אין תמונה
הסדרה משלבת בין הפנטזיה הטלוויזיונית לבין החיים האמיתיים

נושא הרווקות, או לפחות מציאת אהבה, הוא נושא כאוב אצל חלק לא מבוטל של נשים. גם אצל גברים, רק שאחריהם פחות רודפים ברחוב ומצביעים עליהם. לא סתם בארצות-הברית מריצים בהצלחה כבר 15 עונות את הריאליטי "הרווק" ומוצאים מדי עונה 30 נשים שמוכנות לריב על ליבו של גבר מסוקס אחד. אבל יש כאלה, כמוני למשל, שמעדיפות לחפש אהבה דווקא לא מול המצלמות, אפילו לא באתרי הכרויות מייאשים, אלא איפשהו בחיים עצמם או בחלום הרטוב הזה של היכרות ספונטנית בסופרמרקט.

"בקרוב אהבה" משלבת בין הפנטזיה הטלוויזיונית למציאת אהבה לבין החיים האמיתיים: אמירה בוזגלו מוטסת ללונדון כדי לבדוק קשר התחלתי שמעולם לא הגיע לכדי מימוש, מיכל שפירא נהנית מבייביסיטר צמוד בזמן הגמילה שלה ממשה לוי וגילי שם טוב? גילי הייתה צריכה לצאת בדיוק לשני דייטים כדי למצוא אהבת אמת. חלום. שישה פרקים לתוך החיים של הבנות האלה ואני עדיין לא מצליחה להחליט אם הסדרה הזאת, שמדברת על נושא שהוא כל כך קרוב לליבי ולליבן של החברות המקסימות שלי, מייאשת אותי או מעודדת. אני מסתכנת כאן בטוקבקים לא נעימים באווירת "רווקה זקנה בלה וממורמרת", אז תנו לי להוסיף לכם עוד קצת תחמושת לפני שאני ממשיכה – יש לי גם חתול ואוטוטו אני חוגגת 32, סבבה?!

אבל בין אם היא מדרבנת או מבאסת, "בקרוב אהבה" שמה על השולחן כמה סטטוסים נפוצים מאוד אצל הסינגלית הממוצעת: זהות מינית לא מגובשת עד הסוף, אקס מיתולוגי שצץ בכל פעם מחדש ולא מרפה, ילדים קטנים שממלאים את הזמן הפנוי ואת הלב וקריירה תובענית וממכרת (גאיה טראוב, את מהממת, אבל במדינות מסוימות הייתי יכולה להיות אמא שלך).

הכי כיף לראות את הדייטים הלא מוצלחים

לא סתם החליטו יוצרות הסדרה ללכת דווקא על נשים, שהן שבטיות יותר ומפתחות נאמנות זו לזו במהירות. בדיוק כמו דורון צברי שהתחיל קודם כל עם "מחוברות" ורק אחר כך עבר לערימת זכרי האלפא שלו, גם כאן הבינו שנשים מתמסרות הרבה יותר מהר, חושפות את אשר על ליבן כבר בפגישה הראשונה ואחר כך לא מבינות למה אף אחד לא מתקשר אליהן יותר. במקרה הזה אומנם כולן ממשיכות לשמוע שוב ושוב מנווט התוכנית, אירי ריקין, שעוקב אחריהם במסירות רבה, אבל מי מאיתנו לא נפלה למערכת יחסים וירטואלית אחת לפחות?

מה שכן, ותסלח לי גילי שם טוב המאוהבת, הרבה יותר כיף לראות את הדייטים הלא מוצלחים. המבטים אל מעבר לכתף, החיפושים אחרי דרכי מילוט, השתיקות המביכות והעיניים שאומרות שיש כאן הכל חוץ מקליק וכל מה שנשאר זה להתבאס מזה ששיט, במקום לשבת כאן ולנסות להשתכר ולשכוח יכולת להפעיל עכשיו מכונה של לבנים.

"בקרוב אהבה" אולי מציפה את כל מה שרע ואת כל מה שטוב בחיפוש אחר זוגיות, אבל באותה מידה היא גם מזכירה לכל המחפשות שיש עוד כמה דברים חשובים בחיים. לדוגמה, חברות טובות.

>> הפוסט הקודם שלי: די להיטפל למעשנים!