ברבי אילוסטרייטד (צילום: ספורטס אילוסטרייטד, צילום מסך)
מודל לחיקוי? בערך | צילום: ספורטס אילוסטרייטד, צילום מסך
באזז עצבני ודרמה פוקעת חזיות כרוכים לבלי הפרד ביציאת גיליון בגדי הים השנתי של ספורטס אילוסטרייטד, שאילולא הוא לא ברור מה הסיכוי שלא היינו שואלים כולנו אם ספורטס אילוסטרייטד זה לא שם של תכנית כושר מהניינטיז. פורנוגרפיה או לא, לגיטימי או לא, ושאר דיונים בהם צבא טוקבקיסטים נועז מטה את שורש כ.נ.פ בשמונה שגיאות כתיב למילה. פייר, התגעגעתי.

אולם הפעם חברים, מצטערת לאכזב, לא נתגושש לאור אבוקות וירטואלי. גיליון היובל למהדורת בגדי הים, שהיכה גלים כצונאמי אינטרנטי, שובר לנו מראש את כללי המשחק.

אם לא שמתם לב, את שער גיליון מספר 50 מעטרת לא אחרת מאשר גב' ברבי מאטל הכבודה. בבגד ים שלם בסגנון וינטאג', משקפי שמש לבנים ורעמת בלונד ניילונית, מישירה ברבי מבט אל האופק ותחתיה הסלוגן שאמור לעשות לה את הקאמבק - #לאמתנצלת.

מה עושה ברבי על השער מעורר התרעומות? הטענה המרכזית היא שחברת מאטל רוצה למתג את ברבי בקהל דוגמניות העל היזמיות, כפי שהפכו רבות מנערות השער. "כאגדה בפני עצמה, ותחת ביקורת על גופה ועל איך שהיא נראית, לדגמן במגזין בגדי-הים של 'ספורט אילוסטרייטד' נותן לברבי ולחברותיה האגדיות הזדמנות לקחת בעלות על מי שהן, לחגוג את מה שהן עשו ולהיות בעמדה לא מתנצלת", אמרה (ברצינות!) דוברת החברה. במגזין התמוגגו והוסיפו שהם שמחים לחלוק את חגיגת הערכים (כן!) של חברת מטאל. אם לא היה לי את לוגו האילוסטרייטד מול הפנים, הייתי חושבת שאנחנו בדו"ח הרבעוני של נעמ"ת.

על מה אתם כועסים?

רבים ורבות הביעו כעס על בחירתה של ברבי לשער, כי הרי ברבי צריכה להתנצל גם אם היא לא מעוניינת בכך – על דימוי הגוף המטומטם ועל זה שהשיער שלה נמס כשמנסים לעשות לו פן. אולם, מכיוון שכמו ברבי, גם אני #לאמתנצלת, אצא גם אני בהצהרה מרעידת אדמות: בחירתה של הבובה הערכית לשער הוא לא פחות מגאוני.

בזמן שבספורטס אילוסטרייטד ובמטאל עפים על הפרובוקציה (והערכים!), הם עשו את הבחירה שאתם יכולים להחליט אם להגדיר כאירונית מן השורש או לגמרי לא מודעת לעצמה, לשים חתיכת פלסטיק על השער. בין אם הם התכוונו לזה ובין אם לא, התוצאה מהממת לגמרי: הניסיון להפוך את ברבי לחברה של קייט אפטון לא עושה יותר מדי לדימוי של ברבי, אבל אין ספק שהוא מציב באור די מגוחך את אפטון.

ספורטס אילוסטרייטד רצו לעשות קטע, אבל יצא להם קאמפ – הקצנה מגוחכת של תופעה אופנתית חסרת טעם, שמדגישה את חוסר הטעם בפיגוע אסתטי מעורר אי נוחות. זו בדיוק הפלסטיקיות המבריקה של ברבי על השער, שלא מנסה להצניע את היותה בובת פלסטיק – וזה בלי להזכיר את התצלום הקבוצתי המקריפ אש של עשרים ברביות מצופפות בחליפות עסקים שחורות.

אז איך לעזאזל אפשר להתעצבן על בחירתה של ברבי לקאבר? בצעד מבריק החליטו במגזין פעם אחת ללכת עד הסוף ואשכרה לשים חפץ בשער. מבחינתם זה אותו הדבר בהרבה פחות כסף. וברבי? היא לא מתנצלת. ברור שלא, היא בסך הכל פחמן שעבר דחיסה.