איה כורם, רונה (צילום: רוני כנעני)
הכי גלגלצ שיש? איה כורם על עטיפת הסינגל | צילום: רוני כנעני

איה כורם שיחררה סינגל חדש בשם "רונה אומרת". בשיר הזה איה שרה בגוף ראשון על יחסיה עם רונה. רונה היא החברה שיש לחלקנו, שמגלמת את הטיפוס הפוליטיי בקטע הכי ישיר. פוליטיי עם שתי יו"ד, כי השיר יותר בקטע של פוליטיות מאשר פוליטיקה. הוא פשוט עובר על המון אישיוז שרונה מעורבת בהם – הצונאמי, הפגנות נגד חומת ההפרדה, מובטלים, עובדים זרים, חסרי בית.

ציטוטים נבחרים: "רונה אומרת שחצי העם רעב ואני האשה עם הפריכית", "אם אין צדק בואו נוותר אם אין מים בואו נשתכר", "רונה מסתכלת על תוויות בסופר כשאני עושה עיניים לבנים", "רונה אומרת שהכיבוש משחית אני חושבת על בקלוואה וקפה", "רונה נוסעת להפגין על החומה ואני שוב משנה נושא שיחה".

למרות שאיה יוצאת בשיר רגועה, ואילו רונה הלא אדישה מצטיירת כאובר-אובסס על המצב, כל מצב, בגלגלצ בחרו להחרים את השיר ולא השמיעו אותו אפילו פעם אחת. על הנייר איה כורם דווקא הכי גלגלצ שיש, שלא לדבר על הקצב שהוא הכי הסגנון של התחנה, והלחן הקיצי הקלאסי. ואכן, לפי מצעד ההשמעות של מדיה פורסט השיר הוא די להיט בתחנות האחרות.

אבל כנראה שהנושאים בשיר הפריעו למישהו. גלגלצ לא יכלו לעמוד במחשבה שיש מישהי בשם רונה, למרות שהיא לא הזמרת, שיש לה עניין עם כל כך הרבה עניינים שחלקם על הפרק בישראל וחלקם לא. הרי אין קשר בין "כיבוש" לכיבוש הישראלי, בין "עובדים זרים" לעובדים הזרים בישראל או בין ניסויי שמפו על חיות לניסויי שמפו על חיות באוניברסיטה העברית. נראה שכורם בכוונה שמרה על הנושאים ספציפיים בקטגוריה אבל כלליים ככל הניתן ככל שזה נוגע לישראל. בגלגלצ לא קלטו כלום והמיתו את השיר.

השמועות הן שאשפי הפלייליסט אפילו הודו שהם מתים על הלחן, אבל לא יכולים להתעלם ממילים מסוימות כמו "חומה", "בקלוואה" ו"פריכית". איה צייצה קישור לקליפ ביוטיוב, שמישהו הכין ללא ידיעתה. הקליפ ממחיש את כל הנושאים באופן שבו מפקד גלי צה"ל הנוכחי (אהוד ברק), הקודם, או זה שאחריו בוודאי מדמיינים - ויז'ואלים של המהפכה במצרים, הפגנות בשטחים, שליט, גירוש עובדים מת"א, ליברמן וג'קי. למרות שעם ליברמן וג'קי דווקא אין בעיה.

בגלגלצ ביקשו שלא להגיב.

>> לטור הקודם שלי: התכנית החדשה שמאיימת על אמריקן איידול
>> עמוד התומכים של נמרוד קמר