קליפ הדיירים וההדחות
רוצה להצטרף? קמץ במילים

אין לי נגיעה להפקת האח הגדול, אך עשרות אנשים כבר ביקשו שאכניס אותם לבית. אקסיות, דודות, תיכוניסטיות, אמני פיתוי, שני קוסמים, כבאי, אנשי נדל"ן ושלוש אמהות חורגות של חברים. כולם רוצים להיות דיירי אמצע העונה, כולם מודעים לכך שיש סיכוי קטן מאוד שינצחו. הרי אף דייר שנכנס חודשיים אחרי הפתיחה לא הצליח ליצור הזדהות כמו הדיירים המקוריים. עד היום, הדיירים שנכנסו באמצע העונה היו פחות טעונים רגשית מחבריהם.

הסוגיה מעוררת כמה שאלות. האם דייר שהודח, יגאל למשל, יכול להיות מוחזר הביתה כבחירה אקראית של ההפקה לאמצע העונה? באח הגדול הבריטי הייתה הגרלה בין שמונים מועמדים שעמדו וחיכו מחוץ לבית. עוד רעיון מעניין הוא להכניס באמצע העונה מישהו מעונות קודמות, למשל יוסף, אבל זה כבר מתאים לעונת ה-VIP. מבחינת התקנון ההולנדי המקורי, שכנראה אף פעם לא ייחשף לציבור כדי לשמור על המשימות הסודיות, כל האפשרויות פתוחות. יש כל כך הרבה בתי אח גדול בעולם ולאף אין כוח לעבור על כל המשימות שהיו בהם אי פעם, כך שרק מי שמחזיק בחוברת הסודית יכול ממש לדעת.

ובחזרה לכל אותם מועמדים פוטנציאליים שרוצים להיכנס לבית האח, הנה כמה טיפים למי שמגיע לאודישנים, בהשראת ספרי "לך על זה: איך להיכנס ולצאת מבית האח הגדול בחודשיים" (2011):

1. מול המלהק אל תשחק אותה סכסכן, בטח לא לפני כניסה לבית רווי סכסוכים כמו הנוכחי.

2. אל תתמצא יותר מדי במה שקרה עד היום בבית. הכר את שמות הדיירים בעל פה אבל לא את כל הדקויות והדינמיקות, כדי שלא יחשבו שאתה אובסס. אל תדע מי זה שימי.

3. תמיד תגיד שאתה סינגל, או יותר טוב, שאתה נמצא במערכת יחסים מעורערת והכל פתוח.

4. בשום פנים ואופן אל תתרברב שחצי מדינה מכירה אותך. אם אתה עורך דין ידוע או משהו כזה ישלחו אותך ל-VIP.

5. אם אתה בטוח שיש לך המון חברים שיצביעו בשבילך, אל תגיד את זה בלי לפרט מי הם - תנועת נוער, עבודה, צופי אש, תן מספרים. הכי טוב להיות בוייב של סלב מקומי באיזו התאחדות.

6. היה אמוציונאלי ואימננטי, אחד שלא מוכן לקבל סטיות מערכים מסוימים, נגיד המוסר הבודהיסטי. כך תהיה לך נישה ומנגינת ליווי קבועה. התלבש בהתאם.

7. ספר לכולם בתור לאודישן שאתה יתום.

8. אל תספר לאף אחד שהלכת לאודישן. אם אתה חייב לומר לאמא לאן הלכת, תגיד שאתה ב"לעוף על המיליון".

9. כששואלים אותך שאלה ישירה, לעולם אל תיתן תשובה בת יותר משתי מילים. מה אתה עושה בחיים? נגר. מי הדייר האהוב עליך? אף אחד. יש לך בטחון עצמי? לא.

10. אל תיראה נעול יותר מידי על המטרה. ספר לכולם שאולי תרצה לעזוב את הבית אחרי שעה מרגע הכניסה, בלי שיחות ובלי שכנועים.

>> לפוסט הקודם שלי: הגרסה שלי ל"מרכז לאמנות הפיתוי"
>> עמוד המעריצים של נמרוד קמר