לדמיין גבר שיוצא עם אנה פאקינג ארונוב - רקדנית סוערת ורווקה לוהטת בכל אספקט אפשרי - ומסרב לחזור הביתה עם כמה כלניות מצ׳וקמקות זה כמעט קומי, וגם קצת מדאיג. הרי אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובות הטינדר? אבל גם לאישה האש והפוקסטרוט זה קרה. "הייתי במערכת יחסים שבה רמזתי בכל אופן שיכולתי שאני נורא אוהבת פרחים: 'הנה קניתי לעצמי פרחים', ו'יום שישי הגיע איזה יום מושלם לפרחים'. ואז פשוט יום אחד הוא אמר ׳אבל אני לא אוהב פרחים׳. מה זה קשור אליך? אני אוהבת פרחים, מה אכפת לך לעצור אחרי העבודה ולקנות?".

מצחיקה ושגרתית ככל שהאנקדוטה הזאת תהיה, יש בה עוד משהו: ציפיות. סטנדרטים. האם ארונוב באמת בסך הכל מחפשת אחר המחווה הרומנטית הקטנה, או שאולי הספורטאית הפרפקציוניסטית, זו, שלא מוותרת לעצמה בכלום, ששמה נודניק לחמש בבוקר כדי לרוץ קילומטרים בגשם, לא מסוגלת גם להחליק לגבר שמתנהג, בואו נודה, כמו כל הגברים?

על השאלה הזאת, ועוד המון אחרות, ארונוב (36) מנסה לענות בסדרת הריאליטי החדשה בכיכובה, "לאהוב את אנה" שתעלה הערב למסך (ותשודר מדי חמישי, 21:00, קשת 12). כחלק מהמסע שלה להכיר טוב יותר את עצמה ולמצוא אהבה אמיתית, היא יצאה לדייטים עם 15 גברים שנבחרו עבורה, ואחר כך ניתחה ופירקה כל מפגש לחתיכות על ספת הפסיכולוג ד"ר גבריאל בוקובזה, שמלווה אותה בתהליך. ממה היא מפחדת? מה היא הכי הייתה רוצה? עם מי היא לעולם לא תהיה מסוגלת להיות? כדי להתמודד בכנות עם הסוגיות האלה, ארונוב הקריבה את הפרטיות שלה, חשפה את הנשמה שלה, את הפנטזיות והמצוקות ובזמן הצילומים אפילו עזבה את דירתה ועברה להתגורר במושב גנות. להתראות קקפוניה תל אביבית, שלום צרצרים. 

אנה ארונוב
"אני אוהבת פרחים, מה אכפת לך לעצור אחרי העבודה ולקנות?" | צילום: דביר כחלון

"זה התחיל ממשהו כללי" היא מסבירה היום את ההחלטה לצאת למסע אינטימי מול המצלמות. "באתי ואמרתי 'הדור שלנו חווה משהו, הסתבכנו, אנחנו לא יודעים מה זו אהבה, לא בודקים דברים עם עצמנו, אנחנו לא רומנטים יותר'. באתי ממקום של 'בואו נדבר על הכלל' ומאוד מהר זה ירד לרזולוציה של, 'אני חייבת לעבור משהו אישי'. כשהתחלתי לא ידעתי כמה חשוף, אמיתי וקשוח זה הולך להיות. זו הייתה קפסולת זמן שבה התמודדתי עם בערך כל חרדה אפשרית שיש לי. לא גרתי בבית, עברתי לגור במושב בשביל לא לחזור לטירוף של העיר ולרדת לקפה עם חברה שוב ולספר לה איזה דייט היה לי ושהיא תגיד לי "לא, הוא דוש" ואני אגיד "נכון הוא דוש" ולמחרת לא בא לי לדבר איתו. פתאום חזרתי למקום נקי מרעשים, חוויתי את הדבר הזה לבד, זה היה הרבה יותר אמיתי".

את מתארת את זה כמשהו מהמם, אבל בתכלס זה לבוא ולהגיד "אני רווקה, קשה לי למצוא אהבה, בואו תעזרו לי בתכנית דוקו ריאליטי". לא היה רגע שאמרת שזה אינטימי מדי?
"ללא ספק כן. זה לא קל לבוא ולהגיד יאללה בוא נחשוף את הדבר הכי אישי, לשים אותו על השולחן, מול מצלמות ולהתמודד איתו. אני לא חושבת שאני שונה מהרבה מאוד נשים. עמוק בפנים, כמה שאני צועקת סיסמאות יפות של ׳הכל קול וכיף לי להיות לבד והכל מסתדר׳, איפשהו יש תחושת כישלון, נראה לי של כל אישה בגיל 30 ומאוד מאוד צפונה".

זה סוג של לעבור טיפול מול כל המדינה.
"אין לי מה להגיד, אני באמת מאוד אמיצה".

נכנסת לזה באמונה שאת יכולה למצוא שם את האחד שלך?
"לא. זה נשמע כמו סיפורי סינדרלה שלא באמת קורים".

"כשגברים מתחילים איתי יש לי אובר פילטרים, אני מפחדת שיתייחסו אלי כאל 'אנה ארונוב'"

"אני רק בחורה שעומדת מול בחור ומבקשת ממנו לאהוב אותה" אמרה אנה סקוט (ג׳וליה רוברטס) לוויליאם תאקר (יו גרנט) בסרט הנוסטלגי "נוטינג היל", שניסה לשכנע אותנו שסיפורי סינדרלה כן קורים, ושכוכבות גדולות משתוקקות בסתר ליבן לבנות חיים עם חנונים אנונימיים. בנוטינג היל גרסת דיזנגוף, גם אנה שלנו מבקשת שיפסיקו להסתכל עליה ככוכבת. הבעייה היחידה היא, שהיא כן כוכבת, וכזו שמפעילה ברגישות ובפיקחות את אותה תכונה חמקמקה המכונה סטאר קוויאליטי. 

אנה ארונוב
"גם אם לא קרה מזה כלום, אחר כך אפשר לספר לחברים שהוא שכב עם אנה ארונוב" | צילום: דביר כחלון

ארונוב נולדה בקירגיזסטן ועלתה לארץ בגיל 18. חמש שנים אחרי זה, היא כבר שבתה את לב הצופים ב"רוקדים עם כוכבים", תחרות שבה הרקדנים היו על תקן שחקני המשנה - חוץ ממנה. עד סוף העונה כולם רצו לדעת עוד על הפרטנית המסתורית של סמי הורי, והיא גם היחידה מהתכנית שפיתחה קריירה פעילה בתעשיית הבידור. מאז השתתפה בפסטיגלים ותכנית ילדים, הובילה קמפיינים, זהרה כשופטת ב"רק רוצים לרקוד", גילמה את הציירת פרידה קאלו ביצירת מחול ותיאטרון של הבימה ופיתחה את עצמה כאייקון אופנה וטרנד-סטרית. ארונוב גאה ברשימת ההישגים הזאת, אבל מספרת שבכל הקשור ליחסים, יש בה גם עול, "בעולם הזה של הפרסום יש לי חרדה מטורפת. אני רוצה לוודא שבאים לפגוש את אנה ולא את אנה ארונוב".

איך את יכולה לשלוט בזה?
"אני מגדירה את עצמי כאדם עם אינטליגנציה רגשית מאוד מפותחת ואני משתדלת לזהות את המקומות האלה. אני כל כך חרדתית שם, שאם אני מזהה שמישהו מתלהב בקטנה מהעובדה שמחר אני מתראיינת, אני בורחת". 

את לא יכולה להבין את ההתרגשות הזו? בחרת במקצוע שהוא בפרונט.
"אחלה, אבל יש לי חרדות מזה. זה לא כזה נוצץ, בואי. אני לא חוזרת הביתה ומגישים לי חלוק לבן, ועושים לי טאצ׳-אפ ומגישים לי חביתה שנשפכת יפה. זו העבודה שלי. ההיא הולכת לבנק, אני מצטלמת. אני לא חיה ככוכבת. וכשגברים מתחילים איתי יש לי אובר פילטרים כי אני מפחדת שיתייחסו אלי כאל 'אנה ארונוב'. יותר מזה, כשכבר הסכמתי ואני מגיעה לדייט. אין בו שום דבר נקי. כי הוא עשה עלי גוגל והוא יודע על מערכות יחסים שהיו לי, איך המשפחה שלי נראית ומה אמרתי בראיון לפני שלוש שנים, שנתיים וחודש, ובנה לעצמו פרופיל שהוא בא לפגוש. אני, לעומת זאת, יושבת מול דף נקי, אני מתחילה לתחקר אותו בגלל הפער הזה ואז זה סופר לא פייר גם כלפיו. והוא הרבה יותר מתרגש ממני ואני מנסה לא לשפוט אותו על זה, אבל זה מוריד". 

לאהוב את אנה
אנה ארונוב וגבריאל בוקובזה ב"לאהוב את אנה". פותחת את הלב בפריים טיים | צילום: מתוך לאהוב את אנה

השיפוטיות והביקורתיות שלה, גם כלפי עצמה, מתארחות כבר בפרק הראשון. הדייט הראשון מרגיז אותה דווקא כשהוא מנסה מאוד להרשים אותה, מהדייט השני היא מאכזבת כי הוא לא יודע מי זאת פרידה קאלו. ארונוב מופתעת, מתבוננות בו ארוכות ואז שולפת את הפיגיון, "טוב, אתה מרגיש שאפשר לסיים? זה כמו דייט רגיל כזה, מתישהו זה מגיע למיצוי". היא קמה לצאת מדירתו, שגם עליה יש לה מה לומר, אבל לא לפני שהיא מזכירה לו שהוא זה שצריך לפתוח לה את הדלת, בתור ג'נטלמן. בחזרה על ספת הפסיכולוג, בוקובזה מנסה לברר איתה למה הדברים הקטנים האלה כל כך מפריעים לה שהיא מרגישה שהיא חייבת לחתוך, "כמה צריך לקרוא לפני דייט איתך?".

איך זה עובד לך בחיים האמתיים, את מסיימת את הדייט ונעלמת?
"מה יש לי להיעלם? אני כותבת הודעה יפה של ׳אני לא מרגישה שזה נכון, אני לא רוצה לבזבז את הזמן של אף אחד׳, ׳זה לא אתה זו אני׳, ׳אתה אחלה גבר אבל לא נפגש שוב׳".

היו פעמים שאמרו לך לא?
"לא".

לא קיבלת הודעת דחייה.
"לא, ובואי אני אגיד לך משהו. אני לא יודעת אם הוא בדק את עצמו ואמר "וואו היא מהממת והיה לנו אחלה דייט" כמו ש׳בסדר, זו אנה ארונוב היה אחלה אז בוא ננסה עוד פעם או פעמיים או לפחות אנסה להשכיב אותה׳. איך אני איתך? מקסימום בא לו לעשות איתי סקס, נכון? גם אם לא קרה מזה כלום, אחר כך אפשר לספר לחברים שהוא שכב עם אנה ארונוב".

נשמע שקשה להיות כוכבת.
"יש דברים שאני נהנית מהם מלהיות אנה ארונוב, סך הכל כיף לחיות ככה, אבל במקום האישי יש שם משהו, אני עדיין לא סגורה עם עצמי איך אני מתייחסת לכל הכוכבות הזו. איפה זה שם אותי. נורא בא לי להיות רגילה ואנושית, סבבה להיות מוכרת אבל שאף אחד לא יתייחס אלי כאל מפורסמת. מה אני בהוליווד? אני ביונסה?". 

View this post on Instagram

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna) on

השאלה היא האם את מסוגלת לצאת עם אדם שקם בבוקר והולך לעבוד במשרד לרואי חשבון. רואה אותך כאנה, אבל חייו קצת אפורים.
"אין לי תשובה".

"חתיכים לא היו לי"

ברזומה הרומנטי של ארונוב לא נמצאו רואי חשבון, אולי מפני שהם לא משאירים עקבות כמו גברים ששמם מצלצל למדורי הרכילות. ברשימת האקסים המפורסמים של ארונוב תמצאו את ליאור מילר (אותו הכירה ב"רוקדים עם כוכבים"), איתי תורג׳מן (אותו הכירה בעונת ה-vip של "הישרדות") והשף אסף גרניט, שעל מערכת היחסים הקצרה איתו כבר לא בא לה להרחיב. "הוא לא משהו מאוד חשוב בהיסטוריה שלי של מערכות היחסים ולא בא לי לזכור את זה".

אבל מערכות היחסים האלה נשארות לנצח בגוגל.
"וזה מבאס את התחת, כי אפשר לספור על האצבעות את כמות הפעמים שנפגשנו אסף ואני, אבל בוויקיפדיה כנראה זה ישאר במערכות היחסים של אנה ארונוב. זה מחיר שאני צריכה לשלם והנה אני משלמת אותו. בבאסה, אבל משלמת. לא בא לי לדבר עליו".

אוקיי, אז בואי נדבר על שלושה דברים שחשובים לך אצל גבר.
"הדבר הראשון הוא שיחיה את החיים שלו בהתרגשות ובתשוקה. אני לא יכולה לחיות עם גבר שיהיה רדום וישחק פלייסטיישן".

כבר נפסלו הרבה גברים.
"פלייסטיישן זה שם קוד ל׳בואו נראה כדורגל כל יום ובואו נשב ונשחק איזה שיט׳. אפשר לשחק פלייסטיישן אבל לא כשגרה יומיומית, אני לא אשרוד את זה. הדבר השני הוא לב טוב. אני רוצה איש טוב ביסוד שלו שלא מתעלל באנשים אחרים, שלא מונע מאגו ושלא רב על שטויות. בלי רכבות הרים ובלי טירופים שאני באמת אוכל לסמוך עליו. בא לי להפסיק לשמור על עצמי כל הזמן מפחד שמישהו ימעך לי את הלב. אני רוצה איש טוב שאני אוכל לשים את הלב בתוך הידיים שלו והוא יגיד ׳אני אשמור עליו לנצח׳. הדבר השלישי זה שנצליח לקיים דיאלוג אמיתי כי זו מגבלה של 99.9 אחוז מהאנשים שאני מכירה, לא רק גברים". 

View this post on Instagram

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna) on

בכלל לא ציינת קריטריונים חיצוניים. זה לא פקטור?
"זה לא מעניין אותי. כפרה, תסתכלי על הגברים שיצאתי איתם. חוץ מכריזמה שום דבר לא מחבר ביניהם. בואי נודה באמת, הם לא היו גברים יפים. אני באמת מתנצלת מול כל הגברים שיצאתי איתם. חתיכים לא היו לי".

ומצב העובר ושב?
"גם המצב הכלכלי זה לא משהו שמעניין אותי. תמיד מצפים שאגיד שאם הוא לא אוליגרך רוסי אני לא יוצאת איתו. אני לא באה לקיים עם אף אחד עסק, אני מכלכלת את עצמי ואני לא צריכה גבר שיפרנס אותי".

בגיל 36 את מפנטזת על החתונה שלך?
"לא! אני כל הזמן נמצאת בחתונות של חברים והרבה מאוד שנים לא מצליחה לדמיין את עצמי בשמלת כלה. יכול להיות שזו הדרך שלי לשמור על עצמי כי הרבה יותר קל להסתובב בעולם ולהגיד ׳לא בא לי להתחתן׳ מאשר להגיד ׳זה לא קרה לי׳. אבל בואי נודה שהמוסד הזה לא כל כך מוכיח את עצמו. חצי שנה של ארגון של משהו מטורף שנגמר בשלוש שעות והרבה פעמים מתפרק אחרי כמה שנים, לא יודעת אם יש לזה סיבה. אם זה לא קרה בגיל 20 וקצת לא יודעת אם זה צריך לקרות ככה".

איפה אפגוש אותך לראיון בעוד שנתיים?
"אני מקווה שאני לא אוכל לעשות איתך ראיון ארוך כי אני אניק את הילד שלי. בא לי ילד, בא לי אהבה מאוד גדולה ואני מרגישה שזה מתקרב. האם אהיה נשואה או לא? זה לא רלוונטי".

את רוצה ילד גם אם זה בלי זוגיות?
"אני חושבת שההחלטה להיות הורה ללא זוגיות זו החלטה מדהימה, חשבתי על זה אבל אני יודעת שזה יקרה לי במסגרת זוגיות מהממת. אם זה יהיה לנצח נצחים אני לא יודעת, אבל נורא בא לי שיהיה אבא לילד שיאהב אותי ותהיה אווירה של אהבה ואושר. כי אני אדם רומנטי, קצת חיה בסרט, ובא לי שהסרט הזה ימשך לנצח".

תמונות: מתוך אינסטגרם, צולמו (על פי הסדר) על-ידי שי יחזקאלי ל"ישראל היום" וערן לוי