קינגס אוף לאון (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
מי לא משתף פעולה עם Glee? | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

בד בבד עם ביסוס מעמדה כאחת מהלהקות המצליחות בעולם, הפכה בשנה האחרונה קינגז אוף ליאון גם לשק החבטות של טהרני הרוקנ'רול, שלא יכלו לשאת את האבולוציה המיינסטרימית של משפחת פולוויל. כמובן שגם ליפיופים מטנסי היה חלק לא קטן בהתערערות מעמדם כמושיעי הז'אנר של תחילת שנות האלפיים (לצד הסטרוקס), ואפשר לציין את מנוסתם מהבמה באמצע הופעה לאחר שכמה יונים הנחיתו על ראשם מנה חמה, כמו גם את הקליפ הפתטי לסינגל האחרון שלהם Radioactive, בתור שתי סיבות מספיקות כדי לחשוד שאולי מישהו שם יותר בעניין של קריירת דוגמנות, עם העדפה לקמפיין של בנטון, ופחות של גיטרות-בס-תופים. לאחרונה הם גם סירבו לבקשה של "Glee" לחגוג על המוזיקה שלהם באחד מפרקי הסדרה, מה שלא עזר להפריך את האישום נגדם בסעיף של חוסר מודעות עצמית מכמיר לב.

אבל בסופו של דבר, אם נניח לרגע את הדאחקות בצד, ההתלהמות נגדם מוגזמת, שלא לומר צפויה ומעייפת. והכי חשוב: הם עדיין עושים מוזיקה מעולה. קראתי כמה ביקורות לא מפרגנות על האלבום החדש, "Come Around Sundown". אבל בדומה לביקורות על "פלמינגו" של ברנדון פלאוורז, נדמה שהמבקרים מפספסים את העיקר, או לפחות מחפשים משהו שלא קיים. גם קינגז אוף ליאון וגם פלאוורז אולי לא עושים מוזיקה הרת גורל ורבת משמעות (אגב, מי עושה כזאת היום? חוץ מדירהנטר, ברור, לא רוצה לפגוע באף אחד כאן), ויש להם חיבה גם לקלישאות רוקנ'רול וגם להמנוני אצטדיונים. אבל מאיפה שאני בא לא מדובר במילים גסות, להפך, בטח בכל הקשור להמנונים.

אין תמונה
אחלה מסע. עטיפת האלבום החדש

אפשר להתחיל לעוף על כל מיני אלבומי הייפ שנכון להקשיב להם כרגע, אבל שבסופו של דבר כוללים מספר חד ספרתי קטן של שירים שאתה רוצה לחזור אליהם, ואפשר גם לשחרר את הישבן ואת החשיבות העצמית ולחגוג עם שני אלבומים שפשוט עובדים ובא לך לבלות איתם עוד ועוד. נכון, ב"Come Around Sundown", האלבום החמישי של קינגז אוף ליאון, הם מאד מנסים, שלא לומר מזיעים, להביא עוד איזה "Use Somebody" (קטע מאוס אך מצוין כשלעצמו), שבגדול נתן להם את תפקיד U2 התורנים, אבל על הדרך יצא להם אחלה מסע, עם לא מעט תחנות ששווה לעצור בהן. קיילב הוא זמר נדיר, ואחיו, ניית'ן, הוא, אם יורשה לי לצטט את שי גולדן, הבן זונה הכי מרושע שישב על סט תופים מזה הרבה זמן. קינגז אוף ליאון הם עדיין אחת מלהקות הרוקנ'רול הכי טובות בסביבה, אני לא חושב שאפשר להתווכח עם זה, ואני מאד אוהב את "Come Around Sundown". לכבודו, הנה עשרה שירים נבחרים של האריות, כולל הטובים ביותר לטעמי מהאלבום החדש.

The End (מתוך Come Around Sundown)

Pyro (מתוך Come Around Sundown)

 

The Face (מתוך Come Around Sundown)

The Immortals (מתוך Come Around Sundown)

17 (מתוך Only by the Night)

Closer (מתוך Only by the Night)

King of the Rodeo (מתוך Aha Shake Heartbreak. קליפ חובה)

The Bucket (מתוך Aha Shake Heartbreak)

Trani (מתוך Youth & Young Manhood)

California Waiting (מתוך Youth & Young Manhood)

בונוס: (Knocked Up (Lykke Li vs. Rodeo Remix

עוד מוזיקה מעולה בקורדרוי, הבלוג של מני אבירם

>> לפוסט הקודם: ברייט אייז, סאונדגארדן ועוד
>> ועוד קצת ברנדון פלאוורז