יגיעו הערב לטדי. אוהדי בית"ר (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גילויי גזענות נגד ערבים נוגעים בעצבים חשופים ויכולים לגרום נזקים במעגלים רחבים | צילום: ספורט 5
בימים טרופים אלה, כל מה שצריך באמת זו מצלמה נסתרת או אפילו גלויה שבאמצעותה נצלם חבורות של אנשים שמביעים את שאט נפשם ואת גועל קיבתם ממה שהתרחש ומתרחש באצטדיון טדי ובקרב אוהדי בית"ר ירושלים בימים האחרונים. נעבור אחד אחד, נפנה מצלמה בקלוז אפ אל הפה הרושף ואז נעלה לאט לאט לעבר העיניים. ואז נקפיא.

השנאה שנגלה בעיניים היוקדות הללו, של רוב אלה שנפשם נקעה מן הגזענות של אוהדי בית"ר, מסוגלת לפרנס ארבע עשרה עונות גדושות במשחקים מול אום אל-פאחם, עם שמונה צ'צ'נים בהרכב ושכולן מסתיימות בהפסדים צורבים. השנאה הזו היא לא מהיום. היא מופנית כבר שנים כלפי הבבונים הפרענקים הירושלמים של בית"ר. היא בסיסית, היא שורשית והיא לא פסקה לרגע.

כשהאיש הלבן מתחיל לרשוף אש וגופרית כלפי גזענותם של אוהדי בית"ר הוא נתקף שנאה איומה. השנאה הזו היא כאילו שנאת הנאור את הבור והמתקדם את הנחשל, היא כאילו שנאת מי ששואף לעולם נאה ומתוקן כלפי מי שבעיניו מקלקל אותו, אבל בעצם היא שנאה פשוטה, גזענית ופרימיטיבית של הלבן את השחור, של המתנשא את הנחות, של האדום את הצהוב.

צבועים באדום

על כן, יהיה נכון לומר כי גזענות שטפה השבוע את מגרשי הספורט, גזענות שיש למגר ובכל הכח. צריך למגר את הנטיות האנטי ערביות של אוהדי כדורגל. בעיקר של אוהדי בית"ר ירושלים. צריך למגר את הנטיות האנטי יהודיות של אוהדי כדורגל. בעיקר של אוהדי הקבוצות הערביות. וצריך למגר ומהר, את המסע המלוכלך שמנהלים אלפי אנשים נגד בית"ר ירושלים ואוהדיה, מסע שכולו שנאה פשוטה ובראשיתית, שבכל מקום מתאמצים להסתיר אותה ובשיח הספורט היא מקבלת חיים מעונה לעונה.

אפשר, כמובן, לעשות את ההשוואה המתבקשת לאוהדי הפועל תל אביב והג'ורה שהם הצליחו לייצר במגרשים במשך שנים, אפשר לדבר על מגוון שירי הנאצים היצירתיים שנחשפים פה ושם גם בפני אחד כמוני, שתודה לא-ל לא פוקד את מגרשי הכדורגל, אבל זה לא יהיה מדוייק. גילויי גזענות נגד ערבים, חוץ מזה שהם לא מוסריים, הם גם נוגעים בעצבים חשופים ויכולים לגרום נזקים במעגלים רחבים הרבה יותר. כל זה נכון, אבל מה שעוד יותר נכון זה שההתגוללות על אוהדי בית"ר ירושלים היא המקום היחיד שבו לגזענות הפנים-יהודית יש עדנה והיא עולה כפורחת.

כל מי שבשבוע האחרון העווה את פניו בזעם אין קץ כלפי אוהדי בית"ר ואמר, בשיניים חורקות, משפטים שמתחילים ב"צריך ל...", שייגש רגע לראי ויראה כמה שנאה נוראה שוכנת בין גבותיו הבהירות. אותי זה מטריד הרבה יותר מקריאות הגנאי של אוהדי בית"ר נגד ערבים.