ליהי קורנובסקי נכנסה לתעשיית הבידור כי היא חשבה שזה כסף טוב. לא מקצוע לחיים, בטח לא משהו שהיא תצטיין בו. רק בהתקף הקנאה הראשון שהיא חוותה, בבית ספר של יורם לוינשטיין, היא הבינה עד כמה המשחק חשוב לה. "זה היה בשיעור שייקספיר שהמורה שלו היה גל זייד, שיעור חשוב שאתה נורא רוצה להוכיח את עצמך בו. חברה שלי הציגה פרשנות לאחת הדמויות. היא עשתה את זה מדהים. התחלתי לקנא ברמה שרציתי למות. לא יכולתי לשלוט בזה. גל של חום שטף לי את כל הגוף ואמרתי לעצמי שאני לא טובה כמוה. כשהיא סיימה, גל אמר לה שהוא בחיים לא ראה פרשנות כזו. הרגשתי שאני נהיית אדומה נורא. זו הייתה החברה הכי טובה שלי ובמקום להרים לה עשיתי את עצמי כאילו אני חייבת ללכת לשירותים ויצאתי מהחדר. בחוץ עשיתי כמה נשימות וניסיתי להרגיע את עצמי. אמרתי שזה שמישהי אחרת מדהימה לא אומר שגם אני לא יכולה להיות. החלטתי שאני אנסה ואנסה עד שאני אצליח. אחר כך חזרתי לחדר ולא סיפרתי לאף אחד מה קרה לי. התביישתי נורא".

קורנובסקי, תכף בת 26, ניסתה מספיק עד שהצליחה. כוכבת הילדים שפרצה לחיינו בתוכניות ילדים כמו "שוברי גלים" ו"שכונה" ושיחקה בסרט "הפורצת" עליו הייתה מועמדת לפרס אופיר, ממצבת עכשיו את עצמה סופית בעולם המבוגרים עם תפקידים ראשיים בסדרות "כפולים" (ימי רביעי ב-21:00 בקשת 12) ו"מלכות" (ימי חמישי, 20:15 ב-HOT3 וב HOT VOD). הישג מרשים למי שפחדה לראות בקריירת המשחק שאיפה או חלום. "הגעתי לכל התחום מאוד קלולסית", היא אומרת. "חשבתי שאני אעשה בכלל כסף מפרסומות כי אמרו לי שיש לי חיוך יפה".

ליהי קורנובסקי​ (צילום: סלי בן אריה)
"הייתי בהלם שמתעסקים בי, שואלים אם אני רוצה לשתות או לאכול". ליהי קורנובסקי​ | צילום: סלי בן אריה

משחק באמת לא עניין אותך?
"לא ידעתי עדיין מה אני רוצה. הייתי מבריזה מאודישנים. לא נעים. הדבר הראשון שלקחתי ברצינות זה 'הפורצת'. הגר בן אשר, יוצרת הסרט, לקחה אותי יד ביד והסבירה לי איך בונים עולם וזהות לדמות. היא אמרה לי 'ליהי, תהי רצינית עם עצמך. את רוצה שיקחו אותך ברצינות אז לכי תלמדי משחק'. קצת אחרי זה נרשמתי ליורם לוינשטיין".

ומה עם דוגמנות?
"כשהגעתי לסוכנות משחק שמו אותי במקביל בסוכנות של הדוגמנות, אבל שם לא כל כך האמינו בי. נתנו לי כל הזמן עבודות גרועות, ולא סבלתי את זה. הרגשתי לא בנוח ולא שלמה עם עצמי בכלל. אנשים נופלים עלייך, במיוחד כשאת חדשה בתחום. אומרים לך כל הזמן שאת לא מספיק רזה, שהשיער שלך לא הכי יפה, וזה דבר נורא למישהו חסר ביטחון כמוני. בסוף קיבלתי החלטה לעזוב את הדוגמנות כי לא רציתי להביע את עצמי רק דרך יופי. אני לא מזלזלת במי שכן, אבל לי זה הרגיש לא מספיק".

ליהי קורנובסקי​ (צילום: סלי בן אריה)
"עוז ואני לא בקשר אבל אני שמחה בשבילו שהוא יהפוך להיות אבא". על האקס עוז זהבי | צילום: סלי בן אריה

"כשראיתי בפעם הראשונה איך שיחקתי שם, התחלתי לבכות"

היא נולדה בכפר סבא. אביה רופא שיניים ואמה עורכת דין, יש לה שני אחים גדולים ממנה. סבה היה סופר הילדים והצייר פאול קור ("כספיון"). משפחה הישגית שהייתה בטוחה שקורנובסקי הקטנה תגדל להיות זמרת אופרה, כמו שתמיד חלמה. בתיכון היא למדה בתלמה ילין במגמת מוזיקה ולצבא התקבלה על תקן מוזיקאית מצטיינת, הופיעה בטקסים וביצעה שירי ארץ ישראל, שירים של סשה ארגוב. העתיד נראה בטוח, אלא שאז קורנובסקי עשתה יו-טרן מפתיע והחליטה שהיא לא ממשיכה בקריירת מוזיקלית. המשפחה שלה הייתה צריכה לעכל את הדברים. "אבא שלי היה היה לוקח אותי לאופרות כשהייתי קטנה, חשף אותי למוזיקה הקלאסית וזה גם  בנה בקשר שלנו משהו. היינו צריכים לבנות את הקשר מחדש ברגע שהחלטתי שאני רוצה לבחון דברים אחרים. היום אנחנו במקום טוב, אבל אז היה קשה".

איך הגעת לאופרה? זה לא בדיוק חלומה של כל ילדה קטנה.
"איך שיצאתי מהבטן של אמא שלי ידעתי שאני אשיר אופרה. זה תמיד היה הכיוון שלי והדבר הבטוח שלי. כל החברים שלי לא ידעו מה הם רוצים לעשות, ואני ידעתי שאני אהיה זמרת אופרה. זה היה מסלול ברור, אחרי 'תלמה' אני אהיה מצטיינת בצבא, ואז אעשה תואר ראשון באקדמיה למוזיקה בתל אביב, תואר שני בברלין ואז אחפש סוכנות לזמרות אופרה ואתחיל לעבוד".

אז מה קרה?
"הגעתי עד שלב של מצטיינת צבא ואז הרגשתי שאני צריכה לעבור הלאה. רציתי להבין האם אני הולכת לזה כמו סוס שמובל במסלול או שיש לי תשוקה אדירה לאופרה. כנראה שזה לא בער בי כל כך. כשהחלטתי שאני לא ממשיכה עם האופרה היה לי משבר זהות מאוד גדול, הרגשתי שהקרקע נשמטת לי מתחת לרגליים".

ליהי קורנובסקי​ (צילום: סלי בן אריה)
"כשראיתי מה המשכורת החלטתי ללכת על זה". על התפקיד הראשון | צילום: סלי בן אריה

במקביל פנתה קורנובסקי לסוכנות שחקנים שהכירה דרך חברים. לא עבר הרבה זמן עד שהתבשרה שהיא קיבלה תפקיד ראשי בסדרת נוער. "כשהודיעו לי שקיבלתי את התפקיד ב'יומני החופש הגדול' התלבטתי אם לעשות את זה כי אמרתי, מה הקשר עכשיו תפקיד ראשי בסדרה? התייעצתי עם אח שלי ואז הוא אמר לי, ליהי לפני שאת מבטלת את זה תראי כמה את מרוויחה ביום צילום. לא היה לי מושג. כשראיתי כמה אז אמרתי טוב, שיניתי גישה והחלטתי ללכת על זה".

איך היה על הסט?
"הייתי בהלם שכל כך מתעסקים בי, ששואלים אם אני רוצה לשתות או לאכול. בפעם הראשונה שההורים שלי באו לבקר על הסט הם חטפו שוק. פתאום הם קלטו יחס והתנהלות מסוימת לילד שלהם. משהו שהם לא ראו והכירו. ההורים שלי כל הזמן דואגים שאני אשאר עם רגליים על הקרקע, למרות שאצלי לא היה צריך לשמור על זה. אם כבר לכיוון השני, שאני אעריך את עצמי יותר".

איך את יכולה להיות חסרת ביטחון במקצוע שמפאר את האגו כל כך?
"לפעמים, גם עכשיו למשל, כשאני על הגל מבחינה מקצועית, יש לי כל הזמן תחושה שיגלו שהכל שקר. כשטוב לי אני נזכרת בתקופות שלא היה לי מוצלח כל כך. יש לי חוסר הערכה עצמית שנובע גם מזה שאני רואה שיש שחקניות אחרות שטובות ממני וזה תקוע לי בראש. במשחק נותנים לך מחמאה ואחרי חצי שעה אתה שוכח את זה. אתה מאונן על עצמך חצי שעה ואז זהו, זה עובר. מה הלאה? מה יהיה מחר?".

ליהי קורנובסקי​ (צילום: סלי בן אריה)
"נותנים לך מחמאה ואחרי חצי שעה אתה שוכח את זה. מאונן על עצמך חצי שעה ואז זהו" | צילום: סלי בן אריה

הגל הטוב הזה כולל שני פרויקטים מדוברים מאוד ושונים מאוד. ב"כפולים" קורנובסקי מגלמת את דמותה של מיקה, ישראלית ערכית שבטוחה שיש לה זוגיות מושלמת עם עמיר (יוסף סוויד) ולא מוכנה לטלטלה שעומדת להגיע. בניגוד לתפקידים הראשונים שלה בטלוויזיה, לדמות של מיקה קורנובסקי ניגשה בהתכוונות גדולה. "זה התפקיד הראשון שלי שיכולתי ממש לנעוץ את השיניים אחרי בית ספר למשחק. עברתי תהליך של התעמקות בדמות ובטקסטים כדי להבין מיהי ומה הקטע של שלה. נניח זה שהיא מציעה לחבר שלה נישואין, זה משהו שלקחתי ממנה לחיים. היא חושבת שהיא נורא פתוחה אבל נוחת עליה משהו מאוד רציני שהיא לא יודעת איך להכיל אותו. היא מאוד עצמאית, אני לעצמי כזו".

גם ספיר ב"מלכות" קצת כזאת, לא? מהגרת שרוצה להיפטר מהעבר שלה. קצת סוליסטית.
"זה תפקיד שונה בתכלית. אנחנו חיות בעולם קשוח, שבו נשים זוכות לפעמים ביחד משפיל, בחוסר שוויון, אז לעבוד על ספיר זו מתנה. זה לשחק מישהי מאוד רחוקה ממני ולהתחבר אליה מהמקומות הכי רגשיים. גל זייד, שהוא אחד היוצרים, עזר לי בכל פרט בדמות הזאת, ואני חושבת אפשר לייצר עולם שקל להתמסר אליו".

"זה הדבר הכי גרוע שאפשר לשמוע כשאת יורדת מהבמה"

היום היא גאה בעבודה שלה, בעצמה, אבל היו גם ימים אחרים, שבהם היא לא העניקה לעצמה ולו חצי שעה של חסד. כך למשל אחרי שסדרת הנוער הראשונה בכיכובה עלתה לשידור. האכזבה העצמית הכניעה אותה וקורנובסקי נשברה. "כשראיתי בפעם הראשונה איך שיחקתי שם, התחלתי לבכות. לא האמנתי שאנשים נתנו לי לצאת ככה. לא הייתה לי שום מודעות למצלמה. לקחתי את זה נורא קשה. אבל גם לא קראתי לעצמי שחקנית. לא האמנתי שזה מה שאני".

כפולים (צילום: צילום מסך קשת 12)
מיקה, לא מוכנה לטלטלה שפתח. "כפולים" | צילום: צילום מסך קשת 12

כפולים (צילום: צילום מסך קשת 12)
צילום: צילום מסך קשת 12

אז מה את עושה כדי למצוא מקצוע?
"נרשמת ללימודי פסיכולוגיה, לראות אם אני מסוגלת לעשות משהו חוץ מאומנות. אחרי שהלכתי כמה פעמים להרצאות הרגשתי שזה לא בשבילי. נרשמתי למנהל עסקים והצלחתי ללכת לזה ארבעה חודשים. אני זוכרת שבצילומים של 'הפורצת' עוד הייתי משוכנעת שאני אגמור את התואר הזה והגר צחקה לי בפנים".

ואז את מגיעה לבית ספר למשחק. לומדת עם אנשים שכל החיים שלהם רצו להיות שם. את מרגישה את הפערים ביניכם?
"חד משמעית, כי גם נפלתי על כיתה מדהימה. למדתי עם ניב סולטן ("יש לה את זה"), לידור אדרי ("מייקל") ועוד הרבה שעובדים כבר בתיאטראות. אחד אחד כשרונות מטורפים וזה יוצר תחרות, לחץ ומתח גדולים יותר. וזה לטובה ולרעה. לטובה כי אתה משתפר הרבה יותר. זה מפתח אותך הרבה יותר. ולרעה זה המתח, הקנאה, התחרותיות וכל אלה מאוד מורידים אותך". 

הלימודים העלו לך את הביטחון או הורידו?
"תמיד מוצאים סיבה להיות חסר ביטחון. לפעמים יש לי קטעים של חוסר אמונה בעצמי מבחינת אינטליגנציה. זה משהו שבתלמה ילין ממש דפק אותי כי הייתי בכיתה עם גאונים ממש. כלומר, אנשים שבאופן מוכח הם גאונים. תמיד הרגשתי שהיופי שלי לא מעניין אותי. היו אומרים עלי 'איזו יפה' וזה תמיד היה מעליב אותי. כאילו בסדר, אבל אני יותר מזה. תמיד רציתי להיות משהו מעבר".

היית רוצה לא להיוולד כל כך יפה?
"ויותר חכמה? חכמה בצורה מפגרת? כן. היום זו לא בעיה להיות יפה, כולן יפות. יש את כל הדרכים להיות יפה. ניתוחים, טיפולים, זה מאוד קל ובר השגה. אם היה לי מוח גאוני הייתי רוצה להיות המנכ"לית של פייסבוק או משהו כזה. לעשות דברים ממש גדולים כאלה. אחד הדברים הכי מעליבים שאת יכולה לקבל ברגע שאת יורדת מהבמה זה, איזה יפה היית. כאילו, כוס אמא שלך, בכיתי כאן, הוצאתי את הקישקע. אתה בא לעשות לי בכוונה?".

ליהי קורנובסקי​ (צילום: סלי בן אריה)
"הביטחון העצמי נדפק בתלמה ילין" | צילום: סלי בן אריה

אבל גם הקישקע והעיניים היפות לא עזרו לה תמיד. אחרי הלימודים מצאה את עצמה בלי עבודה. תקופה קשה. "הייתי חודשיים בבית. לא עשיתי כלום. אני בחורה שאוהבת יציבות ושגרה וזה מקצוע מאוד בעייתי מהבחינה הזו. נסעתי קצת בעולם אבל לא רציתי לבזבז את כל הכסף שלי כי צריך גם לחיות. לא ידעתי מה לעשות".

היה דיכאון?
"בטח. היה המון בכי. לחוסר ההערכה שיש לי לעצמי באופן קבוע נוסף עכשיו עוד משהו, אז זה בכלל זה נפילה לקרשים. אנשים שמכירים אותי אמרו, את בכל זאת משהו בעולם הזה, תראי איך אתה מתייחסת לעצמך, תירגעי. ראיתי הכל שחור".

אז מה עושים?
"מייצרים לעצמך הזדמנויות, אם זה לקרוא ולהעשיר את המוח שלך שבעתיד תשלוף את זה וזה יעזור, להיפגש עם אנשים שיכולים לקדם אותך בעשייה ובמחשבה שלך, אם זה עמיתים לעבודה או חברה טובה שתיתן זווית שלא חשבתי על עליה".

מאיפה הכסף כשאין עבודה?
"ההורים עוזרים ולפעמים גם לא. הם יכולים להגיד, ביזבזת את כל הכסף אז תתמודדי. ואז הולכים לעבוד. ועושים עבודות מושתנות. כל מיני חלטורות כאלה כמו מופע שכונה בפורים או להגיע לאיזה השקה כי אתה מקבל כמה גרושים. אני ממש לא סובלת את זה, עשיתי את זה פעם אחת או פעמיים. גם אחרי הפרידה שלי מעוז הייתי צריכה לחזור הביתה וזה היה לא נעים. כי גרנו אצלו. אבל שורדים את זה".

ליהי קורנובסקי​ (צילום: סלי בן אריה)
"נרשמתי ללימודי פסיכולוגיה, לראות אם אני מסוגלת לעשות משהו אחר" | צילום: סלי בן אריה

"אנחנו לא בקשר אבל אני שמחה בשבילו שהוא יהפוך להיות אבא"

עוז הוא כמובן עוז זהבי. מערכת היחסים שניהלה איתו עד לביטול חתונתם ממשיכה להיות משהו שמזכירים לה גם היום, שנתיים כמעט אחרי שהפרידו כוחות. הם הכירו כשהיא פרשה מלימודי מנהל עסקים והחליטה להתייעץ עם בוגרי יורם לוינשטיין על לימודים במוסד. זהבי היה אחד מהמייעצים והשאר הפך להיות היסטוריה. הם היו יחד שנה ואז החליטו להתחתן. חמישה חודשים אחר כך נפרדו. היא הכירה בן זוג חדש שאיתו היא כמעט שנתיים, הוא חזר לאקסית ובקרוב יהפוך לאבא. "אנחנו לא בקשר אבל אני מאוד שמחה בשבילו שהוא יהפוך להיות אבא. אני יודעת שזה משהו שהוא מאוד רצה".

סימסת לו ''מזל טוב״ או שגם זה לא הרגיש מתאים?
"לא עלה לי בראש, האמת. זה לא שקראתי על זה אלא סיפרו לי על זה אנשים מסביבי. אני יודעת שהוא רצה להשתקע, אז זה מאוד משמח".

למה בעצם נפרדתם?
"אני עד עכשיו לא מדברת על זה בחופשיות כי זה לא משהו שאני חושבת שצריך לעסוק בו. זה פרטי ואישי. כשזה קרה אמרתי לעצמי זה יעבור. אוריד את הראש והגל יעבור. זה היה נורא לא נעים להיות חשופה ושכל אחד ידע. בכל הזמן שהיינו יחד סלדתי מהעיסוק של התקשורת בזה. הגענו לשני אירועים יחד וזהו. רציתי שזה יהיה אינטימי שלנו".

עניין הילד הפתיע אותך?
"היה בינינו ויש בינינו פער גילאים גדול. עוז גדול ממני בעשור וזה גם חלק מענייני הפרידה כי אנחנו לא באותם מקומות בחיים. בטח לא בשלב הזה בחיים שמרגישים הרבה יותר את הפער. אלה שנים קריטיות. תמיד אזקוף לזכותו את זה שהוא חלק מהיוצרת שאני. הוא שחקן ענק ונתן לי המון. זה היה נחמד שיש לי מישהו בבית שירגיע אותי ויכניס לפרופורציות בזמן הלימודים. עד יום מותי אעריך אותו על זה. אנחנו לא מדברים כי זה לא מתאים ולא נוח וזה מה שהתגלגל. זה החיים. אם ייצא לנו לשחק יחד באיזה פרויקט זה יהיה כבוד גדול וקלוז׳ר מבחינתי".

מלכות (צילום: צילום מסך מתוך "מלכות")
ספיר, תפקיד שהוא מתנה. "מלכות" | צילום: צילום מסך מתוך "מלכות"

היה קשה להיות הבת זוג של?
"כן, זה חלק מהדברים שגם מאוד הפריעו לי, שאני לא אהיה בזכות עצמי. עד היום אני שומעת שאומרים, היא הייתה ארוסתו ובגלל זה היא הגיעה לאן שהיא הגיעה, גם על דברים שקיבלתי מקצועית אחרי שנפרדנו. זה דבר מאוד עצוב לשמוע. חבל שזה מה שאנשים חושבים".

החלטת לא לצאת יותר עם אנשים מהתעשייה אחרי שנפרדתם.
"חד משמעית, אנשים תמיד תופסים אותי כשייכת למישהו. כאילו הכישרון שלי בא לידי ביטוי בגלל שאני עם מישהו אחר ועם זה קשה לי. השיקולים שלי בלמצוא זוגיות חדשה היו, עם מה אני ארגיש יותר בנוח והרגשתי שלא ארגיש יותר בנוח לצאת עם מישהו מהתעשייה, לא משנה אם זה שחקן, כותב או בימאי. זה קשור לכל התחושות שליוו אותי בכל הקשר ולא לפרידה. כי היא לא היייתה מכוערת, היא הייתה יפה ונקייה. זה אסימון שנפל לי לא רק מעוז אלא בכל הקשרים שחוויתי".

את בן זוגה הנוכחי אור, העובד בשוק ההון, פגשה דרך חברה. "אנחנו עוד מעט שנתיים יחד. הייתי הריבאונד שלו והוא היה שלי ואז איכשהו זה התפתח למשהו טוב. חברה שלנו עשתה בינינו שידוך. היא הכירה אותו וידעה שהוא בחור מקסים וחתיך, ואני אוהבת חתיכים. הגעתי כולי ג'וחה לדייט. לא היה בזה שום דבר מחייב. זה היה בוא נראה לאן זורמים".

הוא ידע מי את?
"בפגישה הראשונה לא. הוא די מנותק מכל העולם. הוא לא היה חשוף, נניח, לפרידה התקשורתית מעוז. זה שימח אותי. חשבתי שהוא כן יודע קצת רקע מהחברה. אבל רק בדייט שלישי הבנתי שהוא לא ידע כלום כי רק אז הוא שמע או קלט ושאל אותי אם לא בדיוק נפרדתי ממישהו".

_OBJ

כמה זה שונה מהקשר הקודם?
"מה שמאוד נוח, בניגוד לכל הקשרים הקודמים שלי, כולל עוז, זה שהוא קיבל אותי בתור שחקנית. לא היה לי צורך להתנצל. זה מה שאני עושה בחיים והוא ידע מהתחלה. מה שכן, ככל שהתאהבנו יותר היה לו יותר קשה לו לראות אותי מתנשקת או עושה דברים על הבמה. הוא בחור נורא שקט ומתוק. הוא מאוד בפנים אני הבחוץ. הוא לא עושה לי סצנות, אבל קשה לו לראות דברים".

הוא גורם לך להרגיש חכמה?
"כן, מאוד. ממש. אני מודה לאלוהים ששלח אותי אליו. כל החיים שלי כל הבנים שהייתי איתם העיפו אותי מכל המדרגות כי אני בחורה בעייתית. תמיד לא צלחתי את השלבים המתקדמים בקשר. אני מותחת גבולות ויש לי הרס עצמי גם ותמיד איכשהו היו זורקים. אני יכולה לייצר דרמות על כלום ורוב הבני זוג לא עמדו בזה. היום גם התבגרתי ואני יותר שולטת בזה, אבל אני מאוד רחוקה מסוף ההתבגרות. אור הוא הבנזוג הראשון שהצליח להכיל את החוסר ביטחון שלי וכל השאר. הוא באמת האור בחיים שלי".

צילום: סלי בן אריה | סטיילינג: שי בן צבי | איפור: ליטל מיג'אן | שיער: קובי קלדרון | בגדים (לפי לוקים): לוק 1- נעליים – אלדו, מכנסיים- מאיה נגרי, חולצה, גולף - נורת׳רן סטאר, צעיף -  marei 1998, חגורה – ברשקה, עגילים – פדני, לוק 2: נעליים- זארה, מכנסיים לבנים – זארה, חולצה לבנה – טרס, עגילים – ברשקה, לוק 3: מעיל פרווה – marei 1998, נעליים – זארה, טבעות – פדני, לוק 4: נעליים – אלדו, טבעת – פדני, בגד גוף – זארה, בלייזר – טופשופ, לוק 5: נעליים- מייקל קורס, קומביניזון - פאקו רבאנה לפקטורי 54, סריג – ברשקה, צעיף – טרס, צמידים- פדני, חגורה – זארה.