אין מה לעשות, זה היה השבוע של רדיוהד, אבל אחרי הטירוף הרגעי שיצר King of Limbs, לגמרי אפשר להירגע. מדובר באלבום בינוני, אלבום שמושלם בתור משהו שמתנגן ברקע, ואני לא מתכוון לזה בתור מחמאה. אלבום שלא בוער לי לחזור אליו. תכף תתקלו פה בשיר הכי טוב מתוכו לדעתי (ולא רק לדעתי), אבל אפתח עם האלבום שהכי ראוי לתשומת לבכם כרגע, בעיקר אם אתם מאלו, כמוני, שמתגעגעים לרוקנ'רול גיטרות קצת נוסטלגי, ובנוסטלגי הכוונה היא לניינטיז באמריקה.

מבזק סטרוקס: עוד שיר חדש שלהם ינחת ביום שלישי הקרוב, You're So Right שמו, ובינתיים, הנה קליפ מההקלטות של אלבומם הבא Angles, שהם העלו ממש אתמול לאתר הרשמי שלהם.

אז הנה, מלא מוזיקה חדשה לוויקאנד, כולל לינקים להורדות. מתחילים.

Yuck - Get Away / The Wall / Shook Down / Georgia

תגידו שלום ליאק, שאינה "בהמה טיבטית, שתי אותיות" אלא להקה לונדונית-קוסמופוליטית, שארבעת חבריה ממש, אבל ממש, אוהבים את המוזיקה של דינוזאור ג'וניור, הפיקסיז וסוניק יות'. כל האהבה הזאת נותבה לתוך אלבום בכורה ממש מצוין שנושא את שמם, יצא בשבוע שעבר ולגמרי שווה בדיקה. אני חורש עליו. הנה כמה שירים מתוכו. אני חושב שהמילה המתאימה היא גראנג'.

Foo Fighters - Rope

עוד חדשות משמחות: הסינגל החדש הרשמי של הפו פייטרז כבר כאן, וכמו שאפשר היה לצפות, מדובר בעוד מאותו דבר, ואין לי טענות. הוא לקוח מתוך האלבום הבא של דייב גרול וחבריו, Wasting Light, שייצא באפריל.

Radiohead – Codex

אז הנה. תיאוריות הקונספירציה טוענות שהאלבום החדש הוא רק חלק ראשון מתוך עוד כמה שיבואו מאד מהר, ובכנות, זה לא מרגש אותי. השיר הזה קצת כן.

Beady Eye - Two of a Kind

Different Gear, Still Speeding, האלבום המלא של הלהקה של ליאם גלאגר, יוצא בשבוע הבא. הנה הבי סייד של הסינגל הראשון, The Roller.

Frankie & the Heartstrings – Hunger

נמשיך באווירה אנגלית, ליתר דיוק מסנדרלנד. פרנקי ומיתרי הלב הוציאו השבוע את אלבום הבכורה שלהם, ששמו זהה לשם השיר הזה. על ההפקה: אדווין קולינס.

Mirrors – Into The Heart

כולם רוצים להיות Hurts. מירורס, גם הם אנגלים כמובן, לוקחים את זה בהצלחה לכיוונים יותר רקידים. כלומר אייטיזיים. כלומר יומן ליגיים. הסינגל הזה יצא באופן רשמי בשבוע שעבר, והוא לקוח מתוך האלבום Lights And Offerings, שייצא בשבוע הבא.

Cold Cave - The Great Pan Is Dead

אפרופו אייטיז, אני אוהב את הקטע הזה של קולד קייב הניו יורקים, שלקוח מתוך אלבומם הבא, Cherish The Light Years, שייצא באפריל.

Bat for Lashes - Strangelove

עדיין בעשור ההוא, הנה קאבר טרי של באט פור לאשס לדפש מוד, אותו היא הקליטה לטובת פרסומת לבושם חדש לגברים מבית ג'וצי.

Architecture in Helsinki - Contact High

הארכיטקטים האוסטרלים חוזרים עם אלבום חדש, Moment Bends, במאי. הנה השיר הראשון והמוצלח מתוכו.

תורידו כאן.

(The Streets - Puzzled by People (Official Zoo Kid Remix

רמיקס של זו קיד האנגלי לקטע מתוך אלבום הפרידה של הסטריסט.

תורידו כאן.

ושני בונוסים לסיום

The National בהופעה

הראשון באדיבות MTV, שהרימו את ההופעה האינטימית הזאת של הנשיונל בניו יורק, ממש לאחרונה. הנה שני קטעים, ויש עוד פה.

Afraid of Everyone

The National - Live In NYC

Fake Empire

The National - Live In NYC

אי.פי. חינמי של אינטרפול

ונסיים עם החברים מניו יורק, שחשים נדיבים ומציעים באתר שלהם אי.פי. חדש שכולל שלושה שירים: Lights המצוין שלהם, Dust Devil של School of Seven Bells ו-Slowdance של מתיו דיר. שני האחרונים מחממים (בנפרד) את אינטרפול בסיבוב ההופעות הנוכחי שלהם. תורידו ממש כאן:

 

 

עוד מוזיקה שגורמת לרודנים להשתגע בקורדרוי, הבלוג של מני אבירם

>> לפוסט הקודם: כשעוד התגעגענו לרדיוהד
>> מיה אבידן חושבת שלי עוז הוא האיש השפוי היחידי בבית