לידיה מתאקלמת
האם היא תהפוך בקרוב לחביבת הבית?

הריגושים בבית הולכים ומתרבים. ג'קי נוסע לראשונה בחייו לארץ הטאפאס והכדורגל. לידיה נבארו היא החלק הספרדי בטרייד אין הזה. שניהם יהפכו ללא ספק לחביבי הבית. המשימות משודרגות בצורה בלתי רגילה ואנחנו צפויים בשבוע הקרוב ל"כוכב נולד" משולב עם אירוויזיון. בינתיים אנחנו מפתחים ציפיות גדולות ומחכים לראות מי תהיה הנינט של הבית.

להבדיל מהעונות הקודמות, מדי יום נוצרים זוגות. הזוג הראשון שהיה בבית, עמיר המאצ'ו וסיון שנראתה כמו מיליון דולר, הפכו את הזוגיות לשעמומון שעייף את הצופים. לפני שאמרנו מרילין מונרו, צמח לו זוג חדש, עתי וליהיא, שעוד נטפל בהם בהמשך. דווקא שני הזוגות שנראו בעלי אפס סיכויים הולכים כנראה למערכת מיוחדת במינה - ג'קי ונופר ויואב ושירן/רינת.

אין ספק שהאקט המרשים ביותר הוא הפיכת הדג באקווריום לגורם משמעותי בבית. האח הגדול שרצה לשמור על פאסון וסטייל המציא את הסלמון הזה כדי שיהיה האח הקטן והממזר שלו. רק שהאח הקטן לא יגנוב את ההצגה מאחיו הגדול.

ההדחות מצביעות על הלך רוח לא ברור אצל הצופים. סיוון דרור, המתולתלת ובהירת העיניים ובעיקר הסקסית, נראתה כמי שתישאר בבית זמן רב, אבל כנראה שהצהרותיה המיניות הרתיעו את הקהל. ההדחה של יורם הייתה מפתיעה לא פחות, כי הוא עורר עניין רב ומלחמות התנ"ך בשירותים מול פרידה היו תאווה לעיניים ולאוזניים. מי שגברה על יורם בפוטו פיניש היא ליאם, שמזכירה כוכבת קולנוע מחו"ל ששמה נשמט מזיכרוננו. נקווה שגם היא לא תיעלם מהר מהבית.

החמישייה הפותחת

אבל עם כל הכבוד לפרשנויות המפולפלות שלנו, אנחנו פה בשביל להמר. אחרי 25 ימים בבית מתחילים לראות בשר, והניסיונות ליצור רושם באופן מלאכותי כבר לא יצליחו. מהיום והלאה הכל אמיתי, מה שאומר שגם אנחנו צריכים כמבקרים מהצד להתחיל לסדר את העניינים. כלומר, להתחיל לנחש - אם לא את המנצח, אז לפחות את חמישיית הגמר.

החמישייה שנראית לי כרגע מתחילה עם פרידה, שביכולתה הקולינרית ובממדי גופה וקולה עדיין שולטת בעניינים. הסצנות שלה בעניין השיער והספר בחדר האח הגדול ומול שירן יכולות לשמש כמחזה תיאטרון אולד וויק בלונדון. אחריה צועד עתי, שכל מה שאמרנו עליו עדיין מתקיים, אבל כדאי שיזהר מפאולים נוספים כמו זה שעשה (אם עשה) מתחת לשמיכה. אנחנו אוהבים אקשן, אבל להגיע לפעילות מבצעית מול 50 מצלמות זה לא חכם - ועוד לא דיברנו על הטעם הנורא שהוא הפגין בבחירת בת הזוג.

אלעד, הבייבי של הבית, פתח בקול תרועה רמה וכבש את הצופים ודיירי הבית. אחר כך הוא נכנס לתנומת חורף שנראית כמו צעד טקטי של רץ למרחקים ארוכים, ונראה לנו שלקראת הסיום הוא יחזור להיות בין המובילים. את החמישייה משלימים אנשים מיוחדים במינם, שיש בהם משהו פשוט ומתוחכם בעת ובעונה אחת, ולפי סקרים שערכנו בין חברים שניהם מאוד אהובים. ג'קי עוד יצבור נקודות רבות מהקטעים שאנחנו עשויים לראות בשבוע הקרוב, ואילו נופר, שכבר הפגינה פיוז קצר בהרבה מקרים, צפויה למבחן לא פשוט כש"אחיה" לא יהיה בסביבה.

דעתנו על יתר דיירי הבית היא אמביוולנטית. אין בהם שום דבר מיוחד, אבל דווקא זה מה שעשוי לגרום להפתעה בעתיד. יואב הוא אנדר דוג קלאסי - הוא נכנס לבית כמו הבלש קולומבו, משחק על המסכנות שלו שזוכה לרחמים מצד הבנות ואמפתיה מצד הבנים, כשמדי פעם הוא פוצח בשירים מלנכוליים פרי עטו, מה שמוסיף לו נקודות. דווקא יואב, החנון של החבורה, מהווה פוטנציאל גבוה להפתעה.

לסיכום אנחנו ממתינים להתפתחויות בקשר לג'קי בבית הספרדי ולידיה נבארו בבית הישראלי. אין ספק שהיא תגרה את הגברים בבית ותקים עליה את קנאתן של הבנות. ללא כל קשר לכניסתה של לידיה, הסטנדרטים של החשקוקים בבית עשויים להשתנות בעקבות הרשעתו של האזרח מספר 1 לשעבר בישראל, משה קצב, אשר נתפס עם תחתוניו למטה והעניק למדינתנו העניה בהישגים את תואר הנשיא הסקס מניאקי הגדול בהיסטוריה.

>> הפוסט הקודם שלי: על נבחרת החלומות בערוץ 1
>> ההימור הקודם שלי על האח הגדול