואם את כבר מנסה להגיד משהו, לרוב יבטלו אותך בזלזול, יגידו שאת לא יודעת על מה את מדברת.

אני יודעת על מה אני מדברת, ואני יכולה להמשיך להסביר לכם למה אני צריכה עוד זמן - אבל האמת היא שזה פשוט לא עניינכם. אז עשו טובה וצאו לי מהרחם.

***

בימוי: יעל רפופורט

צילום: רועי ברקוביץ'

עריכה: נעמה דעוס

הפקה: ליהי פיין

עורך BOLD ודעות: ניב שטנדל

לעוד סרטוני דעה במדור

יש לכם דעה מעניינת, בווידאו או בטקסט? שלחו לנו: opinions@mako.co.il