יש תופעה שאני פוגשת המון בקליניקה שלי. אני אגדיר אותה בשתי מילים: "סרבני הבוקר".

רבים מאיתנו קמים בבוקר ולא אוכלים כלום, ואז מגיעים לארוחת הצהריים בלי שהכנסנו אוכל לפה (לא, קפה לא נחשב). מרוב רעב אנחנו מעמיסים פיתה דחוסה או "תבשיל ביתי" רווי בשמן ובחומרי גלם ריקים מחומרים מזינים. ומה עם להכניס לגוף שלנו אנרגיה להתחיל איתה את הבוקר? הרי מאז הארוחה האחרונה שלנו, אתמול בערב, עברו 15 שעות! הגוף נמצא במצב של הרעבה, הוא נכנס לסטרס. זה אחד הדברים הכי גרועים שאנחנו יכולים לעשות לגוף שלנו.

חברים, תתעוררו - אי אפשר לצפות מהגוף להתחיל את היום ביעילות מבלי לקבל את זריקת האנרגיה ההתחלתית שלו. אתם תגיעו מותשים, חסרי אנרגיה ופחות פרודוקטיביים להתחלת יום העבודה. לכן צריך לאכול ארוחת בוקר טובה, עד שעה מהרגע שהתעוררנו.

אם יש לכם זמן - תאכלו ביצה, ירקות חתוכים, שתי פרוסות לחם מדגנים מלאים עם טחינה, אבוקדו או גבינה רזה. אבל גם אם לא, קחו איתכם לעבודה שני פירות, תאכלו לחם מחיטה מלאה עם אבוקדו, דגני בוקר בשקית (אבל שיהיו מלאים), משהו.

ולכל הסרבנים שאומרים "אני בבוקר לא מסוגל להכניס כלום לפה" - אין דבר כזה, זאת לא אופציה. אתם סתם עושים לעצמכם נזק!
משפט סיני חכם אומר "בבוקר אכול כמו מלך, בצהריים אכול כמו נסיך ובערב תן את המזון לאויבך". גם אני טוענת שארוחת הבוקר היא החשובה ביותר. זוהי התחלה של יום, אז בואו ונתחיל עם משהו מזין.

אם תרצו להתייעץ ולשמוע עוד בנושא זה או אחר, אני לשירותכם בכתובת loligat@walla.co.il.

אז שיהיה בוקר טוב ובתאבון,
לולי גת פיניש,
נטורופתית N.D

>> רוני מנדלמן חוזרת למתכונים שאמא השאירה אחריה