אורית זוארץ (צילום: חדשות 2)
גם אני מאמין שלאישה עדיף להיות ח"כית מאשר שונה. ח"כ אורית זוארץ | צילום: חדשות 2

אכן, נגעה פה הגברת הח"כית אורית זוארץ בנקודה רגישה. החוק שהיא יוזמת מאיים לתפוס באשכיהם של גברים חרמנים ולגרור אותם לבית האסורים. היצר המיני הוא הקונפליקט הסוער ביותר של המין האנושי. תרבויות בהן מדחיקים את היצר הזה הן תרבויות פונדמנטליסטיות, בהן אנשים מתפוצצים באוטובוסים כי הבטיחו להם שבעולם הבא יהיה להם הרבה סקס. בעולם הזה, כלום.

אבל בימינו, בסביבתנו, המין משוחרר יותר, וכך צריך להיות. תודה לאל. אשרי האיש שיכול להשיג זיון מתי שהוא רוצה. אילו כל הגברים היו במצב כזה, לא היו מלחמות בעולם. אבל בינתיים, גברים שהם לא ציון ברוך צריכים לעבוד קשה. ואם הם מגושמים מדי ולא מצליחים, אז אליבא דזוארץ, עליהם להישאר מחוץ למעגל המזדווגים. מוגבלים, נכים, חסרי ביטחון עצמי, בעלי בעיות רפואיות או כאלה שלאשתם יש בעיות רפואיות – כל האנשים האלה יהפכו לפושעים בזכות הצעת החוק של הגברת זוארץ.

זוארץ מציעה שבפעם הראשונה שגברים יתפסו אצל זונה הם יילקחו לשורת הרצאות, בהן יחפרו להם על זה שנשים הם לא חפץ. אני דווקא לגמרי בעד המסר הזה, אבל למה לא לקחת מדגם מייצג מהאוכלוסייה ולתת את ההרצאה הזו, בליווי קפה ועוגיות? למה ישר להכריז על מלחמה? זה מזכיר לי את המלחמה בסמים – ידוע שככל שתקציב המלחמה בסמים בישראל גדל, גדל גם מספר המשתמשים. גם בנושא הזנות, קרימינליזציה של העניין לא תעזור.

אילו נשים היו נותנות בקלות

ברור שהנשים העוסקות בתחום הן מסכנות. ברור שהן סבלו וסובלות. ברור שצריך לעזור להן. ברור גם שגבר שהולך לזונה לא תמיד טורח לשאול אם מישהו מאלץ אותה לעשות את זה. וגם אני, כפמיניסט-הומניסט נלהב, מאמין שלאישה הרבה יותר טוב להיות ח"כית מאשר להיות זונה. מן הסתם ח"כ זוארץ התכוונה לטוב. לעזור לנשים, ואולי לתעל את האנרגיה הזו שמופנית למין מנוכר, אל מערכות יחסים בריאות יותר. אבל לא זאת הדרך.

הזנות תיעלם רק כאשר כל הגברים יהיו מסופקים כל הזמן, מה שאומר שהנשים יצטרכו להיות זמינות ולתת הרבה יותר בקלות. וזה לא יקרה, לצערי, ולצערם של גברים נוספים. לכן הפתרון הנכון לטעמי הוא מיסוד הזנות. פיקוח רפואי על בתי זונות יצמצם את התחלואה, ואת הסרסורים. המדינה תרוויח ממיסים של העוסקות הזעירות, כספים שיכולים ללכת למשרד הבריאות.

אני מקווה שהחוק לא יעבור בכנסת, אבל חושש שכן. אני לא רואה אף גבר בכנסת (ולא שיש שם הרבה כאלה) שייקח על עצמו את המאבק בחוק הוויקטוריאני-אירני הזה. הרי אם ש"ס היו מציעים חוק כזה היו קופצים עליהם על כפייה דתית. כולי תקווה שתקום פה זונה עם ביצים ותנהל מאבק ציבורי רועש. יאללה, צ'יצ'ולינה לכנסת.

האם צריך למסד את הזנות? כתבו לנו תגובות

>> הטור הקודם שלי: אלכוהול הורג, מריחואנה לא. מתי נבין את זה?
>> "החוק להפללת לקוחות יכול להציל 5,000 ילדים מזנות"