לנה דל ריי
מישהו באמת מקשיב לה בגלל המוזיקה?
אני רחוקה מלעוף על לנה דל ריי. למעשה, אני בקושי נופלת עליה. אפילו קרל לגרפלד המושמץ תהה האם היא עשויה כל-כולה מפלסטיק, והוא עצמו הרי עשוי מקלקלר של פולגת.

קשה לי להניח שיש מי שמקשיב למוזיקה שלה בפורמט שאיננו צמוד-קליפ, ועוד יותר קשה לי להאמין שמישהו קונה את הפרובוקציות שהיא משחררת לאוויר היוטיוב. אבל וולאק, כנראה שעוד יש מי שמאמין בערכים כל-אמריקאיים מלאכותיים לא פחות מדל-ריי עצמה, ויכול להתרשם מהתגרותה המשמימה שמתחילה כמעט תמיד בחשיפת כתף ונגמרת לרוב בחשיפת חצי-ישבן תחתון.

עובדה, הרשת געשה מהשחרורים האחרונים לקראת אלבומה השני – שנקרא בדיוק כמו הראשון “Born to Die” (בחייאת, כבר שנה ומשהו שאת מבטיחה) – וביניהם השיר Cola ששמו המקורי כל כך פרובוקטיבי ומשוגע שצריך היה לגנוז אותו – Pussy. 

לא שהפוסי של דל ריי מקבל כזה מרחב לירי בשיר. הוא בסך הכל יושב על השורה הפותחת "My pussy tastes like pepsi cola" ומתנדף די מהר אחר-כך. אפילו למיט רומני היו פרובוקציות מוצלחות מזו.


אולי היא בכלל מדברת על החתול שלה?

אבל לא עבור כולם. מסתבר שכפמיניסטית לא רק שאין לי חוש הומור, אלא, אבוי, גם לא חוש מידה. אנשים התרגשו מהעניין, ואפילו בערוץ המוזיקה של mako, שכבר ראה פוסי או שניים בחייו, כתב אסף נבו כי "השיר נפתח במשפט המצמרר 'לאיבר המין שלי יש טעם של פפסי קולה'".

הלו, יוסטון, סלח לי רגע, אבל מה בדיוק מצמרר במשפט ומתי בכלל היא אמרה "איבר מין"? מאיפה שאני עומדת, המונחים הקורקטיים genitals או sexual organs היו יושבים קצת פחות טוב על הביט. אח שלו, הבחורה אמרה כוס, וחוץ מהמלודיה המחורבנת אני לא מבינה מה האלמנט המצמרר כאן.


כשגבר אומר את זה, אף אחד לא מתרגש

לפני כשבוע ישבנו לדרינק עם חבר שאיננו פמיניסט כלל (מה לעשות, מהצד של החתן). מהון להון, וללא שום פרובוקציה מצדי (נשבעת!), עלתה המילה שהס מלהזכיר (רמז – לזה של לנה דל ריי יש טעם של פפסי) וההוא הביע חוסר שביעות רצון מנוכחותה בחדר.

התכוונתי לעזוב ולעבור למשהו כמו מאסטר שף, אבל לא לפני שהוצאתי לו שצריך לקחת בחשבון כי אמנם הרבה אנשים לא אוהבים את המילה, אולם אין אף שם חביב ומקובל לאיבר המין הנשי, כזה שיאפשר לנשים קודם ולעולם אחר-כך להתייחס לקיומו; מה שבאופן ברור איננו בעיה גברית.

מכאן הוא כבר לא היה מסוגל לעזוב. "נכון!" הוא הוציא בהפתעה "יא אללה, לא חשבתי על זה. זה נורא!" הוא התקומם, וכל הערב רצה לדבר רק על ההכחדה הסימבולית של הכוס. לזה לא הכנתי את עצמי. מי חשב שיהיה לו אכפת?

אז למרות שדל-ריי לא עושה שום פרובוקציה אמיתית (בחיי, בפזמון היא אף מגדילה ואומרת "בייבי בוא נרכב, אני מכירה את אשתך ולא יהיה לה אכפת"), כנראה שההוצאה מהארון ולו לשורה עלובה אחת של 'איבר המין' שלה עוד באמת מסוגלת להכות גלים. צריך לתת לה קרדיט על זה, גם אם היא לא מסוגלת לעשות את זה מגניב כמו הקומיקאית הקוריאנית-אמריקאית מרגרט צ'ו.


נו, אף אחת לא עושה את זה מגניב כמו מרגרט צ'ו