הרחובות ילבשו חג, זיקוקים יקשטו את השמיים ומיליון בעלי חיים יישחטו במהלך יום העצמאות. את המציאות הזאת אנחנו פועלים לשנות באמצעות הסברה במהלך כל השנה, אבל נראה שמריח הגופות החרוכות אי אפשר לברוח ביום הזה. והאמת היא, שאין שום סיבה שבעלי חיים יאבדו את החיים שלהם, ייכלאו ויתייסרו עד מוות בלתי נמנע רק בשביל שאתם תוכלו לעצום עיניים ולחגוג. אז הלוואי שכשתעשו מנגל, תיתקע לכם איזו סינטה בגרון. למה? קבלו 5 סיבות.

1. יש להרבה מאוד אנשים פנטזיה לבצע "היימליך" למישהו שנחנק ולהציל חיי אדם. דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתם בפארק, מנפנפים במנגל מעל איזה סטייק ונקניקיות, תוקעים בתוך פיתה נתח מגוף של מישהו שהיו לו הורים ורגשות, לא חושבים לרגע על מה עבר עליו ואיזה פחד הוא חווה, מתחילים ללעוס איברים  של בעלי חיים ופתאום קולטים שאין שום אופציה לנשום. ברגע הזה של החנק, החיים מתחילים להתקדם בסלו מושן. קם אדם, רץ אליכם, העיניים שלכם כבר יוצאות מהמקום, אתם אוחזים בגרון ומרגישים איך החיים אוזלים מהגוף הפגיע שלכם, הוא מגיע אליכם, אוחז בכם מאחור ומתחיל ללחוץ ממש חזק (אתם מקווים שלא תישבר לכם איזו צלע בזמן הזה) וברגע אחד נפלטת חתיכת האיבר הסוררת מהגרון ועפה החוצה. כולם מרוצים, מוחאים כפיים, אתם מסתכלים על הסטייק הזה בצלחת ואומרים "פאק, כמעט מתתי בשביל חתיכת הבשר הזו, לא עוד!" ואולי גם חשתם לרגע מה שעובר כל בעל חיים בבית המטבחיים שנחנק מהדם של עצמו.
ובא לציון גואל.

טל גלבוע - תמונת פרופיל ליום העצמאות (צילום:  Photo by Flash90)
מתוך עמוד הפייסבוק של טל גלבוע | צילום: Photo by Flash90
2. בואו נודה על האמת, אנחנו פשוט יותר מדי, ה-ר-ב-ה יותר מדי, אוכלוסיית העולם גדלה בשישה מיליארד רק ב-200 השנים האחרונות, לעולם אין כוח אלינו והוא קורס לתוך עצמו. תעשיית המזון מן החי אחראית ל- 51% מהזיהום העולמי, כמו שאומרים אצלנו- 2 ציפורים במכה אחת (לא הורגים את הציפורים, שחרור, שחרור 2 ציפורים במכה אחת).

3. זה אשכרה יכול להציל את חייכם, תיחנקו מהסטייק ותגיעו לבית החולים, כל החולי הזה מחלבון ושומן מן החי יתגלה, פתאום תגלו שהעורקים שלכם סתומים, הלב בסכנה, פתאום יסבירו לגברים שביניכם למה לפעמים ההוא שם לא מתפקד סבבה (אין זרימת דם מספקת, לא צריך להיות גאון הדור). תקבלו אוכל חולני בבית חולים אבל יגידו לכם להקפיד על הרבה פירות וירקות, תתחילו לקרוא קצת מחקרים על בריאות. פתאום השמות קולין קמפבל וקים וויליאמס לא יהיו שמות זרים אלא אשכרה ממובילי הרפואה בעולם שאומרים דבר אחד- טבעונות מצילה חיים.  תגלו שאתם עוברים לטבעונות, חייכם וחייהם ניצלו, פחות זיהום אוויר, רווח נקי לעולם ולכולנו.

_OBJ4. ברגע שתתעופף חתיכת האיבר מהגוף החוצה תעברו רגע מזכך לחלוטין בו תקלטו את האנרגיה אותה אתם דוחפים לגוף, אנרגיות של צער גדול, של פחד מצמית, אנרגיות של סבל וכאב ותראו כמו במצלמת רחף על החברה שלנו ספוגת האלימות. תבינו את דרגת הזילות של חייהם ושלנו. יש מצב שאפילו תרגישו לרגע, תפעילו את שרירי הלב המאובנים שלכם ותחושו מה זה להיות אחד שחייו נלקחים ממנו ברגע אחד ותגידו "זהו".

5. האחרון הוא הכי כייפי ברשימה, תוכלו להגיד "טל גלבוע איחלה לי שהבשר של יום העצמאות ייתקע לי בגרון" וזה יהווה אחלה תירוץ להמשיך לקחת חלק בזוועות ולהרגיש מה זה סבבה עם עצמכם. העיקר לא לקחת אחריות. לא לקחת אחריות זה הכי כיף!