הרולד קמפינג, "נביא סוף העולם" (צילום: AP)
טעיתי בפעם הקודמת, אבל הפעם זה ב-טוח נכון. הרולד קמפינג | צילום: AP

כדאי שתקראו את הטור הזה במהירות. מי יודע, אולי הקבוצה הנוצרית שהכריזה שסוף העולם יגיע בשבת הקרובה, 21 במאי, פספסה טיפה, וכבר כשתהיו באמצע קריאת הטוקבקים - רעידת האדמה שעליה הכריז מנהיג הכת, הרולד קמפינג, תבלע אתכם חיים. אז תמהרו. אה, וכדאי שגם תסיימו את חפיסת השוקולד שמחכה לכם בארונות המטבח. יתכן והיא תהיה האחרונה בחייכם. מה ייתכן - בטוח.

כן, הבנתם נכון: שוב המדיה עוזרת לנו להיחשף לכתות הזויות למיניהן. כל יומיים מגיע "קדוש" שקיבל נבואה מתגלגלת מאיזו כת אצטקית, אינדיאנית, יבוסית או פריזית, וטוען שזהו, או-טו-טו הסרט שלנו כאן עומד להיגמר. זה היה קצת מפחיד בפעם הראשונה, מעניין בפעם השנייה, אבל לשמוע את זה בפעם האלף זה אפילו לא מצחיק. לא מצחיק יותר לשמוע גם על שנת 2012. חלאס, מיצינו את הריגוש. אין תאריך חדש?

אבל לא, יש כאלה שבטוחים שכל מי ששומע את אלוהים מדבר אליו מהאונה השמאלית שווה יחס. קחו למשל את האייטם שפורסם כאן ב-mako על "הנביא" הרולד קמפינג. יש עליו אפילו 5 עובדות, כאילו מדובר באייטם נוסח "5 עובדות על שעון הקיץ" או "5 עובדות על מנהרות החמאס". העובדות עליו כוללות את תאריך הלידה, השכלתו, הרזומה המפואר שלו ב"רדיו משפחה", ההתנגדות מצד הוריו לדרכו, ואפילו את הטעויות הקודמות שלו.

מתברר שה"נביא", שכתב 30 ספרים במהלך חייו, טען בעבר שסוף העולם יגיע בספטמבר 1994. אמנם הנבואה התבררה לבסוף כשקרית, אבל עכשיו הוא ממש משוכנע שהפעם זה נכון. ואם לא, בטח בעוד שנה הוא יטען שהפעם זה בטוח-בטוח ב-200%. ואם לא, הוא יהיה בטוח-בטוח-בטוח לגמרי בכל אלף האחוזים שזה יקרה בפעם אחרת. האם גם אז הוא יקבל כותרות? אתם יכולים לנחש את התשובה לבד.

הכל נמצא ביהדות

נבואות זעם רבות נכתבו ופורסמו במהלך השנים, אבל נראה שנבואות אחרית הימים ביהדות הן היחידות שמתממשות לנגד עינינו ממש בדור הזה. כבר לפני אלפי שנים נכתב בבירור בגמרא, בזוהר ובדברי הנביאים על כך שלפני הגאולה ואחרית הימים עם ישראל יתקבץ שוב לארץ ישראל, המלחמה העיקרית תהיה מול בני ישמעאל ותיארך זמן קצר ביותר (מי חשב בזמנו על האטום?), ירושלים תעמוד במרכז הסכסוך, ומלך פרס יתגרה באומות העולם ויגרור את העולם למלחמת עולם. וזה ממש רק על קצה המזלג.

אז עם מקורות כל כך ברורים, שאפשר להיחשף אליהם בקלות ובכל מקום (ובאופן מרוכז בהרצאה זו של הרב זמיר כהן, "נבואות אחרית הימים", או בשיחה של הרב יצחק פנגר עם צעירים על שנת 2012), אתם באמת רוצים להגיד לי שדבריו של מנהיג כת נוצרית שמוכר לנו סיפורי עלי-באבא על צדיקים שייעלמו מכדור הארץ וינחתו ישירות בגן עדן, ראויים לפרסום יותר מתיאורים מדויקים של חז"ל על הדור שלנו?

בכל מקרה, אם מישהו מכיר את הרולד קמפינג - תבקשו ממנו דחייה קטנה. בדיוק תכננו טיול משפחתי ליום ראשון הקרוב. אם הוא יוכל לדחות טיפה את סוף העולם (יום שלישי ב-12:30 דווקא יתאים לי יותר), זה יהיה באמת נחמד מצדו.

>> הטור הקודם שלי: העמידה בצפירה היא לא דבר קדוש
>> נשארתם בחיים? בואו לבחור שיר חופה עם מני אבירם