106 מילה על יורם, פרידה ומה שבניהם (התנ"ך)

אין תמונה
פרידה יורם. מי צודק?

הויכוח של יורם ופרידה בעניין התנ"ך ריתק אותי. הוא גרם לי לחשוב על עמדתי בעניין. האם פרידה צריכה לוותר ולהתחשב ביורם? או אולי יורם צריך להבין שאינו יכול לכפות את אמונתו על פרידה?

תוך כדי התוכנית בשבת גיבשתי דעה מוצקה אבל בחרתי שלא להביע אותה בשידור חי. זה לא יהיה הוגן כלפי פרידה ויורם שאתפוס צד, במיוחד כששניהם מועמדים להדחה. (לסמס, דווקא כן סימסתי).

למחרת, שימח אותי כשאנשים עצרו אותי ברחוב כדי לשתף אותי בדעתם (רובם היו בצד של יורם, אגב). אין מה לעשות, האח הגדול עובד הכי טוב כשהתוכנית מעלה שאלות שמתקשרות עם המציאות היום יומית שלנו. אז באיזה צד אתם? של יורם או פרידה?

237 מילה על הביקור שלי באריאל

מרכז התרבות באריאל (צילום: חדשות 2)
היכל התרבות באריאל. לא תומך בחרם | צילום: חדשות 2

במסגרת צילומי תוכנית סיכום השנה שתשודר הלילה מייד אחרי ה"אח הגדול", צילמתי באריאל כתבה שמסכמת את עניין חרם האומנים על העיר. כתבה שתכלול גם שיחה בארבע עיניים עם שרת התרבות והספורט - לימור לבנת.

לכאורה יש כאן סתירה - רבים מכם חושבים, בעקבות פרסומים מטעים, שאני חתמתי על מסמך האומנים הקורא להחרים את אריאל, אז מה פתאום ביקרתי בה?

ובכן הנה האמת - אני לא תמכתי בחרם על אריאל, אבל אני מאד תומך בזכותו של כל אומן להחליט איפה הוא רוצה להופיע ואיפה לא! וכן, יש הבדל.

כשהגעתי לאריאל הייתי אמור לצלם משאל רחוב עם תושבי העיר ולשאול אותם איך הרגישו כששמעו שאומנים מסרבים להופיע בהיכל התרבות שלהם. בתחילה סירבתי לבצע את המשימה. חששתי מתגובות עוינות של התושבים כלפיי (הרי הם חושבים שאני בין המחרימים). בפועל, הופתעתי בענק!

התושבים כולם, מבלי יוצא מן הכלל (ופגשתי לפחות 30 איש) היו מקסימים, חמים ומסבירי פנים. הם ענו תשובות לעניין, לא מתלהמות, אפילו מפויסות. לא, הם לא כועסים על האומנים, הם בעיקר מאוכזבים.

זה מדהים בעיני. אם היו נותנים לתושבי אריאל לנהל את הדיון הציבורי מול האמנים ולא ל"מתווכים למיניהם" יתכן וכל הסערה הזאת הייתה מתנהלת אחרת. באופן תרבותי יותר, רגוע יותר.

אני לא רוצה להרחיב כי הערב תשודר הכתבה, אבל אני כן חייב לנצל את הבמה ולומר לתושבי אריאל: תודה על האירוח, נעמתם לי מאד, היה לי כיף לשוחח איתכם וגם אם יש בנינו מחלוקות פוליטיות כאלה ואחרות, אשמח לבוא לבקר אתכם שוב. שמעת סימה? שימי מים לקפה, אני בדרך.

כאמור, התוכנית תשודר הלילה אחרי "האח הגדול" בשעה 22:50.

57 מילה על paper jamz

לפני שבועיים פינקתי את אחייני, אוריאל ואביגיל, בצעצוע חדש. מדובר בגיטרה חשמלית ללא מיתרים, הכי מדליקה. ברגע שהעסק נחת בידיים שלהם, הפכתי לדוד הטוב בעולם.

זוהי מתנה מעולה במחיר הגיוני, לכל מי שרוצה לבחון את היכולות המוזיקליות של ילדיו לפני שהוא משקיע הון עתק בגיטרה אמיתית.

הנה הגיטרה בפעולה (יצאתי קצת ג. יפית, אבל אתם תודו לי):

>> לפוסט הקודם שלי: מה אתם רוצים מהשפם שלי?
>> לכל הפוסטים בבלוג שלי