הייתה לי רשימת נושאים לבלוג, אבל החלטתי לשתף אתכם בדבר הכי משמעותי שקרה לי לאחרונה, שקשור לפסח.
כולנו חגגנו את הפסח עם המשפחות שלנו - וגם אני. אבל אני חגגתי אותו עם משפחה שמעולם לא הכרתי. אני בת יחידה וגדלתי כל חיי רק עם אמא, ללא אבא. את רוב משפחתי אני לא מכירה.

הסיפור הוא כזה: בזמן ש"בקרוב אהבה" הייתה באוויר אני עדיין המשכתי לעבוד כעורכת תוכן וכמלהקת. היה לי יום שערכתי אודישנים למשהו ב"קשת". לקראת סוף היום הגיעה בחורה, ואחרי שהיא סיימה את האודישן היא ניגשה אליי ואמרה לי: "לאמא שלי יש ג'וק, היא בטוחה שאת מהמשפחה שלנו". חשבתי שהיא הוזה. בדרך כלל אני לא משתפת פעולה עם דברים כאלה אבל נתתי לה את המספר שלי.

ואז התחלתי לקבל סמסים - לאמא שלך קוראים דינה, לסבא שלך קוראים ככה וככה, ים פרטים מדוייקים עליי. מאוחר יותר אמא שלה התקשרה אליי אבל מההלם לא יכולתי לענות לה. היא השאירה הודעות מאוד מרגשות: "אני לא מאמינה שאני מוצאת אתכם. אני בת דודה של אמא שלך, לא פגשתי אותה 30 שנה". השמעתי את ההודעה לאמא שלי, היא חייכה ואמרה "זאת היא, אני מזהה את הקול שלה למרות שעברו המון שנים".

אז נפגשתי איתה. זה היה מאוד מרגש, לשמוע על אמא שלי ועל החיים שלה לפני שהיא עלתה לארץ. אחר כך הן נפגשו וזה היה מאוד מרגש, הרבה דמעות. ועכשיו בשבועות האחרונים אנחנו בקשר הדוק. זו פעם ראשונה בחיים שאני מבינה באמת מה זה קשר דם. מהרגע הראשון איתם אני מרגישה בבית. זה קסם לי.

ואת סדר פסח עשינו איתם, בבית שלהם, עם משפחה שאמא שלי לא ראתה 30 שנה ואני לא ראיתי אף פעם. את סדר פסח הזה אני לא אשכח לעולם. אמנם לא מצאתי אהבה בסדרה, אבל מצאתי משפחה ומצאתי קרבה מאוד גדולה לאמא שלי.

פסח שמח גם לכם.

>> הבלוג הראשון שלי: רק בסוף הסדרה הבנתי שאני בעצם מאוהבת בידיד שלי
>> ליאם רז: זכותי לבחור אם לאכול חמץ בפסח