חתן וכלה מתנשקים בחופה (צילום: TriggerPhoto, Istock)
מה תשמעו רגע לפני שהרב מתחיל בסטנד אפ? | צילום: TriggerPhoto, Istock

בשבוע הבא תיפתח רשמית עונת החתונות, ואצל אלה שיחוו אותה באופן אישי מהצד שמקבל צ'קים תמיד עולה אוטומטית על סדר היום השאלה הבוערת: "מה יהיה שיר החופה שלנו?". בתור מי שכבר צלח את ייסורי הבחירה ויכל להם, אני יודע שמדובר בסוגיה טעונה, שיכולה לערער כל זוג בדיוק בתקופה שבה ערעור מכל סוג הוא ממש הדבר האחרון שהוא צריך. אם מדובר בשני אנשים שטעמים המוזיקלי זהה אין בעיה, אבל אם השקפת עולם שונה היא המקרה, יש כאן מתכון לבלגן.

קיימות אסכולות מגוונות כשזה מגיע לבחירת פס הקול של אחד הרגעים הכי חשובים, ובטח שהכי מרגשים, של החיים שלכם. יש שמתעקשים על שיר ישראלי, ולהם ידי קצרה מלהושיע. תפנו לאהוד בנאי או למאיר אריאל. יש את מי שחפצים רק בשיר שאין מישהו במקום שלא יכיר. ויש כמובן את הבחירות הצפויות, המובנות מאליהן, וכן, אני מתכוון ל-She של אלביס קוסטלו. ול-Imagine של לנון. ול-All I Need של אייר. אם מישהו נפגע אני מתנצל.

תכף תוכלו ללעוג לבחירות שלי, אבל הנה מה שעומד מאחוריהן: אני נוטה לכיוונים של הרוק הצ'יזי אך הלא מביך, כשיש כמובן גם לא מעט קטעים מושלמים אחרים שלא באים ממחוזות הצ'יז. רוב השירים הרלוונטיים מושרים מנקודת מבטו של הגבר כמובן, אבל היי, זה העולם שאנחנו חיים בו, ואם בחרתם להתחתן דרך הרבנות בטח כבר הבנתם את זה. בשביל שהשיר יעבוד באמת ויסחט עד תום גם את הרגע וגם את בלוטות הדמעות של כל הנשים בקהל (וגם של כמה גברים אקסטרה רגישים), כדאי שהוא לא רק יהיה מרגש טקסטואלית, אלא גם ייבנה נכון, כלומר יהיה איטי יחסית בזמן ההליכה לחופה, ויגיע לשיא בדיוק כשהחתן והכלה תופסים את עמדותיהם זה לצד זו, רגע לפני שהרב מתחיל בסטנד אפ שלו.

אז הנה 12 שירים שהייתי שמח להיכנס איתם לחופה, כשהראשון שבהם הוא זה שבאמת נכנסתי איתו לחופה. עוד הצעות שלכם יתקבלו בברכה. ומזל טוב.

Chicago - You're The Inspiration

כאמור, הבחירה שלי. תתבעו אותי.

Reo Speedwagon – Keep on Lovin' you

אח של הקטע הקודם. לא פחות טוב.

Kiss – I Was Made For Loving You

אח חורג של הקודמים, לזוגות קצת יותר הרפתקנים.

Bon Jovi – Living on a Prayer

לא אזרתי אומץ להתחתן עם השיר הזה, ואני חושב שמשהו בי מת מאז. שיר על אהבה כנגד כל הסיכויים, אבל קחי את ידי, אנחנו נצליח, אני נשבע.

Pet Shop Boys - Heart

שיר אהבה מושלם של הפט שופ בויז. דורש הבנה עמוקה בין שני הצדדים.

The Shivers – Beauty

להקה פחות מוכרת עם שיר שנכתב במיוחד לחופות, מה שגורם לך לתהות האם היה להם אמרגן ים תיכוני.

Death Cab for Cutie - I Will Follow You Into The Dark

בחירה מורבידית משהו, אבל בן גיבארד הולך על ההצהרה האולטימטיבית: אני איתך עד הסוף, כולל.

The National – Slow Show

עוד שיר לא חגיגי במיוחד, אבל עם שורה תחתונה שקשה להישאר אדיש אליה: "את יודעת שחלמתי עלייך 29 שנים לפני שראיתי אותך".

Eddie Vedder – Without You

אדי ודר לא כתב הרבה שירי אהבה, אבל כשהוא בוחר ללכת על זה הוא מתגלה, אם למישהו היו ספקות, כמשורר נדיר ברגישותו וביכולתו לשרטט את כל הפרטים הקטנים שמהם עשויים סיפורי אהבה גדולים. האלבום החדש שלו, Ukelele Songs, מלא בכאלה. הסינגל הראשון שיצא ממנו, Longing to Belong, הוא כזה, וגם הקטע הזה. לא לטעות: הכוונה היא ל"לא רוצה להיות בלעדייך".

Band of Horses – Marry Song

שיר שהגיע למקום השני ברשימה האישית שלי, אבל הפסיד בכבוד לריו ספידוואגון. "אני אתחתן עם אהובתי במקום נערץ (אני: אגדתא?), אני אפילו לא צריך לשאול אותה, רק להסתכל בעיניה".

The Moldy Peaches – Anyone Else But You

דואט נדיר וקצת מתוק מדי, מתאים לבעלים לעתיד מתחשבים יותר.

Bright Eyes - First Day of My Life

השיר הזה מתאים לכל כך הרבה צמתים בחיים, ויש שיגידו שהוא מיצה את עצמו, אבל אני חושב שבמעמד החופה, רק מי שאין לו לב יצליח להתגבר על הלחלוחית. "אני חושב שהייתי עיוור לפני שפגשתי אותך".

עוד מוזיקה ששווה להתחתן בשבילה בקורדרוי, הבלוג של מני אבירם

>> לפוסט הקודם: אדי ודר, ארקטיק מאנקיז ועוד שירים חדשים
>> 38 זו מידה גדולה? על חוק הדוגמניות הרזות