אין תמונה
אתה חי על חשבון כולנו. ח"כ אורי אריאל

שאלה: למה לאורי אריאל מותר להגיד שלא כדאי לגייס הומואים לצה"ל כי זה מנוגד לערכי היהדות, ולי אסור להגיד שאורי אריאל טיפש? כאילו מה, שוב צריכים ארגוני הקהילה הלהט"בית לדבר בנימוס ולהסביר לעולם שזה לא יעלה על הדעת שחבר כנסת יגיד דברים כאלה? ואולי לארגן הפגנה, או קולאז' ענק ומקסים של תמונות של הומואים ולסביות בזמן השירות הצבאי? או לשוב ולהסביר שיש בצבא שלנו ובצבאות אחרים המון חיילים הומואים גיבורים? אולי אפילו לצאת נגדו חוצץ ולהגיד שאנחנו בכלל נגד זה שהצבא יהיה מבוסס על ערכים יהודים?

למה להיות נחמדים? אולי צריך להסביר פעם אחת ולתמיד לח"כ המתנחל, החי על חשבון כולנו, במקומות שבהם המדינה שופכת כסף מיותר כבר שנים, שישראל אינה מדינה דתית אלא חילונית, והצבא שלנו פועל על פי ערכי המוסר האוניברסלי והחוק הבינלאומי אבל לא לפי חוקי רבנים שחושבים את עצמם ושרוב הציבור כלל לא סר למרותם. אולי כדאי להגיד שנמאס מהסחף הדוסי הזה בצבא, מזה שהרבנות הראשית כל הזמן דוחפת עוד ועוד תכנים דתיים לפה של החיילים, ושאני מעדיף שהם ישמעו כל שבוע הרצאה של שעתיים על זכויות אדם וקבלת האחר באשר הוא מאשר קשקושים על זה שהתורה אוסרת על משכב זכר ולכן אסור לי להתחתן עם בן זוגי.

אולי זאת ההזדמנות להזכיר שנציגי הדתות השונות בכל העולם הם האנשים הדוחים ביותר. האפיפיור וראשי הכנסייה הקתולית, הקיצונים המוסלמים וגם חלק לא מבוטל מהרבנים היהודים הם אנשים נבערים וחשוכים, שמקדמים אמונה עיוורת וציות עיוור, והכי גרוע זה שהם האנשים שמעודדים הכי הרבה שנאה בעולם. מלחמות, יריבות בין עמים, בין פלגים. אולי זה הרגע להזכיר שרוב המלחמות בעולם, כולל המלחמות של מדינת ישראל, הן במקור בגלל ענייני דת ובגלל חוסר היכולת של ראשי הדתות להידבר.

בא לי להקיא עליו

ח"כ אורי אריאל, שמתנחל כבר שנים בשם התורה ואלוהים, למרות שהוא לא מייצג בעיניי לא את ערכי הדת האמיתיים ובטח לא את אלוהים, הוא בסך הכל אדם קטן, שמבין רק בדבר אחד, וזה: איך להשיג עוד כסף לעוד התנחלויות. האמת ששום דבר אחר גם לא מעניין אותו. לא זכויות עובדים, לא זכויות אדם, לא עניים בישראל, כלום. הוא כולו רתום לרעיונות שבקצה שלהם נמצאים כהנא וברוך גולדשטיין. בדרך כלל הוא גם לא מתערב בעניינים אחרים. רק שעכשיו, בשבוע אנסטסיה הבינלאומי, הוא החליט שאפשר קצת לפתוח פה על הומואים ולהביע את דעותיו, שאותן בדרך כלל הוא שומר לעצמו.

אז כדאי להודיע לו שיש דעות, שגם אם אתה חושב אותן, עדיף שתשמור אותן לעצמך. כמו שאני שומר לעצמי את המחשבה שעוברת לי בראש, שאנשים דתיים הם קצת פרימיטיביים ולא נאורים. אחרי שאתה רואה שני פלגים של חרדים בירושלים מציתים זה את הבתים של זה בגלל איזה ריב ישן על שכר דירה, וכמעט הורגים ילדים ונשים, אתה אומר לעצמך - אלה פרימיטיביים, חשוכים, מגעילים. אבל אז אתה עוצר ונזכר שאסור להכליל, שבכל ציבור יש כאלה ויש אחרים. או כשאתה רואה ושומע את נוער הגבעות, וחושב כמה דוחה השבאב היהודי הזה של צעירים אלימים וגסי רוח שמוכנים בכל רגע להרוג פלסטיני אם רק יהיו בטוחים שלא ייתפסו. אבל אז אתה נזכר שאסור לעשות הכללות, ולא כולם כאלה, ובטח שלא צריך לדבר בהכללה על ציבור שלם.

ואני מזכיר לעצמי מיד שאין סיבה לשנוא את אורי אריאל בגלל שהוא דתי, ודתיים אחרים עשו מעשים כאלה. אבל אז הוא בא ומסביר למה עדיף היה שלא הייתי משרת בצבא, ובא לי בעיקר להקיא עליו, ועל החוצפה שלו להגיד את הדברים האלה, בתור נבחר ציבור, שיושב בכנסת. אז לצערי אני לא יושב בכנסת, אבל אני כותב ב-mako ואני יכול להקיא עליו דרך המקלדת, ולהגיד שהוא אפילו לא מייצג את המפלגה שלו. כי אם אני זוכר נכון, לח"כ אורי אורבך יש דעות קצת יותר מתקדמות בענייני הומואים.

ואיפה סטס מיסז'ניקוב?

אריאל הפך השבוע לבן זוג של אנסטסיה מיכאלי, שהחליטה משום מה שבמקום להתנצל היא תצא למלחמה. היא כבר הודיעה השבוע שמשפחה זה אבא ואמא, ולא אבא ואבא. ובאמת, מה יש להגיד לאישה הזאת, שיפה מבחוץ אבל מכוערת מבפנים. לדעתי אפשר למשל להגיד לה שעדיף שלא הייתה מתגיירת. שהייתה נשארת בברית המועצות, בסנט פטרסבורג, שם דווקא חושבים בדיוק כמוה. ואולי בהזדמנות חגיגית זו, כשנוכחותה גורמת כזאת אי נוחות ואי נחת, אולי באמת שתחזור למקום שממנו היא באה, ותשאיר אותנו לבד עם האורי אריאלים שלנו. למה אנחנו צריכים עוד ייבוא?

אנסטסיה מיכלאי (צילום: קדימה)
עדיף שלא הייתה מתגיירת. ח"כ אנסטסיה מיכאלי | צילום: קדימה

ורק הערה אחרונה. כמובן שבקרב העולים מברית המועצות יש הרבה אנשים נאורים ונחמדים, שמקבלים בפתיחות ובאופן מודרני את הקהילה הגאה. אבל יש גם הרבה אחרים. הרבה מדי. עובדה היא שאף אחד מראשי "ישראל ביתנו" לא מיהר להתבטא בשמו נגד מיכאלי.

זה מצער בחלק מהמקרים, אבל בכמה מקרים זה גם מקומם. לא ייתכן ששר התיירות סטס מיסז'ניקוב לא אמר עדיין מילה. האיש שהקציב השנה מאות אלפי דולרים להבאת תיירות גאה לישראל, האיש שבצוותו הקרוב יש הומואים, האיש שמקיים יחסים קבועים ורצופים עם אנשים כמו יניב ויצמן ושי דויטש, לא יכול לשתוק בשבוע הזה. בעיניי השתיקה שלו גרועה כמעט כמו הדברים שאמרה מיכאלי. היא אולי שוטת הכפר, אבל הוא איש רציני. שתיקתו מוכיחה שהקהילה הרוסית בארץ אכן יותר תומכת בדברים של מיכאלי ממה שנראה. ואם כך הדבר, דרוש גיבור שיקום ויגיד שזה לא הגיוני. מיסז'ניקוב הוא כנראה לא הגיבור הזה, מה שהופך אותו, לפחות בעיניי, לחתיכת לוזר.

>> הטור הקודם שלי: האיש שגרם לפשיטת הרגל של הספרות העברית
>> אפרים שמיר - אתה הומופוב או פרובוקטור?