בחור מחזיק פרחים בפתח דלת (צילום: איתי בוטבגה)
זה הרבה לבקש? | צילום: איתי בוטבגה

אנחנו מאושרות עם בן הזוג שלנו. אנחנו יודעות שהוא חושב עלינו כשהוא קונה לנו את האוכל שאנחנו אוהבות, כשאנחנו מקיימים יחסי מין, כשהוא נותן לנו נשיקה כשהוא יוצא בבוקר לפנינו. וזה מספיק לנו רוב השנה. אבל יש כמה ימים בשנה שאנחנו רוצות להרגיש לא סתם שאנחנו חיות בחיי זוגיות תקינים, אלא שאנחנו חיות בסרט רומנטי מהאגדות הקסומות ביותר. ולנטיינ'ז דיי, שזה ממש היום למי שלא שם לב, הוא אחד מהם.

נכון, כולם לוחשים בציניות: "זה חג שנועד להוציא ממך כסף". את נכנסת לקניון ורואה דובונים כעורים שיוצרו במדינת עולם שלישי, שווים שקל וחצי ונמכרים במאות אלפי שקלים. את רואה נערים עם מבט מטופש ופצעוני בגרות מסתובבים עם שקיות שגורלן בפח ידוע מראש. פלא שקשה למצוא את האהבה ביום האהבה? וגם החבר מתמרמר: "את רוצה גם ולנטיינ'ז דיי, גם ט"ו באב, גם ביום ההולדת שלך וגם ביום השנה שלנו".

ואני אומרת לחבר שלי, ועל הדרך למרבית הגברים שאני מכירה: אם היינו מקבלות פרחים מדי יום שישי, או קבל עם ופייסבוק הודעת "אני אוהב אותך" שתגרום לכל החברות שלנו להתאהב בך גם, היינו מוותרות לכם על ארבעת הימים האלה. אבל כיוון שהחיים הם לא סרט - ושלל מערכות יחסים גרועות לימדו אותנו להבין את זה - אנחנו לא מצפות מכם שתהיו סופר רומנטיקנים כל השנה. נסתפק בארבעה ימים בלבד.

חושב שחברה שלך לא כזו? תחשוב שוב

ולא, אנחנו לא צריכות שתוציאו כסף בשבילנו. נכון, מעולם לא קיבלתי שרשרת יוקרתית בקופסא מהודרת, אותה פתחתי בחשש רק כדי לגלות בה אבנים נהדרות או תליון מפתיע. מה לעשות, מרביתנו יוצאות עם גברים שעדיין לא יכולים לפנק אותנו בזהב וביהלומים, יהיו חבריה הטובים של האישה ככל שיהיו. אפילו זר פרחים בחמישים שקלים לא נבקש מכם, אם זה גדול על הכיס שלכם. אנחנו רוצות שתשמרו את הכסף לדברים יותר חשובים – טבעת אירוסין, למשל. אבל על מחשבות לא משלמים – וכדי לחשוב על משהו מיוחד בשבילנו, אתם לא צריכים להוציא אפילו אגורה.

פרסמו לנו שיר רומנטי בפייסבוק, תכינו לנו שקית עם סנדוויץ' לעבודה ושימו בו פתק קטן עם המשפט הכי קיטשי שאתם יכולים להעלות על דעתכם, תכינו לנו ארוחת בוקר שבכל מקרה היינו אוכלות או שפשוט תוציאו נייר ועט, ותסכמו לעצמכם בראש כמה תכונות שאתם אוהבים בנו, זה כל מה שצריך.

וגם אם אתה חושב שחברה שלך לא כזו – שהיא אחרת, שבשבילכם כל יום זה יום האהבה, שהיא צינית מדי, שאתה ציני מדי, שהעולם הוא מקום קודר, שלבבות זה סמל מגונה ושפרחים זה משהו שנועד למות גם ככה - תעשה לה משהו לולנטיינ'ז דיי. הכרתי הרבה בנות ששכחו אותן ביום הזה, ואכזבה היא אחת התחושות שנצרבות הכי עמוק בספר היחסים. אבל עוד לא פגשתי את הבחורה שערכו לה מחווה רומנטית, והיא כעסה או נעלבה.

כשאתם הגברים רוצים להרגיש שאתם בסרט, שהחיים שלכם מלאים אקשן וסערות – אתם משחקים במחשב ויורים אחד בשני או הולכים למשחק כדורסל. אבל אנחנו ראינו "קלולס" ו"אישה יפה", ומה לעשות – זה קצת קלקל אותנו. המדע הבדיוני שהוא הפורנו הרגשי שלנו לא קיים במציאות. אז תנו לנו להרגיש אותו ארבע פעמים בשנה.

>> הטור הקודם שלי: איך אמא תשרוד בלי איקאה?!

החלטת להשקיע? קנה לה צמיד love של שגית רביבו ל-StyleRiver ב-39 שקלים בלבד במקום 79 (כולל משלוח)