מחפשים טיסה זולה לברצלונה? היכנסו ל-smartair

יש הרבה מה לראות מגאודי, האדריכל הגאון. אני הספקתי לראות רק את:

כנסיית המשפחה הקדושה (Sagrada Família)

הסמל המזוהה יותר מכל עם גאודי, ולא ספק היצירה המרשימה ביותר שיש לברצלונה להציע. גאודי החל בבנייתה בשנת 1883 אך לא הצליח לסיימה עד מותו (הוא נפטר ב-10 ביוני, תאריך הלידה שלי, סתם שתדעו...). שלא תעזו לפספס את הפלא המדהים הזה, אל תיבהלו מהתור כי הוא רץ ואל תוותרו על העלייה במעלית, גם אם יש תור של שעה. הנוף עוצר נשימה. מתחת לכנסייה, בקומת המרתף, יש מוזיאון מרשים ובתוכו תיעוד של בנייתה. חובה לראות!

אסי עזר בכנסיית המשפחה הקדושה ברצלונה (צילום: אסי עזר)
שלא תעזו לפספס. הכנסיה הקדושה | צילום: אסי עזר

פארק גואל (Güell Park)

אחד הפארקים היפים בברצלונה. עתיר פסלי אבן, קרמיקה, מוזאיקה וברזל. נבנה בין השנים 1900-1914. בכניסה לפארק יש גרם מדרגות יפהפה שמוביל לכיכר המרכזית, מזרקות וביתו של גאודי עצמו. ובכלל, כל היצירות בפארק מנציחות את גאונותו של האיש. בשנת 1984 הפארק הוכרז כאחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו (ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם). מושלם להגיע לפארק עם הילדים, וחובה לטפס עד למעלה לנקודת התצפית המרהיבה על העיר, שממנה ניתן לראות את כנסיית המשפחה הקדושה, נישאת מעל העיר כולה.

הרובע הגותי, ברצלונה (צילום: אסי עזר)
הסמטאות כולן צרות. הרובע הגותי | צילום: אסי עזר
לא רק גאודי

יש גם את הרובע הגותי - אזור מגורים רווי חנויות (זארה וחברותיה) וסמטאות צרות (ממש, אבל ממש צרות), עם לא מעט מקומות אותנטיים לשבת לאכול בהם (טיפ: ככל שיושבים במקום יותר זקנים מקומיים, כך יותר טעים שם). כיף להסתובב שם וכיף לצלם.

לא לפספס: את הקתדרלה! מאד שונה מכנסיית המשפחה הקדושה. קטנה יותר, גותית יותר. גם פה, חשוב שלא תפספסו את המעלית (כאן זה בחינם) שלוקחת אתכם לנקודת תצפית על העיר.

הקתדרלה, הרובע הגותי, ברצלונה (צילום: אסי עזר)
אל תפספסו את המעלית. הקתדרלה | צילום: אסי עזר

ואם כבר הזכרנו אוכל

אחרי שהתלוננתי שהאוכל במדריד היה מבאס, כולם הסבירו לי שהאוכל בברצלונה מדהים. אז תרשו לי לבשר לכם... זה לא מדויק. ברוב המסעדות שישבנו האוכל היה די בינוני (תתרחקו מה"me" שכולם מדברים עליה), ובכל זאת, אם אני צריך להמליץ על שתיים, אז:

Barceloneta

קיוסק, בוקריה, ברצלונה (צילום: אסי עזר)
צלחות ריקות. קיוסק אוניברסל | צילום: אסי עזר

מסעדה המשקיפה על הנמל של ברצלונה. קצת מפונפנת מדי, אבל אם כבר בא לכם על ארוחת ערב אלגנטית (תיכף נגיע לעממית) אז זה המקום. ממליץ לכם בחום על האורז השחור שלהם.
סתם שתדעו: א. בברצלונה אוכלים ארוחת ערב החל מעשר בלילה! ב. צריך להזמין מקום מראש. ג. כשתגיעו, ילוו אתכם לשולחן לפחות שלושה אנשים (מארחת, העוזרת שלה ומלצר). אבל כשתצאו – אף אחד לא ילווה אתכם. חארות.

ואם בא לכם על משהו מעט יותר עממי – קיוסק אוניברסל

כן, הוא נמצא בתוך שוק בוקריה (השוק הכי מפורסם בברצלונה), ונכון שמדובר במקום מאד תיירותי, אבל אני נשבע לכם שטעים שם. מאד. אני אכלתי סטייק טונה, חבר שלי אכל סרדינים, ושנינו השארנו צלחות ריקות. גם מי שמסביבנו.

ואם כבר דיברנו על שוק בוקריה

אסי עזר בשוק בוקריה ברצלונה
כן שייק קוקוס, לא אוכל אורגני. בוקריה

בדרך אליו, כשתלכו על שדרת הרמבלה (המפורסמת והנוראית), תיזהרו לא להתפתות לקנות גלידה או שוקולדים או שייק פירות. אנחנו נפלנו בזה, אבל אתם חכו לשוק! כשאתם שם, שתו שייק קוקוס טעים. ולבסוף – בקצה השוק יש דוכן המציג את עצמו כדוכן צמחוני אורגני. שמרו מרחק! חבר טוב ניסה שם את האורז ו... זה לא נגמר טוב. הבטן שלו... עזבו, פשוט אל תתפתו.

>> הטור הקודם שלי: חברי הכנסת מכשירים את הרצח הבא
>> תודה שהעליתם לי את מחיר הסיגריות