מרגלית צנעני בהארכת מעצרה בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
אין דין זמרת מזרחיה כאחד מנציגי האליטות | צילום: חדשות 2

דומה כי הכל כבר נכתב ונלעס עד דק בנוגע לפרשת מעצרה של מרגלית צנעני. מוסכם על כולם כי החשדות בנוגע למעורבות אנשי עולם תחתון וגורמים עבריינים בתעשיית הבידור בישראל היא בעיה חמורה שצריכה להיחקר ולהתברר עד תום ע"י רשויות החוק. כמו לרבים אחרים, גם לי צרמה להיטות היתר של המשטרה ורשויות החוק ליצור מראית עין ומצג (אולי מצג שווא), כאילו הדברים אכן קרו והתרחשו ללא כל ספק, וברור לכולם כי מרגול אכן פשעה ועברה על החוק. הספינים, ההדלפות והכותרות הראשיות שיצרו גורמים במשטרה כאילו אין ספק שמרגול אשמה, וכעת נותר רק להוכיח זאת בפועל, הכעיסו אותי מאוד.

לא ייתכן שאדם שהינו בחזקת חף מפשע, ייכנס לחקירה ולמעצר, ובמהלך כל התקופה הזאת המשטרה תחגוג עליו ותעשה סיבוב תקשורתי וציבורי על גבו כאילו הוא כבר אשם. זה התחיל כבר מכך שצלמים חיכו ליד ביתה של הזמרת עוד לפני שנעצרה כדי לתעד את דבר המעצר, עבר לכך שכל פרט עסיסי מהחקירה הודלף בשעת אמת לכלי התקשורת וכלה בכך שתמונתה של הזמרת במדי אסירה הופצה לכלי התקשורת.

כל אותו הזמן המשטרה איננה מצליחה להניח את ידה על "הפושעים האמיתיים", כמו דומרני, מולנר, אברג'ל ודומיהם. במקום זה היא מצאה לעצמה את הדרך הקלה להיטפל לזמרת מצליחה שהחלה את דרכה מלמטה ואולי מעדה בדרך. ככה זה, מעצר של סלב תמיד מביא יותר כותרות וראיונות.

אל תצפו להדלפות מהחקירה של אשכנזי

אך מאז שחשפה איילה חסון את הגילויים החדשים ב"פרשת הרפז", רגשי האפליה רק התגברו בתוכי. מדובר באדם שהסתובב בלשכת הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי והיה ידוע לכולם כמקורבו. בתוך תקופה קצרה עברו 1500 סמסים בין אשתו של אשכנזי להרפז, ובהם מסרונים בעייתיים המרמזים על קשר שאולי היה בין אשכנזי למסמך החשוד.

יממה לפני שנחקר, שוחח אשכנזי עם הרפז במשך 20 דקות. ובכל זאת, כבר למחרת אמר אשכנזי למשטרה שמי שהביא לו את המסמך היה "בחור אחד", כאילו אינו מכיר אותו. המשטרה ורשויות החוק לא הזכירו אפילו ברמז חשד לשיבוש הליכי חקירה, לאיזה שהוא מעשה פלילי, כלום. הכל כשר. הכל נקי. אין מה לחקור.

ברור שחקירת רמטכ"ל לשעבר הינה דבר מורכב ומסובך, אפילו תקדימי. אך עדיין אני מתפלא - היכן להיטות היתר שגילו המשטרה ורשויות החוק בפרשת צנעני? היכן ההדלפות המתוקשרות על הסמסים ששלחה אשתו? איפה הספינים היצירתיים שאפיינו את מעצרה של מרגול?האם אין כאן איפה ואיפה?

אגב, המשטרה הודיעה כי תחקור מי הדליף את תמונת צנעני במדי אסיר. כמה זמן לוקח לבדוק מאיזה מייל יצאה התמונה? בכל אופן, תודיעו לי כשימצאו את האשם.

>> הטור הקודם שלי: למה הימין והחרדים לא לוקחים חלק במחאה החברתית?
>> ארי שמאי: כתב האישום נגד מרגול - סתם טלנובלה