אין תמונה
הוא ניפח את הבאזז, היא נהגה בחוכמה. גרינר וגפן

קרב חתולות חדש בביצה: אביב גפן נגד ליהיא גרינר, ולא סתם, אלא סביב הפרה הקדושה של חופה וקידושין. זה התחיל כשגרינר תועדה עומדת נבוכה (אם כי מתוקתקת באופן מחשיד) מול בן זוגה כורע ברך בחליפה לוחצת, ושודרה לאומה כשהיא צוהלת "איי דו". גפן החליט שאין מקום לשתיקה מול מראות קשים כאלה, וצייץ "ליהיא גרינר מתחתנת עם בחור שחיכה לה בחנות יהלומים בקניון עם טבעת וצלם פפראצי. המילה אהבה מתכננת תביעת דיבה". אאוץ'.

עד לשלב זה הימצאותם של גרינר וחבריה לסירת הפליטים בעין הציבור כנראה לא כל כך חרתה לגפן, שלא מצא לנכון להתבטא באופן חד וממוקד כל כך נגד בוגרי ריאליטי שמציפים את המדיה בעיסוקיהם הפרטיים; אבל כשזה מגיע לאהבה – עד כאן. גם לגפן יש גבולות. הוא לא ייתן שיוזילו ככה את הרגש הנשגב האחרון. דאמיט, מדובר באמן רגיש ואתם לא יכולים לעשות את זה ללב שלו.

יהלומים, קניונים, בחורים בחליפות והצעות נישואין ככלל – אינם כוס התה שלי. יש בחורות שמתרגשות מזה, אבל יש גם בחורות שמתרגשות משירים של קובי פרץ; כל אחת ומה שגורם לה לדמוע. ליהיא גרינר אוהבת להיות במרכז תשומת הלב – על כך אין עוררין – והיא חיה במקום ובתקופה שמתאימים בול לשאיפתה זו, שהרי מי שמוכן שנציץ לו, אנחנו מוכנים לכרכר סביבו. גרינר איננה אגרסיבית, לפחות לא בסטדרנט של "האח הגדול", אין לה פרויקטים מעיקים שהיא מבקשת לקדם או אג'נדה מומצאת שכל מטרתה לכסות על כמיהתה לפלאשים – וולאק, היא פשוט אוהבת שמסתכלים עליה, והיא הראשונה להודות בזה.

מה אכפת לאביב גפן?

גם סנגור האמוציה, אביב גפן, אוהב שמסתכלים עליו. אבל הוא מרגיש קצת פחות בנוח להגיד את זה. ככה זה אומנים. ופוליטיקאים. ואפילו עיתונאים. זה שיש לך אג'נדה או כישרון לא אומר שהתשוקה הראשונית שלך איננה זהה לזו של חסרי הכישרון; אחרי הכל, כולנו פועלים על אותו הגנום. גפן דומה לגרינר הרבה יותר ממה שהיה רוצה להודות, ומרגיז אותו שיש מי שלא מבין שהרבה יותר שווה להסתכל עליו מאשר עליה. אולי לגרינר ולחליפה יש אהבה ואולי לא, אבל בעצם, מה אכפת לאביב גפן? שמא הוא מנסה לקדם את תביעת הדיבה של "אהבה" נגד ליהיא גרינר, לפני שהמילה תובעת אותו על אוסף שירי האהבה שהפיק לרשת "ארומה"?

אפשר שהקרב הנוצץ הזה מסמא את עיניי, אבל האם אביב גפן, שסירב ב-2008 להצטרף לצוות שופטי כוכב נולד כי, לפי ציטוטי מקורביו, "לא רצה להתמסחר" וכעת מכהן ביד רמה בפורמט לא שונה מדי, עוקץ את ליהיא גרינר על תשוקתה להישאר בעין הציבור ולעשות מזה כסף? מילא אם אמן מזן אביתר בנאי היה מותח את הביקורת (המשעשעת, יש להודות), אבל ספק רב אם בנאי בכלל יודע מי זו ליהיא גרינר, או שהציעו לה נישואין בקניון; להבדיל מגפן, הוא כנראה לא מבלה את שעותיו באתרים שמתעסקים בחיי האהבה של גרינר.

גפן ניפח את הבאזז על הצעת הנישואין של גרינר למימדים שזו לא הייתה מקבלת ללא תגובתו. וגרינר? פעלה בחכמה; במקום להיכנס לקרב עקיצות שסיכוייה קלושים בו מראש, עשתה כמו שה תמים וביקשה מגפן שיבוא לשיר בחתונתה. ישו בעצמו לא היה מגיש את הלחי השנייה טוב יותר. נראה שהשהות בפריים טיים מעוררת בגפן השראה לאיגרוף-רחוב, וזה בסדר, אבל אם הוא מעוניין ללכת מכות, בפעם הבאה שימצא ילד בגודל שלו.

>> הטור הקודם שלי: קייט מידלטון, תהיי נסיכה ותשתקי
>> האקרים ישראלים, תנצרו את הנשק