בחודשים האחרונים מתחוללת כאן מלחמה אמיתית נגד קהילת הלהט"ב. קודם היו הרבנים מהמכינות בראשות יגאל לוינשטיין, אנשים שאתם ואני משלמים את משכורותיהם וחשוב להם לאמלל צעירים מתלבטים בקהילה שלהם. אחר כך הצטרפו הפוליטיקאים הטרמפיסטים, השר פרץ והגבר בצלאל סמוטריץ'. ואם זה לא מספיק, אז הנה רצה לכנסת מפלגת "נעם", זו שהריצה בשבועות האחרונים את הסיסמה "עם נורמלי בארצנו". מה בדיוק נורמלי בחבורה הזאת? והאם באמת הלהט"בים זה מה שמעניין אותם? אז זהו, שלא בטוח.

כל הדרכים מובילות לסמוטריץ'

השבוע ראיתי את סרטו המהנה של אלירן מלכה, המועמד לפרס אופיר, "הבלתי רשמיים". הסרט, שמתאר את הקמתה של תנועת ש"ס, נפתח בסצנה קורעת לב שבה נשים חרדיות אשכנזיות מסבירות לגבר ספרדי למה הבת שלו פגומה ולא מתאימה לבית הספר שלהן. למה? כי היא מזרחית, או בשפתן פרענקית. האירועים האמיתיים שעליהם מבוסס הסרט התרחשו ב-1983 ולכל אורכו של  "הבלתי רשמיים" קשה לפספס את הגזענות ששלטה אז בחברה החרדית האשכנזית - או בעצם אז והיום, כי לפי מה שאני קורא, הגזענות הזאת עדיין קיימת.

אוחובסקי למגזין (צילום: באדיבות אתר סרוגים)
האיש שמאחורי נעם. הרב טאו | צילום: באדיבות אתר סרוגים

אם יום אחד יעשו סרט על מפלגות הימין החרדל"י, בוודאי תהיה בו הסצנה משנת 2015 שבה נפתלי בנט הציע לשריין במפלגת הבית היהודי את הכדורגלן הנערץ אלי אוחנה ונתקל בסירוב גזעני של חבריו, שגרמו לאוחנה לפרוש בתוך פחות משבוע. אם וכאשר יהיה סרט כזה, אני מקווה שיהיו בו סצנות מלאות גילויי גזענות כלפי מזרחיים ולהט"בופוביה. כלומר, בהנחה שהסרט ירצה לשקף את המציאות הקיימת במפלגות הימין הקיצוני.

מישהו בטוח יעשה סרט על מפלגת "נעם", חבורה שלא נראית ראויה להנצחה, ובכל זאת כדאי לשים לב אליה - שהרי זה שאני לא פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריי, ואנשי התנועה הזאת רודפים ועוד איך. יותר מזה, הם מוציאים עשרות אלפי שקלים כדי להשפיל אותי, להעליב אותי, להסביר שאני סוטה. לטענתם הם גייסו מהציבור מיליון וחצי שקל במימון המונים, והתוצאה היא שעכשיו אני נוהג בנתיבי איילון ומלווה אותי השלט "אני רוצה שהבן שלי יתחתן עם אישה".

עמית סגל טען בחדשות 12 שאין למפלגת נעם קהל תומכים וניסה בהתנשאות קלה לבטל אותם בהינף יד, אבל בכל הכבוד, אני דווקא חושב שצריך להתייחס אליהם. דבר ראשון, תומכים אולי אין, אבל כסף יש להם כנראה (מימון המונים או מקור אחר, זה פחות חשוב כרגע). דבר שני, תראו במי מדובר: את נעם הקימו רבנים הקשורים לישיבת הר מור. מוביל אותם רב בן 83 בשם צבי טאו, שממש לא בא לי לצטט הבלים שהוא פולט בסרטונים שאפשר למצוא ברשת. לצדו בין המייסדים יש שני רבנים נוספים - אחד מהם הוא דרור אריה, שמדורג ראשון ברשימת נעם לכנסת - ובמקום השלישי שובץ יגאל כנען, שהיה נווט קרבי. כן, גם בחיל האוויר עשו טעויות לאורך השנים. אגב, מעניין אם גם בצה"ל הביע כנען בקול רם את דעותיו הקיצוניות נגד שירות נשים.

אוחובסקי למגזין (צילום: Photo by Hillel MaeirFlash90)
מדינת ההלכה רשומה על שמו. סמוטריץ' | צילום: Photo by Hillel MaeirFlash90

אפשר לפתור את החבורה הזאת כהזויה, כשוליים סהרוריים. אבל למה לתת להם את ההנחה הזאת? קראתי בעיון את החוברת שהוציאו תחת הכותרת "המלך הוא עירום", וברור ממנה שהחברים האלה ממש לא מתעניינים בלהט"בים. הם יודעים שאנחנו מתחממים מהר ועושים רעש, לכן הם משתמשים בנו, אבל התכנית האמיתית שלהם היא הרבה יותר שטנית: הם רוצים להפוך את ישראל למדינת הלכה בסגנון ימי התנ"ך, הכל תחת מעטה שקרים והפחדות בסגנון הפרוטוקולים של זקני ציון. למשל, בפרק על החינוך נכתב "כבר שנים שמדינות זרות מנהלות את משרד החינוך מאחורי הקלעים". וואלה? תשאלו את השר נפתלי בנט שניהל אותו בהצלחה בארבע השנים האחרונות.

אנשי נעם הפיצו סרטון שמסביר כי הקשר של השירות הפסיכולוגי במשרד החינוך עם ארגוני הקהילה הגאה – קשר שנוצר במטרה להפוך את בית הספר למקום טוב יותר - הוא בעצם השתלטות של "הקרן החדשה" ו"מדינות אירופה" על המשרד. בעניין הצבא זה עוד יותר מפחיד: "בשנים האחרונות", הם כותבים, "חדרו לצה"ל מכוני שמאל רדיקליים שמלמדים מה נכון לחשוב [...] אם תצרפו לכך את הקמפיינים הענקיים שמטרתם לפתוח תפקידי לחימה לנשים, מתוך תפיסה שהשוויון חשוב יותר מהניצחון, תקבלו ממש סכנה לביטחון". אכן, נשים בצבא זה אסון גדול.

אוחובסקי למגזין (צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90)
אפשר להיות ימני ולתמוך בקהילה. בנט | צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90

בהמשך מסבירים אנשי נעם שכל הארץ צריכה להיות סגורה בשבת, כי במילים שלהם, אנחנו חיים כרגע במציאות שבה "לקנות מילקי בשבת חשוב יותר ממסורת". הרבנות צריכה לשלוט כאן, הכותל הוא נחלת האורתודוכסים – בנעם מקדמים את כל הרעיונות שמתכנסים בסוף למדינת ההלכה של בצלאל סמוטריץ'. אתה קורא את זה ומבין שסקילת הומואים בכיכר תהיה רק יריית הפתיחה; הם אמנם משתמשים בקופירייטינג מודרני, במילים חילוניות קלילות, אבל הרעיונות מטורפים. לא פחות.

ימין א', ימין ב'     

מפלגת נעם לא מנהלת רק מלחמת מאסף נגד היחס המשתנה לקהילה שלי. היא בעצם רוצה ללכת ממש אחורה, לימי הביניים. אם היהדות היא דת של קבלה ואור, הרי שהארגון הזה הוא מפלצת של חושך.

אחרי כל מיני דיבורים על איחודים בתוך הימין, נעם רצה בסופו של דבר לכנסת כרשימה עצמאית. אז שוב, אפשר לבטל את הקיצוניות שלה בהינף יד, ואפשר לשאול עד כמה רחוקות העמדות שלה מהדברים שאמרה פעם הגברת הראשונה של הימין, איילת שקד: "מי שרוצה זכויות ללהט"ב, שלא יצביע לנו". זה מעניין כשלעצמו, כי נפתלי בנט, השותף שלה ואדם שמחזיק בקו עקבי בעד הקהילה שלנו, אמר רק החודש: "מרבית הציבור הדתי מסתייג מהמלחמה האובססיבית בלהט"בים". אז מתברר ש*אפשר* להיות גם ימני מאוד וגם בעד הקהילה.

חבורת "נעם" לא מתרגשת. חסמו אותה בדרך לאיחוד הימין, אבל אולי יום אחד היא תחבור למפלגה למען שחרור יגאל עמיר. האמת, עכשיו ברצינות: האנשים האלה ראויים שכל בר דעת יילחם בהם. החזון האמיתי שלהם הוא מדינת הלכה כמו ערב הסעודית ואיראן, עם הומואים שנזרקים מהגגות ונשים שלא נוהגות. אבל אולי איילת שקד תקבל מהם הנחת סלב.