ינסה להשאיר אותו בליכוד. נתניהו (צילום: AP)
נתניהו מעולם לא נראה כל כך גאה וזחוח | צילום: AP

בשבוע שעבר הוקרן בקולנוע החברתי של מעברת רוטשילד הסרט "המדריך למהפכה". יצאנו מלאי הבטחה שבמלחמה הבלתי מתפשרת שלו, היוצר דורון צברי הצליח לנצח את המנגנון ולהפריד את המדינה מרשות השידור. אך כשיצאנו מהסרט אורי ענבר, השותף ליצירת הסרט, דיבר בפיכחון: "הכי חשוב שלא תאמינו. לא הרבה זמן אחרי שחוק [רשות השידור] עבר קריאה ראשונה, ממשלת נתניהו זרקה אותו לפח... תיזהרו. אל תאמינו כל כך מהר, כי ברגע שתאמינו זה ייגמר".

צדק חברתי – סיקור מיוחד: כל החדשות, כל התמונות, כל הדעות

אתמול למדנו לקח מאוד חשוב מהעברת חוק הוד"לים - אנחנו רק בתחילתו של המאבק החברתי, והפגיעה האנושה של ממשלת נתניהו מראה לנו שקפצנו לזירה ללא כפפות אגרוף. החוק עבר בכנסת באחד מרגעיה האכזריים ביותר של ממשלת ישראל. כן, המילה היא אכזרית. נתניהו מעולם לא נראה כל כך גאה וזחוח.

חשבנו שהגיעו ימות המשיח, דיברנו על מהפכה חברתית ראשונה אחרי עשורים של שתיקה. פתאום קם עם שרוצה צדק חברתי. אבל בממשלה לא רואים את העם ואת צרכיו. בממשלה רואים רק את האינטרסים של החזקים. ראש הממשלה הוא זיקית. למנהיגי המחאה הוא אמר "בואו נדבר", אך לפני שהחל לדבר עימם, כבר העניק את המתנה הגדולה מכל לבעלי ההון – את הקרקעות של כולנו, ועליהן אפשרויות תכנוניות בלתי מוגבלות. ומי ישלם את המחיר? כרגיל, המעמד הבינוני והנמוך.

העם דורש צדק חברתי, אבל נתניהו השתמש במחאה הגדולה כדי לכפות עלינו עוד הפרטה חסרת תקדים. צריך להזכיר כי נתניהו לא לבד – חמישים ושבעה חברי כנסת עזרו לו להמשיך ולמעוך אותנו כמו בצק במערוך.

מאות אלפים ברחובות, נתניהו עומד ומחייך

אתמול גם היה היום האחרון של מושב הקיץ של הכנסת. כן, גם בקרב על ביטול פגרת הקיץ של הכנסת יצאנו מופסדים. עכשיו זה ברור מעל לכל ספק – נתניהו לא שם על המחאה. מאות אלפים יוצאים לרחוב, ואילו הוא עומד, מחייך ומאשים את שטייניץ או את הממשלות הקודמות. הוא אדם ללא חוש של אשמה, מצפון או מוסר, והוא דמותה של ישראל הישנה. כמו שהליכוד הוריד את מפא"י המדושנת לפני 34 שנים, כך עלינו לקרוא להפלת הממשלה – רק ככה נוכל להעלות פוליטיקאים שיבינו מהו סדר יום חברתי.

הממשלה הזאת לא רק צבועה, שמרנית ושבעה. הממשלה שלנו היא אכזרית. אנו צועקים וזועקים את הנשמה שלנו בעד צדק חברתי, ומקבלים עונשים כבדים יותר. לכן, אני קורא לכל אזרח ואזרחית שפויים, ובמיוחד לדור הצעיר שהתעורר – צאו לרחובות והפסיקו את הזרימה השגרתית של החיים. הראו לממשלה כי אין סטטוס קוו, כשהיא דורסת אותנו ומונעת כל שינוי. בטלו את השיחות עם הממשלה ונענעו את העץ, עד שייפלו הפירות הבאושים של ממשלת נתניהו.

יום שבת הוא יום מבחן. בוא נביא למעלה מחצי מיליון אזרחים לרחובות. אחרת לא יהיה לנו עתיד בזמן שנותר לנתניהו בשלטון, בסרט האימה שהוא הבמאי שלו.

>> הטור הקודם שלי: הדור שלנו יצא מהבועה
>> עולם הדייטים של מאהל המחאה ברוטשילד