אין תמונה
רגב קונטס והמלונה

סטודנטית לקולנוע בשם דפני ליף הייתה הראשונה להקים אוהל קטן בשדרות רוטשילד ב-14 ביולי 2011. מלבדה, אחת הדמויות המובילות במאהל הוא רגב קונטס, 31, מורה בשנקר ובמאי הסרט הדוקומנטרי "החברה הכי גרועה בעולם". האמרה גורסת שבישראל "רק פרילנסרים יכולים להחליף ממשלות", אבל טרם קם אדם שיכול להנהיג את אוכלוסיית הבלתי שכירים, לצד המעמדות המעשנים (פלורנטין, רמלה) ושאר הצעירים מחוסרי הבית בישראל. עם המחסור במועמדים פיקחים, קשה לדמיין פלח אוכלוסיה בודד שלא יעדיף את רגב קונטס על רגב מירי, או כל פוליטיקאי אחר, אולי חוץ מדב חנין ובני בגין, אבל הם גמורים. הוא יכול בקלות להיות ראש העיר הבא של תל אביב.

על הנייר יש לקונטס כל מה שנחוץ להנהגה: אין לו דירה (אבא לא קנה לו), הוא מחנך (תקשורת חזותית), הוא במאי (פרסומות ודוקו), הוא נראה סקסי, כחוש במידה ולא מקליש (קלישאות), הוא קירח (יוכל יום אחד לעבוד בקשת), קולו עדיין לא נצרד ואין לו אישיוז עם חשיפה. בחודשים האחרונים הבחור תויג כתשובה הפרגמטית לאלכס, בעלה לשעבר של דנה ספקטור - קונטס הופיע ב"מחוברות 2" כבן הזוג של שיר נוסצקי, אחת הבנות.

קונטס יודע לפלרטט עם העיתונות ומופיע נהדר בטלוויזיה. ביום ראשון הוא כיכב על שער הארץ, ותמונה שלו יושב ליד מלונה ריקה במאהל מתגלה כסמל המאבק. שמו אפילו הגיע עד לסין, במאמר על המחאה בצ'יינה דיילי. ב"ישראל היום" הוא צוטט כדלקמן: "אפשר לערבב אותנו, האזרחים, על מהלכים מדיניים שמתבצעים או לא, אבל לא במה שנוגע לשכר הדירה". כלומר הוא מתגלה כטיפוס שלא ייזהר יותר מדי מהתעסקות בפוליטיקה גדולה, וגם יתבדח על זה.

בו זמנית, קונטס מנווט את המהפכה טקסטואלית, עם מספר שורות סטטוס קולעות בפייסבוק, כמו: "השמאלנים ההזויים מנהריה והסביבה מצטרפים למאבק ברגע זה, והם מצטרפים לשמאלנים ההזויים של באר שבע שפתחו מאהל ב-19 הערב. כל הארץ שמאלנים הזויים ורק ח"כ תא"ל מירי רגב היא הפוסטר גירל של הומניזם, מתינות ואהבת אדם". עוד דבר שעוזר לו להתבלט היא העובדה שכרגע אין כמעט סלבס במאהל (אפילו לא ג'קי), כי לכולם יש דירה. חשבתי שראיתי את רותם סלע בקליפ המאבק, אבל כנראה שלא (או שכן?).

אפשר לסכם זאת כך: משאית ובחובה עשרות אוהלים ריקים עצרה מול תיאטרון הבימה בתל אביב, רגב קונטס יצא מכולם.

>> לטור הקודם שלי: ביונסה, גאגא או אדל?
>> נמרוד קמר בפייסבוק

גילוי נאות 1: הגעתי פעמיים לשיעור אורח בכיתה של רגב קונטס בשנקר.
גילוי נאות 2: לשיר נוסצקי הנ"ל יש בלוג באתר זה.
הבהרה: המשפט האחרון הוא פרפראזה על דבריו של וינסטון צ'רצ'יל על קלמנט אטלי, שכיהן אחריו כראש ממשלת אנגליה.