חופית טייב ביום הולדת של סער (צילום: אלעד דיין)
אופס! לא שמתי לב ששכחתי חזייה | צילום: אלעד דיין

אילו אנדי וורהול היה בחיים בעידן הריאליטי, הוא בטח היה דורש (וגם מקבל) תמלוגים על ציטוט המשפט שכל כך מזוהה איתו, ושנטחן עד דק כמעט בכל אייטם שמתייחס אל המוני פליטי הטראש השונים. אז כן, 15 דקות התהילה שמוקצבות אליבא ד-וורהול לכל אחד ואחד באיתנו אכן מנוצלות היטב על ידי המתמודדים השונים. מהזוכים הגדולים ועד אלה שהועפו ראשונים מהווילה, הבית או האי – כולם ילכו לכל אירוע אליו יוזמנו, יתמוגגו מהנאה ממתנות החינם הקטנות ויענו לכל שאלה שישאל אותן כתב הרכילות, לא משנה עד כמה היא אינטימית.

אבל מהר מאוד תעלה תוכנית ריאליטי חדשה, 15 הדקות האלה (עוד שקל לוורהול) יסתיימו ופרצופם של אותם פליטים כבר לא יעניין אף אחד. הגמילה היא קשה. חלקם מקבלים בהבנה שזמנם עבר. קומץ קטן מצליח להתברג בתעשייה ולהישאר רלוונטי. החלק האחרון, כמה עצוב, הוא של המכורים לתהילה שלא מוכנים לקבל את רוע הגזירה והחזרה לחיים של אלמוניות או גג סלביות בבאר שבע. בהיעדר כישורים אחרים, הם הולכים – יותר נכון הולכות – על מה שיביא להן בוודאות עוד אזכור, עוד פפראצי מוזמן, עוד כותרת שיוכלו לגזור ולשמור: הן מוותרות על חזייה.

תכלס? הן צודקות. במדינה חסודה כמו ישראל, כל ציץ – פרונטלי, צדי או מרומז – יקבל אזכור נאה בתקשורת. כמו ילד מתבגר שטרם הניח את כפותיו המיוזעות על בחורה, אם נותנים לנו לראות ציצי, כל ציצי, אנחנו נסתכל בשקיקה על מה שהן מוכנות לחשוף.

פריס הילטון של נתניה?

שתי דוגמאות בולטות (!) מהעת האחרונה הן מעיין פורטר מ"הישרדות" וחופית טייב מ"היפה והחנון". פורטר, שכנראה רצתה להיפטר מתדמית בדרנית הילדים המתקתקה לטובת מיתוג סקסי יותר, הופיעה לאירוע בסריג שחור וצמוד נטולת חזייה, והפלאשים כבר עשו את שאר העבודה: פטמות צעירות וחצופות אמרו יפה שלום לצלמים. חבל שהמנובר הזה כבר קרוי על שם רוני סופרסטאר (שבמקרה שלה דווקא התבאסה מהפדיחה), כי פורטר בטח הייתה שמחה להשאיר עוד חותם בעולם הסלבז מלבד התואר "הליצנית המעצבנת בתבל".

אבל בעוד אצל פורטר מדובר במקרה חד פעמי (נכון לכתיבת שורות אלה), חופית טייב כבר תועדה לפחות שלוש פעמים עם ציץ שמציץ. בהתחלה היא "נתפסה" כשהיא משתזפת בלי החלק העליון של בגד הים, ובפעמיים הנוספות כשהיא מוותרת על יתרונותיה של חזייה תומכת, למגינת ליבן של טריני וסוזנה.

טייב ככל הנראה לקחה ברצינות את טייטל "פריס הילטון הישראלית" שהודבק לה ב"היפה והחנון", תוך שהיא מתעלמת מהעובדה שהיא מנתניה, ולמשפחה שלה אין אפילו מניה סמלית במלון "בלו ביי" הנתנייתי המיתולוגי. נכון, גם הילטון צולמה לא פעם כשהיא שוכחת ללבוש לבנים, אבל במקרה שלה לא מדובר בשדיים תלויים בחופשיות בתוך גופיה ממורטת, אלא בתחתונים וביציאה מלימוזינה סטרץ' – שלא לדבר על הנסיבות הנועזות בהרבה בהן היא התפרסמה. מי יודע, אולי בעתיד הלא רחוק טייב תתועד כשהיא יוצאת מהסובארו שלה בלי תחתונים וחזייה, שנייה אחרי שסיימה לצלם את "לילה אחד בביץ' של נתניה".

מעיין פורטר טופלס (צילום: אלעד דיין)
ככה זה נראה כשחמש עשרה דקות התהילה נכנסות לזמן פציעות | צילום: אלעד דיין

קשה להאשים את טייב. כמי שסיפקה לא מעט אמירות פרובוקטיביות למצלמות חדשות הבידור השונות, הטייבית התרגלה למלוא תשומת הלב עליה חלמה, וקשה לה מאוד לוותר עליה. הבעיה היא שכדי להישאר בכותרות היא בוחרת בצורה המביכה ביותר, ואם זה כל מה שנשאר לה להציע – חזה שהוא רחוק מלהיות מפואר – ובכן, בשביל זה יש לנו את אורית פוקס.

>> הטור הקודם שלי: רוצה להפוך מכוכבת ריאליטי לסלב לגיטימי? תיכנסי להריון
>> ליאם רז: רוצה לצאת איתי? אל תבהה לי בישבן