אור שוחט (יח``צ: יגאל עמר,  יחסי ציבור )
הרגע הכי יפה בחייו. אור שוחט | יח``צ: יגאל עמר, יחסי ציבור

כשאת חושבת על דמות הגבר הישראלי הנמצאת כיום על המרקע, מי עולה בראשך? סביר להניח שאת הפריים ממלא אלפא-מייל כמו עמיר גולדברג או סער שיינפיין, אולי אפילו דן מנו. אבל אחרי עונה שלמה (שמסתיימת הערב) של "היפה והחנון", אני מתחילה לחשוב על ההיפך הגמור של כוכבי הריאליטי הצפויים.

אבל אל תשאלו אותי, שאלו את הסלבית בבאר שבע: "שום גבר בעולם לא יכול לאכול אותי כמו אלצ'קו", אמרה ליטל, ולבי התמלא קנאה. אז מה אם הוא חובב פפיונים מושבע, גזור על מרגריטות ואומנים ואוכל מדי בוקר דגי הרינג מלפני מאה שנה. מי לא הייתה רוצה גבר מכיל ועוד בקונטיינר? כזה שכשכואב לך ינחם בשירי עם רוסיים? שאם התעוררת עם חצ'קון, יסתכל עלייך בהערצה מוחלטת ואף יחמיא על הגוון? כזה שיכניס את עצמו מתחת לזרנוק הגריז, יהפוך עורו לשמנוני ושחור ויהרוס את חליפת הפסים, רק כדי לשמור על כבודך? מי? מי?!

החנונים כובשים בשושושו

הם אולי לא יודעים לגעת באישה, החנונים שלנו, אבל הם בהחלט נגעו בי. למרות היותו קוסינוס בחזקת נעלם ללא משוואה, כשאור התוודה שהנשיקה הראשונה עם נלה הייתה הרגע הכי יפה בחייו, גם אני התרגשתי. ירון, בניגוד לסוג המחמאות ששמעה קודם מגברים, אמר לענבל שהוא מעריך אותה ושהיא בן אדם מעניין. אלכס הפציר בעלמה סמדג'ה לשבת עימו לקפה בגזוזטרה, עת יצאו יחדיו אל המציאות שמעבר לריאליטי, שם יעבירו את זמנם בהעלאת זיכרונות מן הווילה ובשיחה צפופה על בגדי מעצבים.

כי למרות חנוניותם - ואולי בגללה - הבנים האלה נשארו אותנטיים ואמיתיים. אלכס, חובב הספרות הרוסית בכלל ובולגקוב בפרט, שמר אמונים לליטל עד שנגעו לו בפיתה - הוא לא ייכנע להפצרותיה של ליטל לפתוח בדיאטה ולחתוך בשומן. ירון יצא מן הארון והודיע קבל עם וחנוניות שהוא גזור על ריקודי עם. אור שנגע בשמיים ואכל מן הפרי שעד כה היה תיאורטי בלבד, ייחל בגאווה להמשכיות רומנטית עם נלה גם בחיים האמיתיים שאחרי.

אישה לאישה סלב

אלכס מורוזוב לתשעה מיליון (צילום: שי פרג)
ד"ש מבולגקוב. אלכס מורוזוב | צילום: שי פרג

ושלא תחשבו שזה טריוויאלי לצאת גבר מול נשים דעתניות ועצמאיות (כלומר אובססיביות ומפונקות) כמו "היפות". אבל דווקא מול תופעה לא מוכרת - גבר רגיש ועדין - הן גילו תכונות אימהיות. קל להסתכל עליהן באורח פרחיונליסטי, ולעיתים הבורות אכן עלתה על כל דמיון. אבל בזכות הפרגון ההדדי בין הזוגות (בעיקר האחרונים), השמירה על אנרגיות חיוביות ועריכה מצוינת, זכינו לראות שבתוך כל ביץ', הס פן תעיר, ישן לו אפרוח ממש לא שעיר.

מתי בכל זאת ראינו את הבנות מוצגות באופן שאינו מחמיא לאייליינר וקצת פחות תואם לתיק? כשהזוגות התבקשו לשכנע את הצופים מדוע כדאי להם להצביע ולמי. כשאור אמר על ליטל שהיא זאת שעברה את המהפך הכי קטן, היא הוציאה את השד הכלבתי מתיק הפראדה ושלפה ציפורניים מוזהבים. נלה מיד הרגיעה והסבירה שאור חייה התכוון שמלכתחילה ליטל הייתה סלב סלב סלב, ולכן לא מחמיאה לה המרירות. אבל בשורה התחתונה, למרות שמדובר בנשים יפות, צעירות ובתחרות, למעט חריקות מגניביסטיות לתיבול העלילה, אנחנו נחשפנו לצד היותר פוטוגני שלהן.

ואחרי ככלות הקול והתמונה

אז עם כל הכבוד למסוקסים כמו עמיר, סער ודן - אלכס, אור וירון הראו לכולנו שדווקא לגבר רופס יש סיכוי להצליח בזוגיות ארוכת טווח. הם הוכיחו כי על ידי סבלנות, יכולת הכלה ומחסור חמור במודעות עצמית, ניתן לתפוס חתיכות. החנונים בתכנית התחברו לצלע הנשי שלצידם, וככה הצליחו לבסוף להתחבר גם לעצמם. בעזרת הכוונתן ורגישותן של הבנות, הם הצליחו לצאת מהקונכייה ולהראות לפיני ולעולם כולו גבריות מנצחת מהי.

>> הטור הקודם שלי: לי עוז שולף את הבננה
>> "אני רואה את היפה והחנון ובוכה"