וויליאם וקייט, טייס ועקרת בית (צילום: Hugo Burnand)
הזוג הטרי ברגע של התלהבות מטורפת | צילום: Hugo Burnand

ככה לא בונים חתונה. איפה הצהלולים, אני שואלת? איפה החיבוקים והנישוקים? מישהו כאן בכלל שמייח? כנראה שבחתונה הזאת לא כדי לבנות על מופלטות לקינוח. הבריטים האלה יודעים להרים אירוע, אבל לשמוח? הם כנראה לא שמעו על האופציה. מה אני אגיד לכם, חתונה כזאת מאופקת לא ראיתי בחיים.

נכון שהכלה הייתה לבושה בטוב טעם, שמרה על צניעותה ולא הפליגה בשובל שמלתה ובנזר שעל ראשה. אבל מה ניש עם החיוך? תני לנו אותו ככה בגדול כמו שאנחנו אוהבים. בסך הכל הם באמת זוג חמוד. אמנם תקועה להם כפית של זהב בתחת, אבל הם לא אשמים - זו הייתה מתנה מאורי גלר. כנראה שהם ידעו שאם הם לא ינהגו באיפוק בריטי לפי הפרוטוקול, הם ייתקלו במלכה האם אורבת להם במטבח, בדרכם לכרסם עוד עוגה מהמקרר באמצע ליל הכלולות. ועם כל הכבוד לסיפור האגדה, לנסיך שלנו יש קרחת, שלא לומר מפרץ פרסי, באמצע הפדחת. בגילו המתקדם הוא כבר מזכיר יותר את צ'ארלס מאשר את אימו דיאנה.

אפילו חברי המשפוחה המלכותית לא נראו כאילו כיף להם במיוחד. קמילה דמתה לגופה שיצאה מהנפטלין, צ'ארלס היה נרגש כמטאטא, והיחידי שלא אכזב, ונדמה כי כמו שושבין ואח טוב ניתן לסמוך שיביא את הדרינק בזמן הנכון, היה הנסיך האדמוני הארי. הוריה של מידלטון נראו ייצוגיים מדי. אמה כנראה תיאמה צבעים והבעת פנים עם המנטורית קמילה. האחות פיפה, אחראית השובל המלכותי, עשתה עבודתה נאמנה ואף חשפה מרפקים למצלמות. אך אויה! מי הוא האח שהחליט כי זה הזמן לחשוף את שלמד בשיעורי הדרמה ולהרדים אותנו בנאומו המצטדק? אלוהים החנון, בשם האב, הבן וההולי גוסט, לא מספיקה לנו שירת הנערים הבלונדינים שעתידם בקהילה לא ברור, בתוספת אפרו-בריטי אחד קטן לקישוט?

למה כובע?

כנראה שהדרך היחידה של הבריטים לסטות מתו התקן הרשמי היא באמצעות הכובעים. ראשיהן של נשות המי ומי עוטרו בנוצות צבועות של תרנגולות ושל בעלי כנף אקזוטיים אחרים, זיכרונם לברכה. הגדילו ועשו בנותיה של פרגי, שדווקא לא הוזמנה. הן לקחו משכנתא או סתם צ'ק שמן ובנו בניין על הראש, מה שעשה את תהליך היציאה מן הרכב למורכב מעט מן הרגיל - רק בעזרת מנוף ודחיפה קלה של הנהג בישבנן, הן הצליחו לצאת ולהתאזן לפני הכניסה לכנסיה.

לעומתן, ויקטוריה בקהאם חבשה כובע קטן ושיקי על מצחה. אבל האם הכובע שעל מצחה הוא נגד שמש או נגד גשם? אולי הוא בכלל משמש כשיפוד הגנה מפני מעריצותיו של בעלה? ומדוע נראתה עצבנית? האם שוב שכחה לאכול? או שמא הקוקו בלוף שלראשה היה הדוק מידי ולא אפשר לה לחייך?

העיקר האהבה

מדובר בחתונה נסיכותית, וניסו למכור לנו פה סיפור סינדרלה. אבל האמת קצת פחות קסומה. אמה של קייט מידלטון האמינה באהבה ספונטנית ועל כן רשמה את ביתה לאוניברסיטה הפרטית אליה פורסם כי הנסיך וויליאם עתיד להירשם, הלבישה את בתה בתחתונים וחזייה ושלחה אותה היישר אל מסלול התצוגה. להבדיל, גם אמא שלי חשבה מבעוד מועד על עתידי ושלחה אותי כבר בכיתה ג' לחוג חלילית. גם אצלה אין מקום לטעויות, ומיד כשראתה את בעלי לעתיד אמרה בנחרצות "לא נורא, העיקר האהבה".

אבל כשהכל מתוכנן מדי, זה לא תופס. כשאין מקום לטעויות גם אין מקום לכוכבים גדולים, צהלולים ודמעות. כמו בליל הסדר בקיבוץ, גם לשושלת ווינדזור יש טקסים ושירים משלה, ועלינו לקבל זאת למרות השעמום והאוכל התפל. וכך עברנו טקס שלם בלי חיבוקים חמים של אמהות נרגשות או סתם הבעות פנים מסגירות כלשהן. אני מקווה בשביל וויליאם ואשתו הטריה קייט שהם הספיקו להתענג טיפה על אהבת הקהל, הורידו שוט או שניים ונהנו באפטר פארטי לצליליו של הדי.ג'יי. הארי הקוסם, כי יש לפניהם חיים שלמים של טקסים מאופקים ונימוס בריטי.

>> הטור הקודם שלי: 13 מי יודע? 13 סיבות לא לחגוג סדר
>> "אולי די עם החתונה הזאת?!"