אין תמונה
מחשוף עמוק כשיש לך ציצים, חולצה עם כיווצים כשיש בטן מדולדלת

אפשר להגיד שטריני וסוזנה הגיעו לישראל בדיוק בזמן: פיצוץ כוח אדם במשטרת האופנה הארצית, מדיניות "שיק" ו"שוק" קשוחה, שלא לדבר על הקיץ המאיים שבפתח ועימו ההכרח לחשוף טפחיים שתפחו בנחת במהלך החורף הסלחני. התוצאה עצמה, בכל הנוגע לסטיילינג לפחות, מעט מאכזבת.

אבל יש תחושה שטריני וסוזנה, שכבר עשר שנים מסתובבות בעולם ואומרות לאנשים שהם נראים גיהינום, לא עלעלו ב"ווג" מאז שיצא "השטן לובשת פראדה", והן נאמנות מאוד – שלא לומר מקובעות ומתחפרות – בנקודת המבט שלהן מימים ימימה: מחשוף עמוק כשיש לך ציצים, חולצה עם כיווצים מקדימה כשיש בטן מדולדלת להסתיר ומקטורן מחויט למותניים לא נראות. העניין הוא שזה משעמם. הן מלבישות משעמם והרבה פעמים הן גם מבגרות מאוד נערות צעירות שלא לצורך.

אבל האמת היא שזה לא משנה. יותר מדי נשים, בארץ ובעולם, מסתובבות עם רגשי נחיתות איומים בנוגע למראה החיצוני שלהן. ולא, אנחנו גם לא חייבות להיות מושפעות מז'ורנלים מרובי פוטושופ כדי לגבש דעה אובייקטיבית על התחת הגדול שלנו. יש נשים שמבלות את כל זמנן בלהסתיר. אם היה לי שקל על כל בחורה שאני מכירה שסוחבת טראומה כזאת או אחרת בנוגע למשקל שלה, לגובה שלה, לאף שלה או לרגליים שלה בגלל איזו קרובת משפחה חסרת טקט, או יותר גרוע, אמא ששכחה את תפקידה – ובכן, בואו נגיד שהיו מפסיקים להתקשר אליי מהבנק כל כך הרבה.

נכון, יש נשים חזקות ומלאות בביטחון עצמי שלא שמות על אף אחד. רובנו, לעומת זאת, לוקחות כל הערה על הלוק שלנו לתשומת ליבנו. חלק מאיתנו אפילו מקעקעות את ההערות על ליבן ואז עוטות על עצמן שקים, מגנות על עצמן מכל אפשרות לעוד הערות, ופשוט מכבות את עצמן.

ובדיוק בשביל הנשים האלה, אלה ששואלות בגדים מאבא ומתנהלות עם מלתחה שממלאה את הפונקציה של "לא ללכת עירומים ברחוב", צריך את טריני וסוזנה. למרות שהן כל כך אנגליות, הן מצליחות להיות לבביות וחמות הרבה יותר מכל מוכרת בבוטיק שמשתמשת בשלוש המילים שכל בחורה חוששת מהן: "יש לנו מידות" (תרגום: "איף, את שמנה, את יודעת?").אחרי שהן נותנות כמה עקיצות מתבקשות על הלוק הכללי, הן עוטפות את אותן נשים באהבה, מזהות אצלן את הפלוסים ועוזרות להבליט אותם. עוזרות להן להרגיש טוב עם עצמן.

מה שטריני וסוזנה עושות זו פשוט מצווה. לגרום לנשים להביט במראה מבלי לראות קודם כל את הפגמים, להביא אותן להעז להביט לאנשים בעיניים בלי לפחד ממה שהם חושבים. לגלות פתאום שבעצם יש לך אחלה ציצי או ישבן מהמם או יופי של עיניים או הכל ביחד. טריני וסוזנה עוזרות לנשים ליהנות מהעבודה שהן שייכות למין היפה ולא להתייסר על כך. במקרה הזה, כנראה שהבגד באמת עושה את האדם.

>> הטור הקודם שלי: ליל הסדר זה יום כיפור של הרווקים
>> אריק אלפר מציע להקים משטרת אופנה