הדור הבא איתן אורבך (צילום: עדי אורני,  יחסי ציבור )
לא במחאת האוהלים כי יש לו וילה. איתן אורבך | צילום: עדי אורני, יחסי ציבור

וייב מפתיע התווסף בשבועות האחרונים לצפייה בתוכניות ריאליטי וטראש לסוגיו: בושה. לא ברמות של פגיעה בכבוד המשפחה, אלא יותר שיחות המתנהלות בשקט יחסי בנוגע לסוגיות בוערות דוגמת מי הודחה מבית "הדור הבא", איך הייתה השמלה של חגית יאסו בגמר "כוכב נולד" ומה בדיוק בישל הבחור המוזר באודישנים של "מאסטר שף".

היום, היום אנשים מדברים בקול חזק וברור בעבודה על הריאליטי החדש שמשתולל כבר למעלה משבועיים בכל הארץ, ריאליטי האוהלים. מגובש או לא, הקרב על הבית הוציא סוף סוף את בני דורי לרחובות וגרם להם לעשות עוד משהו חוץ מלייק סתמי בפייסבוק לכל מיני עצומות בשקל. לא, באמת, לגרום לאנשים לעבור לגור ברחוב באמצע הקיץ המהביל והקיצוני של ישראל זה הישג מדהים, מהפכה של ממש: ויתור על נוחות אישית למען הפרט בעידן כל כך אגואיסטי - איך אומרים, אין דברים כאלה.

והמחאות, כל המחאות שמשתוללות כרגע בחוץ, הן מוצדקות לחלוטין. זה סיוט לשכור דירה בתל אביב, זה כמעט בלתי אפשרי לקנות דירה, למלא מיכל דלק משול למותרות, הרופאים אכן קורסים, ההורים בכלל נעשקים ומעמד הביניים כולו נמצא בתוך סיר לחץ שסופו להתפוצץ.

הרופאים מ"האנטומיה של גריי" גם שובתים?

הבעיה היא שכל אותם מהפכנים חדשים גורמים לאלה שאין להם כוח לצאת מהקופסה – ובקופסה הכוונה היא לדירת המטר על מטר שהצליחו לשכור במחיר מופקע – ולהראות נוכחות, גורמים לנו בטטות הכורסה להיראות רע. אנחנו רוצים, באמת, אבל פשוט, יו נואו, הכי כיף לראות "חי בלה-לה לנד" בזמן אמת. ולא שלא ניסיתי. בשבת האחרונה נטשתי את הספה הנוחה, כיביתי את המזגן, שהיה המום מהמחווה, ויצאתי להפגין. מה אומר, היה מרגש, מסעיר, מעודד, משלהב, מיוזע, קלסטרופובי, אגרופובי ורועש. רבע שעה לאחר שסיימנו את הצעדה והגענו לרחבת מוזיאון תל אביב, שם התקיימה העצרת, כבר חתכנו למסיבת יומולדת בבר ממוזג, כשבדרך ירדנו על ברד מרענן. לא היינו היחידים.

אז בסדר, התחלתם את המהפכה בלעדיי, מפרגנת. אבל אני יושבת בבית, או בבית קפה, או אצל חברים, וצופה בכם, ומרגישה רגשות אשם שבא לי לראות משהו אחר מלבד אותם פרצופים קבועים של מובילי המהלך. ופייר? אם היו מראיינים קצת יותר רופאים ומתמחים, שהמחאה שלהם הרבה יותר מגובשת וכואבת, הייתי מזפזפת קצת פחות, בטח עכשיו, כש"האנטומיה של גריי" נמצאת בפגרה. כל מה שבא לי זה לראות "אל תפיל את המיליון" ולצעוק את התשובות למסך במקום לצעוק על ח"כים שמנסים לגזור קופון, אני מעדיפה להתגלח על איזה פרק של "חוק וסדר" מאשר לנסות לעשות סדר בעצמי. איך אומרים, המהפכה לא תשודר בטלוויזיה. לפחות לא בטלוויזיה שלי.

>> הטור הקודם שלי: היו שלום, גיבורי היכל התהילה
>> שיר נוסצקי נפלה חזק במחאת האוהלים