יום שישי, ה-31 בדצמבר. מחר שנה חדשה. 2011. לחלקנו זה לא אומר ולא משנה דבר, לרבים אחרים זוהי הזדמנות, ולו ברמה ההצהרתית, בינם לבין עצמם, להתחיל מחדש. בלעז זה נקרא new year's resolutions. החלטות לשנה החדשה: איזה שינויים נעשה, מה חייב להיות אחרת, מי האנשים שאותם צריך לחבק, וממי הגיע הזמן להיפרד. יש כאלה שעומדים מאחורי ההחלטות האלו, לרוב החיים חזקים מהן. בכל מקרה, יש משהו מרגש ומלא הבטחות בשנה חדשה, ולא מעט שירים נדרשו לנושא הזה. לכל אחד יש כמובן הגדרה שונה ל"התחלה", גם לתקווה, ולפעמים דווקא הדרך קדימה מפחידה מדי ומלאת שאלות לא פתורות. אבל כמו שאמרו ב"חומות של תקווה": או שאתה מבזבז את הזמן על לחיות, או שאתה מבזבז את הזמן על למות. הנה 13 שירים על התחלות חדשות, מכל הסוגים. שתהיה שנה מעולה.

Bright Eyes – First Day of my Life

"זה היום הראשון של החיים שלי. אני שמח שלא מתתי לפני שפגשתי אותך".

Death Cab for Cutie – The New Year

"אז זו השנה החדשה, ואני לא מרגיש שונה".

Foo Fighters – Next Year

"הלילה אני בשמיים / שם אני יכול להישאר לצדך / מסתכלים על כל העולם מסתובב ומסתובב / אני אחזור הביתה בשנה הבאה".

Clap Your Hands Say Yeah - The Skin of My Yellow Country Teeth

"מי ייקח אותי למסיבה? מי עוד נשאר לי לפגוש? את – את נראית קצת כמו קפה, ויש לך טעם קצת כמו שלי".

REM – Begin the Begin

"בואו נתחיל שוב, נתחיל את ההתחלה, בואו נתחיל שוב". ההתחלה של אר.אי.אם מדברת על מהפכה פוליטית וחברתית, אבל לא נזקוף זאת לחובתם, במיוחד שיש ביצוע עם אדי ודר.

The Walkmen - In the New Year

"אני יודע שזה נכון – זו הולכת להיות שנה טובה. מתוך החשכה ואל האש".

The Black Lips – Starting Over

"אני חייב להמשיך לרוץ, אני מתחיל מהתחלה / בוקר יפה, אני מתחיל מהתחלה / אוהב ומתעב, אני מתחיל מהתחלה / אני חייב להמשיך ללכת, אני מתחיל מהתחלה".

Eels - P.S. You Rock My World

"ואולי הגיע הזמן לחיות".

The Mountain Goats - Up the Wolves

"תמיד יהיו מעט דברים, אולי כמה דברים, שעליהם יהיה לך קשה לסלוח". ג'ון דרניאל, האיש מאחורי העיזים, תואר בעבר בתור "המשורר הכי טוב באמריקה שאינו זמר היפ הופ" ונחשב לאחד ממשוררי הרוקנ'רול המבריקים אי פעם. השיר הזה, וגם זה שבא מיד, מסבירים למה.

The Mountain Goats - This Year

"אני הולך לשרוד את השנה הזאת, גם אם זה יהרוג אותי".

Counting Crowes – A Long December

"זה דצמבר ארוך, ויש סיבה להאמין שאולי השנה הזאת תהיה טובה יותר מקודמתה". אני יודע שהשיר הזה כבר כיכב בספיישל סליחות של יום כיפור, אבל אין מה לעשות: הוא הרבה דברים ביחד, והוא בעיקר יפה.

?Mike Scott - What Do You Want Me to Do

"יש הרבה דברים שאני צריך לשנות, גבר שלם להרכיב מחדש, אבל אם תראה לי איך, אני אתחיל ממש מיד". הסולן של הווטרבויז פונה לאלוהים ומבקש תשובות. הן טרם הגיעו. ותודה לידידי המושך רן.

מוניקה סקס – מנגינה

"מקווה שהשנה ניזכר במנגינה". ולסיום, סינגל שני מתוך אלבום חדש של אחת מהלהקות הישראליות שאני הכי אוהב, מהיחידות כאן שיודעות מה זה באמת רוקנ'רול.

עוד מוזיקה שתעשה כל התחלה קלה בקורדרוי, הבלוג של מני אבירם

>> לפוסט הקודם: האלבומים הגדולים של השנה הבאה
>> משה קצב, בוא נדבר על ניהול תקשורת