לי לא צריך לספר על הבעיות של דרום תל אביב. אני נולדתי שם. אני עדיין גרה שם. אני מכירה את הבעיות של דרום תל אביב מקרוב, ותנו לי לספר לכם: הם לא נולדו עם הסודנים והאריתראים. את דרום העיר מזניחים כבר עשרות שנים: זיהום אוויר, מדרכות שבורות, חולדות, אין תחזוקה, הפקרות טוטאלית. המרחב הציבורי הפך להיות מרכז של פשע, סוחרי נשים וסוחרי סמים.

לתוך החצר האחורית הזאת שלחה ממשלת ישראל יותר מ-25 אלף אפריקאים, מהגרים בלי שליטה בשפה המקומית ובלי כסף שבקושי מצליחים להתפרנס. ככה קרה בדיוק מה שהיה ברור לכולם שיקרה: צפיפות בלתי נסבלת, קריסת תשתיות, עלייה במחירי השכירות, מתח בין הקהילות. זה לא משבר מקרי – זאת מדיניות מכוונת. ככה, במקום להאשים את הממשלה, אפשר להאשים את הזרים. וזה הצליח: אם תשאלו ישראלי ממוצע, הוא יגיד לכם שהאפריקאים הרסו את דרום תל אביב. אבל אני גרה כאן כבר שנים, ואני יודעת מה באמת קרה.

לא האפריקאים הרסו את דרום תל אביב – ממשלות ישראל הרסו אותה הרבה קודם. והן ממשיכות בכך כשהן ביד אחת מזניחות את האוכלוסיה המקומית וביד השניה בונות מגדלים לעשירים.

הממשלה הזו משתמשת בנו, תושבות ותושבי הדרום, כשק אגרוף, רק כדי להסיט את סדר היום מהבעיות שהיא בעצמה יצרה. עשרות שנים שמזניחים את השכונות, וגם הממשלה הזו עושה את אותו הדבר. אין לה שום תכנית לשיקום דרום העיר. גם לא ליום שאחרי הגירוש.

אז ממשלת ישראל, אל תספרו לנו שאתם מגרשים את הסודנים והאריתראים בשבילנו. אנחנו יודעות ויודעים את האמת: מבקשי המקלט הם לא הבעיה של דרום תל אביב. הבעיה היא אתם.

במוצאי שבת (24.3) תיערך בכיכר רבין ההפגנה "ישראל עוצרת את הגירוש". לפרטים נוספים

***

בימוי: יעל רפופורט

צילום: עידו קרני

עריכה: נעמה דעוס

הפקה: ספיר טובי

עורך BOLD ודעות: ניב שטנדל

לעוד סרטוני דעה במדור

יש לכם דעה מעניינת, בווידאו או בטקסט? שלחו לנו: opinions@mako.co.il