אלכס מורוזוב וליטל סמדג'ה מקליטיםהיפה והחנון 2 (צילום: עודד קרני)
האם יש סלבז חנונים בארץ? אלכס מורוזוב | צילום: עודד קרני

"אייל גולן קורא לך" הסתיימה אמש, וכבר צצים מספר רעיונות לתוכנית המשך. הרעיון פשוט - טאלנט מוביל ימצא במהלך 24 פרקים יורש המסוגל לעשות מה שהוא עושה, או לפחות להקביל לו ברמת הכריזמה ויכולות ההנחיה. משהו בסגנון "חנוך רוזן מחפש כלב נחייה", רק לא באייטיז.

הבעיה היא שלא כל כוכב מתאים להגשת תוכנית כזאת כמו אייל גולן. למה זה כל כך קשה? כי צריך למצוא מישהו שעשה הכל בקריירה, נגיד היה ב"קרובים קרובים" וגם ב"רוקדים עם", ומוכן מבחינת האגו לתת למעריץ אקראי למלא את מקומו בלי בושה. במקביל, הוא אמור להיות מישהו שיש מה לחקות בו, ממבטא עד סגנון הליכה. את יאיר לפיד למשל קשה לחקות כי הוא עצמו חיקוי של חיקוי של איזשהו איש חדשות, מה שנקרא סימולקרה - העתק ללא מקור.

ובכל זאת, הנה רשימת חלקית של אנשים שאפשר לנסות להתעלות עליהם.

ג'קי מנחם קורא לך

ג'קי יבחן עשרות מועמדים שינסו לדבר כמוהו ולתקשר עם דגים. הפרס: כניסה אוטומטית לעונה הבאה של האח הגדול. כמו בהיאבקות מבוימת, כשהזוכה ברויאל ראמבל מקבל את הזכות להיאבק על אליפות העולם ברסלמניה. המתמודדים יצטרכו להיראות כמו ג'קי לפני ואחרי, לתת נאומים לאומה, לעבוד בחומוס פינתי, לשחזר במדויק משימות שהיו לג'קי באח, לתת ראיונות לעיתונות בדיוק כמו אלה שנתן ג'קי. הגמר: שחזור ההופעה ב"טלוויזיה במיטבה" אחד לאחד.

שרה נתניהו קוראת לך

שרה נתניהו רמיקס (צילום: חדשות 2)
יודעת להשפיל דיילים? דברי איתנו. שרה נתניהו | צילום: חדשות 2

שרה תבחן עשרות מועמדות ריאליות לתפקיד אשת ראש הממשלה הבא. אפשר לשקול גם לצרף גברים לתפקיד הג'נטלמן הראשון, כמו בעלה של ציפי לבני או בעלה של רוחמה אברהם. המתמודדים ינסו להיות נהנתנים ואכזריים לדיילי חברת תעופה כלשהי. הקאצ' הוא שכל הטיסות יהיו בחברות לואו קוסט כמו Easy Jet, כדי להוכיח ענווה כלפי חוץ, ועדיין הם יצטרכו להתייחס לדיילים באופן המבזה ביותר באפשרי כלפי פנים.

אייל שני קורא לך

השף הנודע יבחן עשרות מועמדים שינסו לדבר מחוספס כמוהו ולנהל מזנון פיתות בתל אביב. בניהול המזנון, המבחן הגדול יהיה ניצול מרבי של הפיתה (לא לזרוק אף שורה - כולל החלק שחותכים כדי להכניס את הכרובית) ושל שאר חומרי הגלם. אסור לזרוק לפח שום דבר אכיל.

אלכס מורוזוב קורא לך

קונספט דומה לתכנית של ג'קי מנחם - אלכס בעצמו יחליט מי ייצג אותו בעונה הבאה של "היפה והחנון". אם המלעיזים יטענו שהזוכה יהיה מוכר מדי כדי ללכת לריאליטי רגיל, אפשר להחליט לעשות עונת סלבז ליפה והחנון. הבעיה היא כמובן שאין באמת סלבז חנונים בארץ, ושאלכס עצמו לא יפספס את ההזדמנות להצטרף לעונה המיוחדת.

קים בוסי קוראת לך

עשרות בנות ינסו להיות חברה טובה של מישהי שאולי תגיע לגמר של תוכנית ריאליטי כלשהי. זה משחק קשה, שדורש גם חברות אמת וגם ראיית הנולד. קימי כמובן לא ידעה שנופר תהיה באח הגדול, והייתה חברה שלה הרבה קודם, אבל בתוכנית בהנחייתה המועמדות יצטרכו גם למצוא חברה הכי טובה, BFFF, כמו בתוכנית של פריס הילטון, וגם לדחוף אותה ולגרום לה להיות באח הגדול, המרוץ למיליון או Wipe Out. מעבר לזה שתי הפיינליסטיות יידרשו להרים קמפיין לאומי ולפתוח מטה כדי להבטיח את ניצחונה של חברתן הטובה. נקודות בונוס יינתנו על שליחת מיילים חוזרים בתפוצה רחבה עד כאב.

>> לפוסט הקודם שלי: התכנית החדשה של נופר מור וקים בוסי
>> עמוד התומכים של נמרוד קמר
>> עמוד הטוויטר של נמרוד קמר