בימים שלפני כניסתי לבית "האח הגדול" התקיימו במלון בנווה אילן ראיונות לתקשורת. בין המראיינים היה גם השחקן והעיתונאי יובל אברמוביץ', ששאל אותי מה הכי הייתי רוצה שיקרה בעקבות כניסתי לבית. בתגובה סיפרתי לו על הפרויקט בו אני מעורבת, "קירות שקופים", מה שבזמנו היה עדיין בגדר תיעוד בלבד של משקים, בתי מטבחיים, לולים, דירים, משחטות ומדגרות – אותם מקומות שאנשים מעוניינים להתעלם מהם כדי לא לראות מאיפה ה"אוכל" שלהם מגיע, שכן ברור להם שזה לא בסדר.

אמרתי ליובל שאני רוצה שההשתתפות שלי בתכנית תגרום לפרויקט לתפוס תאוצה, ושתוציא אותנו להרצאות ברחבי הארץ – כאלה שיחשפו את האמת שכולם מעדיפים לא לדעת. וכך אכן קרה. היום, כששואלים אותי על מה ההרצאה, אני עונה ללא היסוס: "על הונאת הציבור הגדולה ביותר שנעשתה אי פעם". עד כדי כך, אתם שואלים? לגמרי, עד כדי כך: אנחנו חופרים מכל כיוון ומגלים דברים מפחידים והזויים.

מה למשל? נגיד, שרופאים שעובדים בשביל מועצת החלב, מועצת הבקר או מועצת הלול ממלאים גם תפקידי מפתח בבתי חולים; שתעשיית המוצרים מן החי מעבירה לבתי החולים תרומות; שרופאים לא לומדים תזונה כמו שצריך; ושכנסי התזונה בישראל נערכים בחסות המועצות ותאגידי התרופות. הממצאים האלו צריכים להטריד – ולא רק בהקשר של זכויות בעלי החיים.

כך, גם אוכלי בשר צריכים לשאול את עצמם מספר שאלות בנוגע למידע הזה: כיצד יכול להיות שאנשים אשר מקבלים משכורת מתנובה, טרה ושטראוס יכולים לשמש מנהלי בתי חולים? האם ההמלצות באירועים אשר מקבלים תרומות מתאגידים בעלי אינטרס מובהק יכולות להיות טהורות? גולת הכותרת בנושא, אגב, היא כנס רפואת לב שנותני החסות בו הם מקדונלד'ס ישראל ומעדני יחיעם. אין גבול לטירוף, ועכשיו מסתבר שגם הטמטום הוא כמו האופק - נדמה לך שהגעת לקצה, אבל תמיד יש עוד.

ההרצאות עצמן החלו כחודש אחרי שעזבתי את בית "האח הגדול". בהתחלה פחדתי שלא יגיעו אנשים, אך במהירה התברר שלחשש שלי לא היה בסיס. האולמות היו מלאים, בין אם מדובר היה בדלית אל כרמל, מודיעין או נס ציונה. אנשים הגיעו עם עניין אמיתי לשמוע ולהבין, ויצאו המומים, שכן הם ציפו שנדבר רק על הפן המוסרי של טבעונות, אך גילו שבכל מישור שלא תוקפים את הנושא, הפסקת צריכת מוצרים מן החי היא הדרך הנכונה.

אני תמיד אומרת שרוב האנשים מדמיינים שהם בוחרים; אתה לא יכול לבחור באמת כל עוד האמת המלאה לא גלויה בפניך. אם כן, הגיע הזמן להפוך אותה לגלויה: משקרים לכם, עושים עליכם כסף, גורמים לכם להיות חולים ולהרוס את העולם (בעוד מבקשים מכם למחזר בקבוקים, נייר או אריזות). מאכילים אתכם בולשיט בלי סוף, והגיע הזמן שזה ייפסק. הגיע הזמן להחזיר את השליטה לידינו.