אין תמונה
עתי, כדאי שתעבור לבחורה הבאה

"השמיים הם הגבול" הוא המוטיב שעומד לנגד עיניהם של יוצרי האח הגדול. משבוע לשבוע הם מפתיעים אותנו עוד ועוד בכל פרמטר של התכנית. יוצרי הפורמט האנגלים ויוצרי התכנית בישראל מעלים את הרף מדי שבוע. אם זה בתחכום טכני ואם זה ביצירת סצנות מהרמה הגבוהה ביותר. לכל ה"פיינשמקרים" (יסלח לי ליברמן, אבל הוא דחף את המילה למקום הלא נכון), אותם אניני טעם לכאורה שמסרבים לצפות בתכנית בגלל הסטריאוטיפ שלה, ולכל המסכנים שצופים ומכחישים, יש לנו עצה ידידותית-תרבותית: כנסו ל-VOD ותעלו על הפרק של יום רביעי.

הקאסט של הפרק האחרון היה מוצלח ביותר. אלעד הממזרי צפני מונה לרופא ראשי של בית החולים. עמיר המאצ'ו נכנס להריון, כשעד עכשיו אנחנו לא מבינים איך פועלת המערכת הטכנולוגית שגרמה לו לקבל צירים. כדי לסבך את האירועים הרומנטיים בבית ולהעצים אותם, דחסו את שני היפים של הבית, עתי וסיון, לבגד אחד, ואת שני בני זוגם השביתו כדי שלא יפריעו – עמיר בגלל ההריון וליהיא בגבס. עם גבס או בלי גבס, האינטואיציה שלי אומרת שליהיא עולה לעתי על העצבים. ככל שהוא יקדים להתביית על מישהי אחרת, כך יגברו סיכוייו להגיע עם אלעד צפני לקו הגמר.

אבל לא רק בית חולים היה השבוע בבית. היו שם סצנות ריאליסטיות שכמו נלקחו מסרטים של טריפו ופליני. המאמא הגדולה, פרידה, היא ללא ספק הכוכבת. לאחר שנכנסה באמ-אמא של יגאל ועמיר, היא התנפלה על דנה העדינה. סצנת הקרב ביניהן הזכירה את האריה שנוגס בבמבי בנשיונל ג'יאוגרפיק. גם כוכבי המשנה של הבית המשיכו לבלוט, במיוחד התאומות שירן ורינת, למרות שקצת קשה להבדיל ביניהן. זה התחיל בלילה שבו הן ביקשו מג'קי לישון במחיצתן. עם עלות השחר הן פרצו ביבבות, שאחר כך התברר שנבעו מכך שהמסכן נתן להן נשיקה ואחר כך התרחק מהן. לתוך העלילה הפתטית הזאת נכנס מאוחר יותר יגאל, שכמעט חנק את ג'קי האומלל כי שמע מהתאומות על מה שג'קי "עולל" להם.

הסטנדרטים האינפנטיליים של יחסים אינטימיים בין אנשים בוגרים מפתיעים אותנו, ולא רק במקרה של ג'קי והתאומות. לאחר כמה שבועות של מערכת יחסים לא ברורה בין עמיר וסיון, קראה העלמה היפה את עמיר לסדר והבהירה לו שהיא רוצה לקחת קצת חופש (לא הבנו ממה). בתגובה ענה לה עמיר במשפט המילניום "אני שמח שזה בא ממך". זה מה שהיה חסר למסכנה, שרק סבלה מהיחסים ביניהם.

הסצנה שמסיימת את השבוע מבחינתנו, היא אחת האמיתיות והכנות שנראו. עמיר, המומחה לכיבושי נשים, דובב את יואב החנון שהתוודה בכנות מדהימה שיחסיו עם נשים מסתכמים באפס. עמיר, שלא כדרכו, התייחס אליו בעדינות וניסה ללמד אותו את רזי החיים. אם נקיש מרמת התחכום של היוצרים, הם עוד יצליחו לגרום לכך שבתום העונה עמיר ייקח חופש מכיבושי נשים ויואב יהפוך לדון ז'ואן של תל אביב.

>> הפוסט הקודם שלי: ג'קי לראשות הממשלה
>> "נופר עושה כבוד למין הנשי"