אלי יצפאן במשרדי קשת (יח``צ: עדי רם)
דוגמא אישית מיצפאן? נסחפתם | יח``צ: עדי רם

מתברר שלא חייבים תוכנית בידור כדי להיקלע למערכון גרוע. אתמול הצטרף אלי יצפאן לרשימה המכובדת של הסלבז שנקלעו לרשימה השחורה של רשות ההגירה. כמו מירי בוהדנה, יעל פוליאקוב ואהוד ברק ונילי פריאל, גם הוא העסיק בביתו עובדת זרה באופן לא חוקי, קיבל נו נו נו לפנים, אולי גם נאלץ להצטלם בעל כורחו עם כמה שוטרים מרוצים, אבל בעיקר זכה לחשיפה לא הכי מחמיאה בכלי התקשורת. רשות האוכלוסין וההגירה הבהירו שהם "עובדים יום וליל כדי להעביר מסר חד משמעי לציבור", וקינחו באמירה התמוהה הבאה: "למרבה הצער, האנשים שאנו מצפים שיהוו דוגמה אישית אינם עושים זאת".

תקנו אותי אם אני טועה, אבל רובנו רואים במירי בוהדנה אות ומופת לאיך חוזרים לגזרה של לפני ההריון תוך שבועיים, לא יותר מזה. מברק ופריאל רובנו היינו מעדיפים לא ללמוד דבר. אין טעם לפתוח בדיון של נחיצות הפלישה לביתו של יצפאן. כמו ההחלטה לעכב את רן שריג לחקירה מול משרדי קשת בגלל הרגלי העישון שלו, כמה שלא ינפנפו מול עינינו עם ספר החוקים, מדובר בעיקר בגזירת קופון על חשבון אותם סלבריטאים.

אם ברשות ימשיכו עם המנהג המגונה הזה, לא ירחק היום ובו סוכנים רדומים של סלגים שנשכחו עם השנים יקפצו על המציאה כדי לרצות את הלקוחות שלהם. קחו לדוגמה את רותם אבוהב. מפרגנת לעצמה במטפלת פיליפינית לילדים, שופכת את הדלי עם המים המלוכלכים על הכביסה של השכנה ועוד לפני שהיא מספיקה להגיד טלטקסט משטרת ההגירה כבר דופקת לה בדלת. תוך פחות משלושה ימים כבר תראו אותה מככבת בכתבת פרופיל מחמיאה באחד העיתונים על הקושי בלנהל קריירה מצליחה של קומיקאית וגידול ילדים במקביל. ההצעה לתוכנית לייף סטייל בשעות הבוקר כבר בדרך.

הנשיא הקודם בסרט

אם פעם היה נהוג ששחקני כדורסל אמריקאים שלא התקבלו ל-NBA עוברים לשחק באירופה והופכים לכוכבים, או שתומס אנדרס, החצי הפחות אטרקטיבי של "מודרן טוקינג", ממשיך לסחוט את הלימון בהופעות במדינות מזרח אירופה (וישראל), עכשיו התופעה הזאת מתפשטת גם לתחומי בידור אחרים. רק לא מזמן ראינו את פמלה אנדרסון מטיילת בעולם (ובישראל), לובשת סארי בבית האח הגדול ההודי, ולפני כמה ימים גילינו שביל קלינטון ממנף את הפופולריות הלא נתפסת שלו בתפקיד אורח בהמשכון לסרט הקאלט "בדרך החתונה עוצרים בווגאס", ועוד באמריקה. עדיף הוא מאשר מל גיבסון הנורא, שבטח יקבל תפקיד של שופט באיזה ריאליטי אוזבקי.

איכשהו על אנדרסון החלטורות האלה מתלבשות יותר טוב. אשה שמראש מרכולתה הגיעה עם תאריך תפוגה, ממצה ויפה את השאריות של מה שנשאר מימי התהילה הגדולים. אבל קלינטון זה סיפור אחר. התרגלנו שבארה"ב אתה קודם כוכב קולנוע (רונלד רייגן, ארנולד שוורצנגר, האלק הוגן) ורק אז עובר לפוליטיקה, לא להפך. אבל קלינטון הוא בחור שאוהב ליהנות, ואפשר לסמוך עליו שלא יתבזה יותר מדי בבדיחת אוננות או ימסחר את ה"שלום חבר" שלו. סביר להניח שאחרי שהאמריקאים יצפו בסרט הזה הם בעיקר יצטערו שהאיש המעולה הזה לא יכול להיות הנשיא שלהם שוב.

הנשיאה הבאה בטלוויזיה

אבל אם קלינטון חיכה לסוף הקריירה הפוליטית שלו כדי להגשים אספירציות של כוכב, גברת שרה "תפסתי סלמון כזה גדול" פיילין עושה בימים אלו צעד מדהים בגאוניותו ומתנהלת בתוכנית ריאליטי משלה בשם "אלסקה של שרה פיילין". פיילין חושפת בתוכנית את משפחתה ואת הצפון, ועל הדרך גם סוללת את דרכה למועמדות בטוחה להפוך לנציגת הרפובליקנים בבחירות הבאות לנשיאות ארצות הברית.

כיוון שפיילין גם מפיקה את התוכנית, המשודרת ברשת TLC, הריאליטי הוא למעשה תעמולת בחירות מספיק עדינה כדי שהאמריקאים המכורים ייזכרו בה בחיבה כשיעמדו בקלפי בעוד שנתיים. לא ירחק היום ובו גם ישראלים שנויים במחלוקת יאמצו את הפורמט: איתמר בן גביר יעבור לגור במערת המכפלה, לריסה טרימבובלר תתעד את החיים של האישה שאתו וח"כ חנין זועבי תצטרף לקורס סקיפרים. טיפ קטן לממשלת ישראל: התחילו להתחנף לפיילין כבר עכשיו, אחרת המציאות תינשך אותנו בישבן.

>> חברים מדברים על הזהות המינית של איתי שגב