קוף מבולבל (צילום: Panhandlin, Istock)
זה כן | צילום: Panhandlin, Istock

איך אני אוהב את האנשים הנאורים למיניהם, כמו מנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני. הם יכולים להרביץ נאומים חוצבי להבות על חופש הביטוי, להכריז "אני מתנגד לדעתך, אבל מוכן להילחם על זכותך להביע אותה" ובאופן כללי להצטייר כאנשים דמוקרטיים, ליברליים והוגנים. אבל ברגע האמת, כשצצה בסביבתם דעה שלא נראית להם משום מה - הם הופכים באחת לסותמי פיות מהזן הנחות והמכוער ביותר.

למי שלא מכיר את פרטי הסיפור, מעשה בד"ר גבי אביטל, המדען הראשי של משרד החינוך, שהעז לשלול את תורת האבולוציה המופרכת והשנויה במחלוקת, וקרא בראיון ללמד את סיפור הבריאה כפי שמתואר בתנ"ך. "אלוהים ברא את האדם, אין מצב אחר", אמר. לגבי תורת האבולוציה תהה "השאלה המרכזית היא איפה כל המאובנים שאמורים לייצג את חוליות הביניים בהתפתחות הזו? הביולוגים אומרים שהם יימצאו, אבל בינתיים אין. שנית, אם כל כך טוב להיות אדם, למה יש עדיין קופים?", שאל. בהמשך סיכם: "זו לא תורת האבולוציה, זו השערת האבולוציה בסך הכל". השבוע, החליטו במשרד החינוך לפטר אותו.

לא משנה באיזה צד אתם נמצאים בוויכוח בין האבולוציה לבין בריאת האדם על ידי אלוקים, הרי כל בר דעת יודה, כפי שאמר ד"ר אביטל, שהאבולוציה היא השערה בסך הכל. יש בתיאוריה הזו לא מעט חורים תמוהים (כמו היעדרן של חוליות הביניים), יש לה התנגדות עזה מצד מדענים רבים ברחבי העולם, ובקיצור, צריך להיות מאוד שחצן וטיפש כדי לקבוע באופן מוחלט שתורת האבולוציה היא קודש קודשים שאין לחלוק עליו. לא משהו שהייתם מצפים מאנשי אקדמיה רבים, שהתגייסו לתבוע את פיטוריו של ד"ר אביטל בשל דעותיו. הידד לחופש הביטוי.

לפטר עובד מדינה כי הוא מאמין בתורה?

ספר תורה 2 (צילום: istockphoto)
זה לא | צילום: istockphoto

מסתבר שדווקא במדינת ישראל, מדינת היהודים, המדינה שהוקמה אך ורק מכוח זכות ההבטחה האלוהית לאברהם אבינו (שאם לא כן - הרי אנחנו כובשים מתועבים שצריכים לפנות לאלתר את כל המדינה, ממטולה ועד אילת, ואחמדיניג'אד הוא הצדק בהתגלמותו), יש מי שיוצא נגד ההיסטוריה כפי שהיא מתועדת בתורה, ואף מעז לפטר אדם שמבטא אמונה יהודית פשוטה ובסיסית שרוב אזרחי המדינה תומכים בה.

ד"ר גבי אביטל מחזיק בתואר דוקטור להנדסת אווירונאוטיקה וחלל, שימש בעבר כמורה וכמחנך, מרצה באקדמיה לטיס של חיל האוויר ומשמש כחבר הנהלת חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי. לא נראה שהוא יישאר מובטל. אבל את כל התארים המרשימים האלה קיפל ד"ר שמשון שושני, מנכ"ל משרד החינוך, וזרק לפח באקט אנטי-דמוקרטי ואנטי-יהודי מדהים בתעוזתו. שטיפת מוח בחסות האקדמיה. אתה לא מאמין בתיאוריה שלנו? סור מאיתנו, אינך מדען יותר.

מהלך כזה רק ממחיש לי את מה שידעתי כבר מזמן: גורמים ממלכתיים במדינת ישראל מנסים לכרות את ענף היהדות שעליו כולנו יושבים. כששופטי בג"צ המהוללים פוסלים חוקים שחוקקה הכנסת למען חיזוק המדינה כמדינה יהודית, כשמנהל בית ספר מסלק ילד בגלל שהוא בא עם כיפה לשיעור, וכשהמדען הראשי במשרד החינוך מפוטר בגלל שהוא מאמין בתורה - אני נשאר אמנם עם המון אהבה למדינה, אבל ממש לא לרוב מוסדותיה.

>> הפוסט הקודם שלי: איזה זבל אתם נותנים לילדים שלכם לראות?
>> נתי רביץ דווקא כן מאמין בתורה