היכל התהילה - הזמרים (צילום: אוהד רומנו)
מתים לדעת איפה הם היום? משאלותיכם התגשמו | צילום: אוהד רומנו

נתחיל בהבהרה: אומנם שמי הוא כשם בתה של הזמרת אביבה אבידן, אך אין בינינו שום קשר דם שהוא. אני הבת של ציפי. ועכשיו לענייננו:

השאלה "איפה הם היום?" מעסיקה באיזשהו שלב כל כלי תקשורת שמכבד את עצמו – בעיקר בשבוע חלש שבו אין על מה לכתוב: כוכבי ענק שנעלמו מהתודעה (אריק סיני), זמרי עבר שהתקשו להתחדש ונשארו עם אותם חמישה שירי ארץ ישראל הישנה (אבי טולדנו ורוחמה רז), וכמובן זמרים של להיט אחד (שאול צירלין).

"היכל התהילה", תחרות המוזיקה של ערוץ 24, מספקת תשובות לגבי לא פחות מ-12 כוכבים, כל אחד גדול בדרכו שלו: אבי טולדנו, אדם, אלונה דניאל, דפנה ארמוני, רוחמה רז, בני אלבז, איגי וקסמן, אבי ביטר, אילנה אביטל, אריק סיני, מייקל הרפז ואביבה אבידן. התריסר התכנסו כדי להתחרות זה בזה ראש בראש, ועל הדרך לאכול אחד לשני את הראש.

סופר אגו

אריק סיני - סיבה טובה
עדיין מגה קול. אריק סיני

הכל מעניין בתוכנית הזאת: התחרות, החזרות וכמובן הריבים הקטנוניים. מצד אחד היא מספקת את האספקט המציצני לחייהם של אלה שפעם מאוד עניינו אותנו, כמו מניירות הניינטיז של איגי וקסמן והאינסטנט קיפוח של אבי ביטר, ומצד שני גורמת לנו גם ללא מעט כאבי לב. השבוע, לדוגמה, התמודדו הגברים זה מול זה בקאברים של שירי השנה מכל הזמנים, כשהבנות מחלקות ציונים. אצל כל אדם ממוצע האגו הופך פגיע יותר כשהוא מצולם מכל זווית אפשרית. אבל לאמנים, בייחוד כאלה שהצליחו מאוד בעבר וכיום פחות, יש אגו שביר במיוחד - אגו שמורכב מקהל גדול שנטש, מתהיות על מה השתבש בדרך ומה עשיתי לא נכון.

לכן הצפייה בפניהם של לפחות שניים מהגברים שהועמדו בסופו של דבר להצבעה, אריק סיני ואבי ביטר (השלישי, בני אלבז, קיבל באצילות את התוצאות ולקח אחריות), הייתה מרתקת, אבל גם כואבת מאוד. סיני, זמר בקליבר ענק, מלמל משהו על פרישה, יצא מהאולפן בסערה והתיישב בפנים נפולות בסלון הבית. ביטר, שהתחיל להסתכסך עם שאר האמנים כמעט מהרגע שהחלה התוכנית, התקשה לשמור על ייצוגיות, ובעוד הוא טוען ש"אין מה לעשות, מוזיקה טורקית זה משהו שאמא שלך יונקת ממך מילדות, וזה תחרות והכל בסדר", הפנים שלו אמרו בעיקר "חכי חכי".

ה"חכי חכי" הזה הגיע אתמול, כשהבנים שפטו את הבנות. ביטר סגר חשבון עם אביבה אבידן תוך שהוא מחמיא לה על הזיופים ועם אילנה אביטל, שיום קודם לכן התמוטטה מלחץ במקלחת בעוד איגי וקסמן, זאת ששרפה את הרוקסן עם חמי רודנר בימים הטובים, מנחמת אותה.

מסע בין כוכבים

בכלל, יש כאן צירופים שיכולים למסמר את כולם למסך: אלונה דניאל עושה מסאז' לאילנה אביטל, ואבי טולדנו, ג'נטלמן עדין נפש, נכנס לחדר בשורטס ומבקש גם. אדם ואבי ביטר, אלונה דניאל ובני אלבז החוזר בתשובה שמוצא גם ב"מעלה מעלה" של צביקה פיק דברי תורה, רוחמה רז החננה ואריק סיני המגה קול. כל זיווג נושא בתוכו שלוש אפשרויות: חיבור מוזיקלי מוצלח ומפתיע, חברות אמת, או במקרה הכי טוב – פיצוצים שמתאימים להתנגשות בין שני כוכבים.

בינתיים הביצועים רק מתחילים לרמוז לקצה היכולת של החבורה, אבל בסופו של דבר "היכל התהילה" תעשה רק טוב לאמנים המשתתפים: "שובי לים" של אילנה אביטל יחזור להציק לנו בראש, "סיבה טובה" ו"דרך הכורכר" של אריק סיני ינוגנו בגלגלצ כאילו הרגע יצאו לרדיו, דפנה ארמוני סוף סוף תוציא תקליט חדש, אבי טולדנו יזכה לתחייה מחודשת וקאלטית ואבי ביטר אולי יקבל הצעה להשתתף ב"לרדת בגדול".

"היכל התהילה" היא תוכנית שיכולה להנפיק רגעי קאלט בקצב ההורה. עכשיו אתם רק צריכים להצטרף למעגל.

>> הטור הקודם שלי: מתי 38 הפכה למידה גדולה?
>> זוהר ישראל מתרגש מאבי ביטר